Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
10. 5. 2019 | Zuzana

Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete

Ak ste ešte stále nenašli ten správny šport pre Vás, tak skúste tak trochu inú posilňovňu v podobe venušiných guličiek. Udržovať sa fit nie je iba IN, je to tiež zdravé. Hýbať sa dá naozaj všelijako. Posilňovať sa dá kde čo a nadšenie z pohybu nemusí byť iba zábavné, môže byť dokonca aj veľmi vzrušujúce. Poďme sa preto zoznámiť s tak trochu iným druhom cvičenia.

Veľa ľudí si myslí, že venušine guličky sú erotická pomôcka. Veď prečo nie, vo fantázii sa medze nekladú. Možno Vás to prekvapí, ale v skutočnosti sa jedná o zdravotnú pomôcku určenú na spevnenie svalov panvového dna. História týchto guličiek siaha až do ďalekej Ázie. Pôvodne bola gulička iba jedna, ale časom sa prišlo na zdravotné výhody nosenia, tak sa pridala ešte druhá.

Guličky svojim pohybom spôsobujú príjemný pocit, prekrvujú ženské orgány v oblasti panvového dna, a zároveň posilňujú pošvové svaly. Sú ideálne pre ženy po pôrode, po gynekologických zákrokoch či pre ženy trpiace inkontinenciou. Vtip je v tom, že sa guličky snažíte v sebe udržať, prirodzene Vás „nútia“ zatínať tie správne svaly. Zo začiatku ich stačí nosiť pár minút denne, postupne ako sa vytrénujete, môžete časové intervaly predlžovať a zvyšovať úroveň obtiažnosti.

Nosiť ich môžete kamkoľvek. Na prechádzku, do obchodu, alebo iba tak doma. Výsledky sa dostavia už po niekoľkých týždňoch. Pocítite to nielen Vy, ale aj Váš partner. Ženy, ktoré majú pevné svaly v oblasti panvového dna sú schopné dosahovať lepší orgazmus a týmto svojim umom doslova zatiahnu do extáze aj svojho muža. Možno aj preto sú považované za erotickú pomôcku. Lepší sex je však iba prirodzeným dôsledkom spevnených pošvových svalov.

 woman-act-girl-naked_1500654460.jpg

Aké guličky si mám kúpiť?

Ako všade, tak aj vo svete venušiných guličiek je ponuka naozaj široká. Rozdiely nájdeme v tvare, materiále, farbe, veľkosti a v cene. Ako si teda vybrať tie najvhodnejšie? Ak s guličkami začínate a nikdy predtým ste ich nepoužívali, tak platí pravidlo menšie a ľahšie. Je to ako s činkami, postupne ako sa vaše svalstvo bude spevňovať, tak sa môžete poohliadnuť po ťažších variantoch.

Existujú aj verzie, kde je v balení viac rôznych úrovní guličiek. Je celkom praktické a cenovo výhodné. Všetky sú vyrobené z nezávadného medicínskeho materiálu. Obľúbený je silikón. Je jemný na dotyk a ľahko sa udržuje. Pri aplikácii sa odporúča používať lubrikačný gel. Pri kúpe si dajte aj na toto pozor, nechajte si poradit, lebo je dôležité, aby bol materiál kompatibilný s gélom. Aj tvary sú rôzne. Existujú mnohé ergonomické tvary prispôsobené na pohodlné zavedenie a komfortné nosenie. Niektoré guličky sú spolu spojené, iné sa dajú rozpojovať. Každý dobrý sexshop Vám odpovie na Vaše otázky. 

Existujú aj takzvané rezonančné guličky, ktoré využívajú silu spätného nárazu pre účinnejšie posilňovanie. Pri výbere sa zamerajte na povrch, lepšie sú hladké so silikónovou šnúrkou. Je to výhodné predovšetkým z hygienického dôvodu. Čistia sa vlažnou vodou a špeciálnou dezinfekciou na erotické pomôcky. Záleží na type guličiek, rozdielne materiály vyžadujú rozdielnu starostlivosť.

Ilustračné foto: Pexels.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Cvičíte pre radosť... alebo?
Cyklické chudnutie
Babka bylinkárka: bylinky na A
Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu
Cvičme v rytme zábavy - bungee workout
Je to isté! Kult nadľudských svalov spôsobuje intímne problémy najväčšieho kalibra!
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres