Nielen diamant, ale aj kabelka je výborným priateľom dámy
4. 5. 2021 | PR Servis

Nielen diamant, ale aj kabelka je výborným priateľom dámy

Máte aspoň jednu kabelku, ktorú práve milujete? Nemôžete bez nej ani vykročiť z domu? Vieme dobre ako sa cítite v deň, keď je už definitívne jasné, že budete potrebovať nový obľúbený kúsok. Alebo dokonca hneď viacero? Teraz je ten správny čas.

Kabelka patrí k pomocníkom, ktorý v sebe jednoznačne musí snúbiť nielen praktickú stránku ale aj eleganciu. Mala by dotvoriť váš celkový outfit, ale stále byť aj mimoriadne praktická. Každý deň do nej potrebujeme uložiť mnoho dôležitých vecí od mobilného telefónu, ktorý musí byť neustále po ruke až po tabletky od bolesti či malú maškrtu na cesty.

23306041_1620120239.jpg

Výber kabelky sa tým stáva doslova vedou. Nielen preto, že musí vyhovovať vášmu štýlu, byť praktická, odolná a bezpečná, ale hlavne preto, že nájsť tú správnu kabelku môže byť riadna fuška. Je dobré, ak sa vám podarí objaviť obľúbenú značku, obchod či e-shop, ktoré majú širokú ponuku kabeliek. Vďaka tomu budete mať istotu, že nájdete to, čo práve potrebujete.

24721100_1620120239.jpg

Akú kabelku mať vždy po ruke?

Síce sa hovorí, že koľko ľudí, toľko chutí, ale každá žena by mala mať po ruke aspoň tri rôzne kabelky. Tou prvou by mala byť malá kabelka, ktorá nebude zavadzať a zmestia sa do nej úplne základné drobnosti, s ktorými vždy opúšťate domácnosť. Mala by mať dostatok miesta na peňaženku, doklady, kľúče, balíček vreckoviek i mobil. Jednoducho, vložíte do nej len to najnutnejšie.

22318254_1620120239.jpg

Nebuďte však bez nárokov, aj keď v nej nosíte iba zopár vecí. I malá kabelka by mala byť riešená účelne a prehľadne. Aspoň jedno uzatvárateľné vnútorné vrecko, kam skryjete doklady či väčšiu hotovosť je nevyhnutnosťou. Ďalšie vnútorné vrecko je už bonusom, ktorý sa tiež oplatí. Tušili ste napríklad, že kľúče by ste nikdy nemali nosiť spolu s mobilným telefónom, aby sa nepoškodil škaredými škrabancami?

25140484_1620120239.jpg

Bonusom je praktický tvar a ramienko, ktoré môžete nastavovať. Dve voľné ruky získate napríklad pri tzv. cross body kabelkách, ktoré si zavesíte na rameno a krížom cez trup. Takto môžete pokojne venčiť psíka alebo ísť s deťmi na prechádzku.

Áno, ani pri deťoch sa nemusíte vzdať kabelky a chodiť po svete vždy len s batohom na chrbte. V tomto prípade však iste oceníte väčší rozmer. Stredne veľkú až veľkú kabelku s viacerými možnosťami nosenia takpovediac „vynosíte“ pri menších i starších deťoch. Môžete ju nosiť klasicky v ruke či na ramene alebo upraviť pomocou popruhu na nosenie v štýle cross body.

david-jones-cm6037-crossbody-bag-a_1620120245.jpg

Náš tip: Veľkosť a hlavne tvar kabelky zlaďte s výškou svojej postavy. Dámy vo veľkosti petit by mali siahať po opticky menších kabelkách, naopak, ak ste vysoká, môžete si dovoliť aj skutočne veľkú kabelku.

Do vašej každodennej kabelky by sa okrem nevyhnutností akými sú doklady, mobil, kľúče a peňaženka mali zmestiť aj malá nákupná taška, diár, hygienické potreby, nabíjačka či powerbanka, lieky alebo malá fľaša s nápojom.

Pracovná a sviatočná kabelka

Tieto dve kabelky by rozhodne nemali vo vašej výbave chýbať. Pod sviatočnou kabelkou samozrejme rozumieme univerzálnu kabelku, ktorou môžete dotvoriť svoj outfit na spoločenskú udalosť akou môže byť dôležitá rodinná oslava, návšteva divadla či firemný večierok alebo pracovné stretnutie. Nemala by pôsobiť výstredne a tvarom by mala byť skôr menšia. Okrem základných vecí by sa do nej určite mala zmestiť taštička s mejkapom a pár drobností navyše.

25995467_1620120240.jpg

Ako však vyzerá pracovná kabelka? Možno vás prekvapíme, ale šikovná pracovná kabelka môže byť zároveň aj kabelkou na notebook. Je mimoriadne praktické, ak môžete mať po ruke všetko dôležité na prácu. Nemusí to byť ale na úkor štýlu. Klasické tašky na notebook sú zvyčajne nudné a nepočítajú s dostatkom odkladacích priestorov na iné predmety. Prenechajme ich teda mužom. Vy sa môžete vďaka širokej ponuke dámskych kabeliek  cítiť elegantne na pracovnom stretnutí i mimo neho.

a-156-notebook-st01-s-potlacou-grosso_1620120240.jpg

 

A ešte pár rád na záver, aby vám obľúbená kabelka robila radosť čo najdlhšie. Nebojte sa do nej investovať, kvalita je zárukou dlhšej životnosti. Vyhraďte si na každú jednu kabelku dostatok miesta, aby sa pri skladovaní nedeformovala. Ideálne by ste ju mali uložiť do látkového vrecka alebo krabice chrániacej pred usádzaním prachu i pred mechanickým poškodením. Dobre zvolený nadčasový model kabelky vás potom bude sprevádzať skutočne dlhú dobu.

 ezova-taska-na-notebook-st01-grosso-1_1620120240.jpg

Hero image: MabelAmber / Pixabay.com

Foto: archív Mirabilis.store

Fotogaléria k článku

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

Sestry Kendall a Kylie vytvorili ďalšiu kolekciu vlastných batohov a kabeliek
Kabelkové top trendy pre jar a leto 2022 Na ktoré si trúfate?
Uvažujete nad novou kabelkou? Ako si vybrať na základe materiálu?
Štýlové dámske kabelky
Trendové kabelky 2023
Módna show Fera Mikloška
Nová kolekcia talianskej módnej značky LIU JO
Jarné sukne, ktoré si zamilujete: Tieto ovládnu šatník!