Nie je more ako more, vyberte si pre vašu dovolenku to ideálne
25. 7. 2017 | Zuzana

Nie je more ako more, vyberte si pre vašu dovolenku to ideálne

Určite sú vám dobre známe slovné formulácie typu „more lásky, zdravia, šťastia či peňazí“. No nebude to náhoda, lebo more dokáže prinášať benefity nie len našej duši, ale aj nášmu telu. Tu je niekoľko zaujímavých faktov o tomto slanom poklade.

More má podobné zloženie ako ľudská plazma. Obsahuje mnoho vitamínov, aminokyselín, minerálnych solí a mikroorganizmov, ktoré majú antibakteriálne a antibiotické účinky na naše telo. Také obyčajné letné čvachtanie v morskej vode dokáže posilniť náš imunitný systém a my dokážeme lepšie odolávať infekciám. Kúpeľ nám otvorí póry a elixír zdravia prenikne do nášho tela, vyplavia sa toxíny a naša pokožka bude vyzerať zdravšie. Vďaka horčíku, ktorý tiež more obsahuje, bude naše telo dostatočne hydratované. Plávaním v mori odplavíte stres, zlepšíte si krvný obeh a vaše orgány začnú správne fungovať. Keď už v mori budete, tak sa nebojte namočiť si aj vlasy. Je to taký prírodný šampón. Zmyje z vlasov lupiny a z vlasovej pokožky odstráni maz, nečistoty a pozostatky všetkých možných vlasových prípravkov budú tiež preč. Ak budete počas dovolenky pravidelne plávať, tak si ani nemusíte vyčítať zvýšenú konzumáciu miestnych dobrôt, lebo hodinou plávania viete spáliť okolo sedemsto kalórií. Pri mori sa nebojte zhlboka dýchať. Vlhký morský vzduch obsahujúci jód a selén pomáha udržovať v kondícii štítnu žľazu a celý dýchací systém. Aj náš žalúdok sa môže tešiť na chutné zážitky v podobe darov mora. No niet divu, že nás more svojou dokonalosťou tak veľmi priťahuje.

 20160822-193159_1500968711.jpg

Ktoré more je pre mňa to správne?

Baltské more

Hľadať ho budeme v severnej Európe. Je obklopené Škandinávskym polostrovom. Ideálne je pre kardiakov, ktorým by pobyt v tropických horúčavách nemusel robiť dobre. Toto more je najmenej slané a vzduch okolo neho je plný jódu. Jód je dôležitý pri tvorbe hormónov, ktoré sú nutné pre správne fungovanie štítnej žľazy, ďalej má silné dezinfekčné účinky, ukľudňuje nervy , zrýchľuje metabolizmus a spaľuje prebytočné tuky.

Jadranské more

Chorvátsko či Taliansko patria k našim obľúbeným dovolenkovým destináciám a práve tu si môžeme dopriať poriadnu dávku liečebných účinkov Jadranského mora. Je veľmi slané a vďaka tomu ideálne na regeneráciu pokožky a dýchacích ciest.

Egejské more

Nájdeme ho medzi Balkánskym polostrovom, Malou Áziou a Krétou. Je ideálne pre alergikov, ľudí so zníženou imunitou, častými infekciami dýchacích ciest a astmou.

Červené more

Nachádza sa medzi Afrikou a Áziou, jedná sa o vnútorné more Indického oceánu. Vyznačuje sa tým, že je veľmi teplé, slané a čisté. Ak vás trápi reuma, žalúdok či priedušky rozhodne zamierte k Červenému moru.

Mŕtve more

Je bezodtokové jazero na hraniciach Jordánska a Izraela. Čo sa týka morí, tak toto je medzi nimi absolútna špička. Obsahuje až 32% solí a minerálov. Vďaka vysokým teplotám vzduchu sa voda rýchlo odparuje, takže už iba obyčajné dýchanie pôsobí veľmi terapeuticky. Príjemne nadnáša, utopenie tu nehrozí. Pozor si však treba dávať na to, aby sa človek tejto vody veľa nenapil kvôli extrémnemu obsahu soli. Liečiť tu môžeme svalové aj nervové napätie. Je ideálne na fyzioterapiu.

Ilustračné foto: osobný archív

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje
Vesmír nepočuje, čo si myslíme. Počuje to, ako sa cítime

Ďalšie články na podobné témy

Nezvyčajné pláže sveta
Môže žena cestovať sama? Dovolenka osamote vám zmení pohľad na život!
Všetci boli na POHODE, ale ja som sa rozhodla inak
Bonjour Lyon!
Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
Tipy: Ako sa správne opaľovať od začiatku!
TOP 10 destinácií pre odvážne SINGLE ženy!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.