Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
23. 5. 2024 | PR Servis

Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?

Sexuálny apetít sa líši od človeka k človeku. Vplývajú naň mnohé faktory, ako sú zdravotné problémy, hladiny hormónov, stres, životný štýl a problémy vo vzťahoch. Je úplne normálne, ak vaša sexuálna aktivita kolíše v závislosti od životných okolností a zdravotného stavu. Ak však na sebe už dlhší čas pozorujete, že o sex a intímnosti s partnerom nemáte záujem, je pravdepodobné, že úroveň vášho libida sa výrazne znížila.

Keď sa úroveň libida mení, môže to ovplyvniť nielen sexuálne správanie partnerov, ale aj dynamiku vzťahu ako celku. Znížené libido u jedného z partnerov môže spôsobiť napätie a frustráciu vo vzťahu, najmä ak sa o týchto zmenách nehovorí. Komunikácia a porozumenie sú kľúčové pre zachovanie zdravých a vyvážených intímnych vzťahov.

Ako sa prejavuje nízka hladina libida? Dá sa to liečiť? Odpovede na tieto a ďalšie otázky nájdete v tomto článku.

young-couple-bed_1716734388.jpg

Čo je libido?

Libido je termín používaný na opis sexuálneho apetítu alebo sexuálnej túžby. Nielenže sa líši od človeka k človeku, ale môže sa meniť aj zo dňa na deň. Faktory, ako je váš emocionálny stav, hladiny hormónov a fyzické zdravie, môžu ovplyvniť vašu sexuálnu túžbu. Na vaše libido vplýva aj to, ako žijete, ako sa stravujete a ako vnímate seba samého.

 

TIP: Máte pocit, že na sex už nemáte takú chuť ako kedysi? Ak vás tento stav trápi a radi by ste s partnerom či partnerkou zažili viac intímnosti, vyskúšajte niektoré prírodné látky, ktoré nakopnú vaše libido.

 

Neexistuje nič také ako "normálne" libido. Niektorí ľudia majú vyšší sexuálny apetít, iní ho majú nižší. Vysoké alebo nízke libido sa považuje za problém len vtedy, ak zasahuje do vašich sexuálnych vzťahov, ovplyvňuje vašu sexuálnu aktivitu a celkovú kvalitu vášho života.

Aký je rozdiel medzi ženským a mužským libidom?

Rôzne štúdie naznačujú, že mužské a ženské libido môžu mať odlišné vzory aktivity v priebehu dňa. Muži majú vyššiu sexuálnu túžbu ráno od šiestej do deviatej hodiny a večer od 19. do 22. hodiny, zatiaľ čo ženské libido sa zvyšuje po dvanástej hodine a v noci po 22. hodine.

Tieto rozdiely môžu byť spojené s rôznymi biologickými a hormonálnymi faktormi, ako aj s individuálnymi preferenciami a životným štýlom.

Ženské libido môže byť ovplyvnené menštruačným cyklom a hormonálnymi zmenami, ktoré s ním súvisia. Napríklad, niektoré ženy môžu pociťovať zvýšenú sexuálnu túžbu počas ovulácie, kedy je hladina estrogénu v tele vyššia. U mužov je libido menej ovplyvnené hormonálnymi cyklami a je viac stabilné.

Ženské libido môže byť silno ovplyvnené emocionálnym spojením a intimitou s partnerom. Pre mnohé ženy je dôležitá emocionálna blízkosť a dôvera v partnerstve, aby sa mohli cítiť sexuálne stimulované. U mužov prevláda najmä fyzická príťažlivosť. K zvýšeniu sexuálneho apetítu im často stačí vizuálna stimulácia.

 

zelle-duda-blmho2x6tog-unsplash_1716734383.jpg

Čo je nízke libido?

Nízke libido je zdravotný problém, ktorý postihuje mužov aj ženy. Hoci je častejšie spájaný s mužmi, pretože súvisí s erektilnou dysfunkciou, tento stav v skutočnosti postihuje viac žien.

Nízke libido je jednoducho strata sexuálnej túžby. Ak máte nízke libido, budete mať menšiu chuť na sex, alebo možno vôbec žiadnu.

Tento stav môže byť dočasný, môže trvať dlhší čas alebo sa prejavovať opakovane, v závislosti od príčiny. Nízke libido často nie je jednoznačný stav, ale je skôr dôsledkom fyzických, mentálnych a emocionálnych problémov. To je dôvod, prečo ho neignorovať, pretože to môže byť príznakom zdravotného problému, ktorý si vyžaduje liečbu.

Čo spôsobuje stratu libida?

Za stratou libida môže stať niektorý z fyzických, duševných alebo emocionálnych zdravotných problémov. Príčinou môže byť aj to, ako vonkajší svet ovplyvňuje váš sexuálny apetít. Medzi ďalšie najbežnejšie príčiny straty libida patria:

Vzťahové problémy

Jedna z prvých vecí, ktorú treba zvážiť, je, či ste vo svojom vzťahu šťastní. Máte nejaké pochybnosti alebo obavy, ktoré by mohli stáť za vašou stratou sexuálnej túžby? Mnoho ľudí trpí nízkou sexuálnou túžbou v dôsledku problémov v osobnom živote, ktoré zvyčajne ovplyvňujú ich vzťah alebo manželstvo. V skutočnosti je to najčastejšia príčina nízkeho libida.

couple-731890-1280_1716734380.jpg

 

Nízke libido môže byť výsledkom:

 

     dlhodobý vzťah a stereotyp v sexuálnych aktivitách;

     strata sexuálnej príťažlivosti;

     nevyriešený konflikt a časté hádky;

     nedostatočná komunikácia;

     problémy v súvislosti so vzájomnou dôverou;

     fyzické sexuálne problémy.

Sexuálne problémy

Sexuálna dysfunkcia je častejšie príčinou straty libida u žien. Muži však môžu tiež pociťovať nízku sexuálnu túžbu, ak majú problémy s ejakuláciou alebo erektilnou dysfunkciou.

 

Nízka sexuálna túžba môže byť výsledkom:

 

     problémov s ejakuláciou;

     erektilnej dysfunkcie;

     vaginálnej suchosti;

     bolestivého sexu;

     neschopnosti dosiahnuť orgazmus;

     mimovoľného stiahnutia vagíny (vaginizmus).

we-vibe-toys-j39qg9mxcz0-unsplash_1716734381.jpg

Depresia

Depresia  je vážna choroba, ktorá zasahuje do všetkých aspektov života, vrátane toho sexuálneho. Je dôležité si uvedomiť, že depresia môže ovplyvniť nielen emocionálnu, ale aj fyzickú pohodu človeka, čo môže mať za následok zníženú sexuálnu túžbu a sexuálnu výkonnosť.

 

Okrem nízkeho libida môžu príznaky depresie zahŕňať:

 

     pocity extrémneho smútku, ktoré nezmiznú;

     pocit beznádeje;

     strata záujmu alebo potešenia z robenia vecí, ktoré ste mali predtým radi.

 

Liečba depresie sa často zakladá na užívaní antidepresív. Vedľajším účinkom antidepresív môže byť aj nízka sexuálna túžba. Porozprávajte sa so svojím praktickým lekárom, ak si myslíte, že to môže spôsobovať vaše problémy.

Starnutie a menopauza

Znížená sexuálna túžba nie je nevyhnutnou súčasťou starnutia, ale je to niečo, čo mnohí muži a ženy zažívajú.

 

Môže to mať niekoľko dôvodov, vrátane:

 

     pokles hladín pohlavných hormónov tesne pred, počas a po menopauze u žien;

     pokles hladín pohlavných hormónov u mužov;

     zdravotné problémy súvisiace s vekom vrátane problémov s pohyblivosťou;

     vedľajšie účinky liekov.

 

Ak vás znížená sexuálna túžba v dôsledku starnutia a menopauzy znepokojuje, je dôležité o tom hovoriť so svojím praktickým lekárom. Lekár môže poskytnúť odborné poradenstvo, preskúmať ďalšie príznaky, vykonať potrebné testy a navrhnúť liečbu, ktorá môže zlepšiť sexuálnu spokojnosť a kvalitu života.

 people-2589818-1280_1716734379.jpg

Možno by ste mali vyskúšať niektoré prírodné afrodiziaká, ktoré dokážu zapáliť vášeň. Spomenieme napríklad chilli papričky, zázvor, ananás, maliny a jahody, cesnak a cibuľu a pod.

Tehotenstvo, pôrod a dojčenie

Strata záujmu o sex je bežná počas tehotenstva, po pôrode a počas dojčenia.

 

Dôvodom môže byť:

 

     zmena hladiny hormónov;

     zmena tela a nadbytočné kilogramy;

     vyčerpanie;

     bolestivý sex po pôrode;

     zmena priorít, ako napríklad starostlivosť o dieťa.

 

Tieto problémy sa môžu časom zlepšiť. Ak sa váš sexuálny apetít nevráti a je to pre vás problém, je dôležité o tom hovoriť so svojím lekárom.

Zdravotné problémy

Akýkoľvek dlhodobý zdravotný stav môže ovplyvniť vašu sexuálnu túžbu. Môže to byť dôsledok fyzickej a emocionálnej záťaže, ktorú tieto stavy môžu spôsobiť, alebo vedľajší účinok liečby.

 

Nízke libido môže byť spojené s:

 

     ochorenie srdca;

     cukrovka;

     nedostatočne aktívna štítna žľaza;

     rakovina;

     chirurgický zákrok – napríklad operácia na odstránenie vaječníkov a maternice u žien.

Príliš intenzívne cvičenie, alebo naopak, málo pohybových aktivít

Správne dávky cvičenia môžu mať pozitívny vplyv na sexuálnu túžbu a sexuálny život. Cvičenie môže nielen zlepšiť fyzické zdravie a znížiť riziko chronických zdravotných problémov spojených so stratou libida, ale môže aj pozitívne ovplyvniť psychické zdravie.

 

Cvičenie znižuje hladinu stresového hormónu kortizolu a zvyšuje produkciu endorfínov, čo môže viesť k zlepšeniu nálady a zvýšeniu sexuálnej túžby. Avšak nadmerné cvičenie, najmä vytrvalostný tréning alebo veľmi intenzívne tréningy, môžu mať opačný účinok a spôsobiť zníženie sexuálnej túžby.

Stres

Aj stres môže mať veľký vplyv na sexuálnu túžbu a pohlavný život. Keď ľudia zažívajú vysoký stupeň stresu, môžu pociťovať úzkosť, cítiť sa vyčerpaní a frustrovaní, čo môže viesť k zníženému záujmu o sexuálne aktivity.

 

Stres môže byť základnou príčinou iných faktorov, ktoré majú vplyv na stratu libida, ako je hormonálna nerovnováha a erektilná dysfunkcia. Vyčerpanie spôsobuje, že človek sa viac zaujíma o odpočinok a spánok ako o sex, čo tiež môže viesť k zníženému sexuálnemu záujmu.

 

Zvládnutie stresu a nájdenie zdravých spôsobov, ako odbúravať stres, môže byť kľúčom k obnoveniu sexuálnej túžby a pohody.

Lieky a antikoncepcia

Niektoré lieky môžu mať vedľajšie účinky, ktoré spôsobujú zníženú sexuálnu túžbu. Medzi lieky, ktoré môžu mať tento vedľajší účinok, patria:

 

     lieky na vysoký krvný tlak;

     antidepresíva;

     lieky na záchvaty;

     antipsychotiká;

     lieky na zväčšenú prostatu;

     lieky na rakovinu prostaty;

     hormonálna antikoncepcia.

 

Skontrolujte si príbalový leták k lieku, ktorý užívate, aby ste zistili, či je nízke libido uvedené ako možný vedľajší účinok.

Alkohol a drogy

Pohárik vína vám síce spraví náladu, ale priveľa alkoholu môže ovplyvniť váš sexepíl. To isté platí o drogách. Fajčenie tiež znižuje prietok krvi, čo môže oslabiť vzrušenie.

Kedy navštíviť lekára?

Kolísanie sexuálnej túžby je prirodzené a normálne, ale ak nízke libido pretrváva a ovplyvňuje kvalitu života, môže to byť znak zdravotného alebo psychologického problému.

 

Je dôležité vnímať svoje telo a emocionálny stav a v prípade trvalého alebo závažného poklesu sexuálnej túžby sa poradiť s lekárom alebo odborníkom na duševné zdravie. Lekár dokáže identifikovať príčiny nízkeho libida a navrhnúť vhodné liečebné možnosti alebo terapie na zlepšenie sexuálneho zdravia a celkového blaha.

yuris-alhumaydy-msxmhkgrs8s-unsplash_1716734379.jpg

Ako sa lieči nízke libido?

Existuje niekoľko metód a liečebných postupov, ktoré sa používajú na liečbu nízkeho libida. Medzi najlepšie stratégie na posilnenie libida patria:

Vzdelávanie a komunikácia

Vzdelávanie a komunikácia vytvárajú základ pre intímny a vzájomne uspokojujúci sexuálny vzťah. Vzdelávanie o sexe dokáže odstrániť mýty a dezinformácie spojené so sexuálnymi témami.

Ľudia, ktorí sa zaujímajú o sex a sexuálne aktivity, majú kontrolu nad svojím sexuálnym správaním a poznajú fyziológiu ženského aj mužského tela, majú zvyčajne pestrejší a uspokojivý sexuálny život.

Otvorený a úprimný dialóg s partnerom o potrebách, túžbach, obavách a fantáziách je kľúčový pre zdravý a bohatý sexuálny život. Komunikácia umožňuje párom lepšie si porozumieť navzájom a nájsť spoločné riešenia na zlepšenie ich sexuálneho života.

Zvládanie stresu

Zvládanie stresu je kľúčové pre udržanie zdravého sexuálneho života. Môžete vyskúšať napríklad meditáciu. Pravidelná meditácia pomáha znížiť úroveň stresu a zvýšiť tak povedomie o vlastných pocitoch a potrebách. To môže viesť k väčšej relaxácii a zlepšeniu sexuálnej pripravenosti.

Účinný spôsob, ako zmierniť stres a uvoľniť napätie v tele, je aj fyzická aktivita. Pravidelné cvičenie môže dodať telu energiu a zlepšiť náladu, čo môže mať pozitívny vplyv na sexuálnu túžbu.

Zmena lieku

Ak máte podozrenie, že liek, ktorý pravidelne užívate, môže spôsobovať nízke libido alebo iné sexuálne problémy, je dôležité porozprávať sa o tom so svojím lekárom. V niektorých prípadoch je možné nahradiť aktuálny liek iným, ktorý nemá vedľajšie účinky spojené s nízkou sexuálnou túžbou.

Hormonálna terapia

Estrogénová terapia sa často používa u žien, ktoré prechádzajú menopauzou a trpia nedostatkom estrogénu. Nedostatok estrogénu môže viesť k symptómom, ako sú suchosť pošvy, bolesť počas pohlavného styku a znížená sexuálna túžba. Estrogénová terapia môže zvýšiť hladiny estrogénu a zlepšiť sexuálny apetít.

Testosterón sa bežne považuje za mužský hormón, ale aj ženy produkujú malé množstvá testosterónu. Nedostatok testosterónu u mužov aj žien môže spôsobiť nízke libido a iné sexuálne problémy. Testosterónová substitučná terapia môže byť použitá na zvýšenie hladín testosterónu a zlepšenie sexuálneho záujmu a výkonu.

Je však dôležité poznamenať, že hormonálna terapia nie je vhodná pre každého a môže mať vedľajšie účinky. Pred začatím hormonálnej terapie je dôležité porozprávať sa so svojím lekárom o výhodách a rizikách a zvážiť individuálne potreby každého pacienta.

Individuálna psychoterapia

Odborník na duševné zdravie dokáže identifikovať konkrétne faktory alebo životné udalosti, ktoré prispievajú k zníženiu libida. To môže zahŕňať psychologické faktory, traumy, nezdravé vzorce myslenia alebo emocionálne problémy.

 

Individuálna psychoterapia poskytuje bezpečné prostredie na vyjadrenie a preskúmanie emocionálnych problémov, ktoré môžu ovplyvňovať libido, ako sú depresia, úzkosť alebo stres. Terapeut učí klientov rôzne techniky zvládania stresu, ktoré môžu pomôcť zmierniť úzkosť a stres a podporiť zdravý sexuálny záujem.

Párová terapia

Počas párovej terapie sa partneri učia efektívne komunikačné zručnosti, ktoré im umožnia lepšie porozumieť svojim potrebám, túžbam a obavám. Komunikácia je kľúčom k zdravému sexuálnemu vzťahu.

Terapia môže pomôcť párom posilniť vzťah a intimitu. To môže zahŕňať cvičenia na budovanie dôvery, pochopenie potrieb a túžob partnera a vytváranie intímnych zážitkov mimo spálne. Riešia sa aj iné problémy, ako sú nízke libido, komunikačné problémy vo vzťahu, sexuálna dysfunkcia a pod.

Sexuálna terapia

Sexuálni terapeuti pomáhajú jednotlivcom a párom identifikovať príčiny ich sexuálnych problémov. Špecializujú sa na vytváranie bezpečného a podporného prostredia, v ktorom môžu jednotlivci a páry otvorene hovoriť o svojich sexuálnych potrebách, túžbach a obavách. Pomáhajú zlepšiť komunikáciu medzi partnermi a riešia nedorozumenia a konflikty.

Počas terapie si páry môžu osvojiť rôzne sexuálne techniky a cvičenia, ktoré môžu zlepšiť ich sexuálny život a prispieť k väčšej spokojnosti. Zoznámia sa s rôznymi sexuálnymi pomôckami a erotickými hrami, ktoré povzbudia ich sexualitu.

Okrem sexuálnych problémov sa sexuálni terapeuti tiež zaoberajú individuálnymi problémami, ako sú nízke sebavedomie, úzkosť, depresia alebo traumatické skúsenosti, ktoré majú vplyv na sexuálny život.

people-2589818-1280_1716734379.jpg

Čo ešte môžete urobiť?

Správne nastavená liečba dokáže zvýšiť vašu sexuálnu túžbu a zlepšiť váš sexuálny a partnerský život. Okrem návštevy lekára a rôznych terapií existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako zvýšiť vaše šance na zdravý sexuálny život. Môžete skúsiť:

 

     Cvičenie: Pravidelné aeróbne cvičenie a silový tréning sú prospešné bez ohľadu na váš vzťah k sexu. Môžu tiež pozitívne ovplyvniť vašu výdrž, pomôcť s formovaním vašej postavy a tým zvýšiť vaše sebavedomie, zdvihnúť náladu a zvýšiť vaše libido.

     Porozprávajte sa so svojím partnerom: Páry, ktoré sa naučia otvorene a úprimne hovoriť o svojich potrebách a túžbach, si často udržiavajú silnejšie emocionálne spojenie. A to môže viesť k lepšiemu sexu. Je dôležité hovoriť o sexe, o tom, čo sa vám páči a nepáči. Môže to pripraviť lepšie podmienky pre vaše intímne aktivity.

     Vyhraďte si čas na intimitu: Naplánujte si sex na konkrétny deň. Možno ste takúto radu nečakali. Ale vynaložiť úsilie na to, aby ste v partnerovi vzbudili sexuálnu túžbu a zostali spojení, vám pomôže vrátiť váš sexuálny apetít do starých koľají.

     Pridajte trochu korenia do svojho sexuálneho života: Vyskúšajte inú sexuálnu polohu, inú dobu alebo iné miesto na sex. Požiadajte partnera, aby venoval viac času predohre. Ak ste vy a váš partner otvorení novým nápadom, sexuálne pomôcky, erotické hry a fantázia vám pomôžu podnietiť vašu sexuálnu túžbu.

     Vyskúšajte vaginálne lubrikanty a zvlhčovače: Tieto produkty môžu zmierniť niektoré príznaky, ako je vaginálna suchosť. Pri pravidelnom používaní môžu fungovať rovnako dobre ako estrogénová terapia.

     Popracujte na svojom životnom štýle: Fajčenie, užívanie drog a nadmerné pitie alkoholu môže utlmiť váš sexuálny apetít. Odstránenie týchto návykov môže zvýšiť vašu sexuálnu túžbu a zlepšiť vaše celkové zdravie.

Nízke libido a strava

Nízke libido alebo znížená sexuálna túžba môže byť dôsledkom rôznych faktorov vrátane hormonálnej nerovnováhy, stresu, únavy a psychologických faktorov. Výživa hrá tiež dôležitú úlohu v udržiavaní správnej hormonálnej hladiny a celkového zdravia, čo môže ovplyvniť aj sexuálnu túžbu.

Nutričné nedostatky, ako sú nízke hladiny vitamínov, minerálov a esenciálnych mastných kyselín, môžu ovplyvniť produkciu hormónov, čo môže mať za následok stratu energie. Preto je dôležité mať vyváženú stravu, ktorá obsahuje dostatočné množstvo živín potrebných na podporu hormonálneho zdravia a energie.

Doplňte do svojho jedálnička ovocie, zeleninu, celozrnné produkty, bielkoviny, zdravé tuky a minerály. To pomôže udržať hormonálnu rovnováhu a poskytnúť telu energiu a vitalitu potrebnú pre zdravý sexuálny apetít.

Určite ste už počuli o výživových doplnkoch na podporu sexuálnej túžby. Preukázateľné účinky má napríklad koreň macy peruánskej, bylina ashwagandha, betelový orech, ženšen, vitamíny E a D, zinok, fenugreek (Senovka grécka), tribulus terrestris (Kotvičník zemný) a pod. Z potravín to môžu byť napríklad tmavá čokoláda, ustrice, káva, med a iné.

Príliš vysoké libido

Nízke libido je všeobecne rozšírený problém, ktorý sa týka tak žien, ako aj mužov. Na druhej strane stojí príliš vysoké libido, ktoré rovnako spôsobuje problémy vo vzťahoch. Navyše môže byť zdrojom stresu a frustrácie. Hoci býva menej časté ako nízke libido, môže byť rovnako náročné na zvládnutie.

Existuje niekoľko možných príčin príliš vysokého libida. Najčastejšími príčinami tohto stavu sú vysoké hladiny hormónov regulujúcich náladu (dopamín a serotonín); stavy, ktoré ovplyvňujú mozog, ako je demencia; a niektoré lieky. Ak na sebe pozorujete príznaky príliš vysokého libida, mali by ste sa obrátiť na lekára, ktorý dokáže určiť príčinu a navrhnúť primerané liečebné možnosti.

couple-love-kissing-bed_1716734387.jpg

Na záver

Sexuálne aktivity patria k životu tak ako spánok či pravidelná strava. Intímnosti sú korením vzťahu. Dokážu pozdvihnúť náladu a zlepšiť celkový pocit pohody a porozumenia. Je prirodzené, ak nemáte na sex chuť 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Každý človek je iný a každý vníma sex inak.

Mieru sexuálnej túžby ovplyvňujú rôzne faktory. Dočasne znížené libido pre chorobu, stres a emocionálne vyčerpanie, hormonálne výkyvy a zmeny v tele je normálne a malo by sa po nejakom čase opäť zvýšiť. Ak však pretrváva, mali by ste zvážiť zmenu životného štýlu a návštevu lekára.

Nezabúdajte tiež na to, že akékoľvek problémy vo vzťahu sa dajú riešiť, ak sa o nich otvorene hovorí. Porozprávajte sa s partnerom či partnerkou o svojich túžbach a potrebách. Niekedy stačí otvorený rozhovor a porozumenie, aby sa váš sexuálny apetít opäť naštartoval.

 

Článok sme pre vás pripravili v spolupráci s:

PoctiveSEO: Zoznámte sa so SEO a naučte sa ho využiť vo svoj prospech: 15 ročné know how na jednom mieste

Eva Dedinská, Skúsená SEO copywriterka a autorka 9 kníh

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!

Ďalšie články na podobné témy

Sexuálna výkonnosť - Takto môžete zlepšiť váš sex
Potrebuje váš manžel pomoc v posteli? Ide to aj bez predpisu
Stereotyp v spálni? Vyskúšajte si dominantnú rolu
Oživte si intímny vzťah s partnerom! Ako na to?
Ružový slon – obľúbený sexshop slovákov
Ako začať cvičiť?
Žena kvitne z lásky
Jesenné tipy na posilnenie imunity