Nikto nie je viac ako vy, no nie je ani menej
30. 9. 2018 | Zuzana

Nikto nie je viac ako vy, no nie je ani menej

Keď sa jedného dňa dokážete pozrieť úplne každému človeku priamo do očí, s pocitom pokoja, bez predsudkov, kritiky a hodnotenia, budete dospelým. Možno vekom, možno časom, každý z nás postupne odhaľuje obsahy vlastných trinástych komnát a nachádza poklady, o ktorých ani netušil. Pokiaľ si človek niečo myslí, môže si byť takmer istý, že to nie je pravda. Tá sa skrýva hlboko vo vnútri a nám neostáva nič iné, ako skladať tento obrázok kúsok po kúsku až do úplného rozlúštenia hádanky.

Najčistejší pohľad je priamo do očí

Svet je naozaj pestrý a plný rozdielov. Od slávnych celebrít, cez skupinky multimilionárov,  priemernú strednú triedu, až po ľudí žobrajúcich na uliciach. Kam patríte? A myslíte si, že medzi všetkými tými ľuďmi je nejaký rozdiel? Zdanlivo možno, lebo buď sa na niekoho dívame z výšky, alebo k nemu vzhliadame. V obidvoch prípadoch však netušíme o vlastnej hodnote, o sile a nezávislosti, ktorú máme. V snahe zaradiť sa, vyčleniť sa, zapadnúť, nespadnúť, vyrovnať sa, povýšiť, prekonať seba aj ostatných zabúdame, kto sme vo svojej podstate. Tento svet je iba hra, všetko v ňom nie je ani trochu skutočné. Je to výmysel, niekedy nezmysel či dvojzmysel, inokedy to všetko naopak dáva zmysel, ale celú tu dobu je to hra, ktorú sme si sami vymysleli.

women-1209678-960-720_1538296200.jpg

Je vtipné, čomu niekedy prikladáme dôležitosť

Prisťahovala som sa do nového bytu. Vo vchode to nejak extra nevoňalo, tak som na skrinku vedľa poštových schránok položila osviežovať vzduchu. Druhý deň bol preč. Trápilo ma, že ho niekto ukradol. Naštvalo ma to a nedokázala som nad tým mávnuť rukou, lebo som nevedela pochopiť, prečo sa to stalo. Po pár dňoch som na ten incident zabudla. Asi za mesiac som sa vracala domov a na onej skrinke ležali tri knihy. Asi si ich sem niekto položil keď vyberal poštu, no a potom na to jednoducho zabudol, pomyslela som si. Pozrela som sa, čo sú to za knihy a vyzeralo to na celkom zaujímavé čítanie. Nechala som ich tam ležať a išla preč. Ako som si v chodbe vyzliekala bundu, rozprávala som priateľovi o knižkách na skrinke, o tom, že si ich tam asi niekto zabudol. Na to som dostala veľmi zaujímavú odpoveď: „Na tú skrinku ľudia dávajú veci, čo už nepotrebujú a kto chce, si ich môže vziať.“ Tým sa vysvetlila „krádež“ osviežovača. Rozosmiala som sa a zaplavil ma neskutočne príjemný pocit pochopenia. Taký ten aha efekt, kedy dostanete odpoveď na otázku prečo a v tu chvíľu prestáva byť problém problémom.

Ilsutračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Zázrak menom kokosový olej
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Láska a iné závislosti
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
Podmanivá vôňa santalového dreva

Ďalšie články na podobné témy

Aj vy máte túto úžasnú vlastnosť? Vie veľmi jednoducho odhaliť naše talenty
Ako zvládať svoje emócie a nezblázniť sa
Slabosť je sila: Ako sú okolím vnímané naše prehrešky z minulosti?
Poznáte ďalší škandinávsky štýl - SISU?
Ja, moje druhé ja a spolupráca medzi týmito dvomi osobami
Gaslighting - nebezpečná forma manipulácie, ktorá dokáže totálne rozložiť vašu psychiku
Chcem sa zmeniť, ale to by znamenalo, že už nebudem taká, akú ma chcú mať
Hlboký vnútorný mier ako znamenie rovnováhy, všetko ostatné je trvalo neudržateľné

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.