Nielen tehotenské chute vás môžu prekvapiť
12. 4. 2021 | PR Servis

Nielen tehotenské chute vás môžu prekvapiť

Tehotenstvo so sebou prináša mnohé radosti, ale dokáže aj poriadne prekvapiť. Patríte k šťastným tehuľkám aj vy? Prečítajte si, na čo všetko by ste okrem špeciálnych tehotenských chutí mali byť pripravené.

To, že v tehotenstve je žena schopná zajedať koláč kyslou uhorkou, je všeobecne známe. Prekvapiť vás však môžu aj mnohé iné situácie a potreby. Závisia jednak od ženy konkrétnej, ale aj od pokročilosti tehotenstva. Väčšinou sa spájajú s nasledovnými oblasťami.

Tehotenské oblečenie

Prvé, čo sa v živote tehotnej ženy mení, je jej telo a s ním aj telesné proporcie. Určite teda budete potrebovať nové oblečenie a obuv. Prvý trimester väčšina žien ešte zmeny nezaznamená, ale s nastupujúcim druhým trimestrom by ste si mali šatník doplniť a rozšíriť. Keďže rastie bruško, potrebovať budete takmer všetky druhy oblečenia - od spodného prádla, cez tričká a nohavice až po svetre a bundy.

Nové topánky nie sú úplne nevyhnutné, proporcie na nohách sa nemusia meniť. Avšak ku koncu tehotenstva sa často stáva, že nohy sú opuchnuté a potrebovať budete pohodlné väčšie topánky. Takisto v priebehu tehotenstva určite uprednostníte obuv, ktorá je bezpečná a komfortná a vymeníte lodičky za pohodlné topánky bez podpätkov či tenisky.

Náš tip: Na stránke www.bonprix.sk nájdete širokú ponuku tehotenského oblečenie a obuvi. Pre zvýhodnenú ponuku využite Bonprix zľavový kód.

Pokiaľ nechcete investovať priamo do tehotenského oblečenia, môžete skúsiť štýlové kúsky vo väčších rozmeroch zo stránky www.orsay.sk. Prípadne si urobte radosť kúpou oblečenia za zvýhodnenú cenu, na ktoré sa môžete tešiť po pôrode. Pomôže vám pritom Orsay výpredaj.

Zdravá výživa a cvičenie

Je všeobecne známa pravda, že zdravý životný štýl tehotnej ženy je tým najlepším základom pre to, aby mala zdravé bábätko. Preto sa snažte udržiavať sa vo forme. Dôležitá je tak vyvážená strava a dostatok vitamínov, ako aj pohyb a cvičenie.

Keďže v tehotenstve dochádza k zvýšenej potrebe niektorých minerálov a vitamínov, nestačí často iba konzumácia zeleniny a ovocia. V podobe výživových doplnkov je potrebné doplniť najmä železo, zinok, vitamín C a D a magnézium. Tieto prípravky dostanete kúpiť samostatne alebo ako celý komplex vitamínov určených pre tehotné ženy.

Každá tehotná žena by sa mala s ohľadom na svoj zdravotný stav vhodne hýbať, prípadne aj cvičiť. Vhodné sú predovšetkým prechádzky a nenáročné cvičenia ako joga či pilates. Ak ste doteraz nacvičili, zaobstarajte si podložku na cvičenie a môžete začať. V neskorších štádiách tehotenstva odporúčame cvičenie na fitlopte. Ak vám stav nedovolí cvičiť, fitlopta je napriek tomu vynikajúca pomôcka, ako uľaviť boľavému chrbtu či nohám pri sedení, prípadne upokojiť bábätko v brušku jemným pohojdávaním.

Spánok

Spánok v tehotenstve je mimoriadne dôležitý, nakoľko sa telo regeneruje a oddychuje. Tehuľky si ho však často nemôžu užiť tak, ako by chceli alebo potrebovali. Najčastejším problémom je nájsť si vhodnú polohu, keďže rastúce bruško tlačí alebo bolí chrbát. Odporúčame zakúpiť si tzv. dojčiaci vankúš, ktorý umožňuje podložiť si chrbát, nohu, hlavu a spanie je tak komfortnejšie. Vankúš zároveň využijete aj pri bábätku a jeho dojčení. Pouvažovať môžete aj nad lepším matracom, ktorý môže byť tiež príčinou toho, že kvalita spánku nie je dobrá.

Tehotné ženy často trpia tým, že majú upchatý nos a problém s dýchaním, hlavne v noci. Odporúčame prípravky s morskou soľou a takisto napr. zvlhčovač vzduchu, ktorý zlepší dýchanie. Zvlhčovač je vec, ktorú by ste s vysokou pravdepodobnosťou kupovali aj po narodení bábätka.

Hlavne nezabudnite, že nech už prežívate tehotenstvo bez väčších problémov alebo vás niečo trápi, je to obdobie, ktoré je jedinečné a už sa nezopakuje. Takže si ho hlavne užívajte.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Robel pre dámy
Wobenzym opäť dostupný
Postavte si letný kapsulový šatník s značkou TATUUM - čo by v ňom malo byť?
Jarné osvieženie šatníka so značkou Wojas. Sprievodca pánskou obuvou na novú sezónu
Tieto bobule vás na jar nakopnú!
Perlové šperky: trend, ktorý ovládol tohtoročnú sezónu
Každodenná športová obuv pre aktívneho chlapca – čo by ste mali vedieť pred kúpou?
Zažiarte so značkou Tamaris

Ďalšie články na podobné témy

Bosonožky
Pin-up diva na pláži
Čarovné Toskánsko
Festivalová pohodička
Slávnostné znovuotvorenie Hublot boutique v Bratislave
Farby lístia v móde
Pančuchy a ponožky
V čom zaujať na jeseň?