Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
21. 5. 2024 | PR Servis

Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť

V kozmetických prípravkoch nájdete množstvo rôznych aktívnych látok, ktoré majú rôzne účinky. Niektoré spomaľujú starnutie pleti, ďalšie zmierňujú viditeľnosť pigmentových škvŕn a iné zas zvyšujú obranyschopnosť pokožky. Jednou z týchto aktívnych látok je aj niacinamid. Ak ste sa s ním ako s hlavnou zložkou v kozmetike stretli a rozmýšľali s čím vám pomôže čítajte ďalej.

Niacinamid – vitamín B3

Niacinamid môžete nájsť pod viacerými názvami. Najznámejší je ako vitamín B3 ale nazýva sa aj nikotinamid. Tento vo vode rozpustný vitamín sa bežne nachádza v potravinách ako mäso (hovädzie, bravčové a hydina), v rybách, orechoch, strukovinách ale aj v banánoch či hnedej ryži.

Niacinamid je pre organizmus veľmi dôležitý. Zúčastňuje sa viac ako 400 reakcií v organizme, pomáha premieňať živiny na energiu, je dôležitý pri tvorbe a oprave DNA a je potrebný aj pre správne fungovanie nervov. Jeho účinky ocení aj vaša pleť, preto sa neobávajte siahnuť po kozmetike s touto zložkou.

Niacinamid a pleť

Kožná bariéra

Ochranná bariéra pokožky je veľmi dôležitá. Narušením tejto bariéry dochádza k množstvu problémov. Niacinamid podporuje spájanie ceramidov, ktoré tvoria polovicu ochrannej bariéry pokožky. Týmto spôsobom aj zabraňuje vysúšaniu pleti a udržuje ju hydratovanú.

Akné

Niacinamid reguluje tvorbu kožného mazu. Túto jeho vlastnosť môžete využiť ak vás trápi akné. Ak je vaša pleť dehydrovaná zvyšuje sa tvorba kožného mazu. Použitím kozmetiky s niacinamidom môžete zmierniť tvorbu kožného mazu a zmierniť aj problémy s aknóznou a mastnou pleťou.

nadherna-sk-bioderma-01_1716283334.jpg

Protizápalové účinky

Začervenanie pleti je často spôsobené zápalom. Vitamín B3 má protizápalové účinky. Vďaka tomu vám pomôže aj pri rôznych typoch akné či iných zápaloch kože.

Pigmentové škvrny

Niacinamid zabraňuje hromadeniu pigmentu v pokožke. Zmierňuje tak riziko vzniku pigmentových škvŕn a zjednocuje tón pleti.

Vrásky

Niacinamid podporuje tvorbu kolagénu v pokožke, čím zvyšuje jej pevnosť, pružnosť a elasticitu. Podporuje hydratovanie pokožky a zachytáva voľné radikály, ktoré spôsobujú starnutie pleti. Vitamín B3 tak viacerými účinkami spomaľuje starnutie pleti a udržuje jej mladistvý a svieži vzhľad. 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!

Ďalšie články na podobné témy

V Bratislave otvorili nový obchod s kozmetikou z Mŕtveho mora
3 pravidlá, ktoré by mali dodržiavať všetci s mastným typom pleti
Kozmetika z mora
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?
Ako si správne starať o citlivú pokožku s výrobkami La Roche-Posay
Ako sa starať o pleť v zime?
Najväčšie mýty o kráse
10 beauty trikov, o ktorých ste (možno) nevedeli