Novoročné predsavzatia? Žiadny problém! Takto sa vám podarí splniť to, čo si zaumienite
5. 1. 2018 | Janka P.

Novoročné predsavzatia? Žiadny problém! Takto sa vám podarí splniť to, čo si zaumienite

Ľahko sa vyslovia, ťažšie dodržia. Ak je nedodržanie predsavzatí vašou každoročnou realitou, je načase s tým skoncovať. Čo stojí za úspechom tých, ktorí svoj život dokážu po Novom roku úspešne zmeniť? 

Opäť sa blíži odpočítavanie posledných sekúnd roka a rýchly prestrih v našej hlave, čo všetko sa za posledný rok udialo v našom živote. Väčšina z nás je najviac premotivovaná na začiatku nového roka s pocitom, že máme čistý štít a začíname odznova. Hoci si zostavujete dlhý zoznam novoročných predsavzatí, každý rok to dopadne úplne rovnako. Neúspešne. Tentokrát to však bude inak!

1. Dajte si splniteľné ciele

Schudnúť 15 kilogramov za mesiac? Trúfalé, no hlavne nereálne. Ak nechcete prísť o svoje zdravie, radšej sa do toho ani nepúšťajte. Navyše, tento záväzok sa vám s najväčšou pravdepodobnosťou ani nepodarí dodržať. Zlyháte a budete len zbytočne frustrované.

2. Premýšľajte tak, ako by sa už stalo

Psychika má veľkú moc. Ani nebudete vedieť ako, ale prinúti vás konať. Stavte na vizualizáciu a predstavujte si, ako ste už schudli a máte krásnu štíhlu postavu. Nehovorte si, že „zhodíte pár kíl“, ale „už ste dali kilá dole“. Pomôže, ak si to napíšete na papier. Keď to uvidíte čierne na bielom, budete to považovať za samozrejmosť a tak sa aj stane. Myslite pozitívne a počítajte s tým, že ste svoje predsavzatie už splnili.

3. Jednoduchšia cesta k úspechu

Nie nadarmo sa hovorí, že menej je viac. Ak si dáte viacero náročných cieľov, hrozí, že sa vám nepodarí priblížiť ani k jednému z nich. Sústreďte sa na jeden cieľ, ktorý je jednoduchší na splnenie. Budete mať zo seba lepší pocit a viac odhodlania pustiť sa do ďalších, postupne väčších cieľov.

4. Buďte trpezlivá

Ak ste si už dali náročnejšie predsavzatie, musíte sa vyzbrojiť trpezlivosťou. Prestať fajčiť zo dňa na deň je takmer nereálne, pokiaľ ste holdovali tejto neresti dlhé roky. Lepším riešením je  postupne si dávkovať tento cieľ. Napríklad prvé týždne skúste vyfajčiť o dve cigarety denne menej, ďalší mesiac opäť znížte dávky, až pokiaľ sa vám nepodarí úplne sa zbaviť zlozvyku. Hoci to chvíľku potrvá, nemusíte sa obávať abstinenčných príznakov a šanca, že svoje predsavzatie dotiahnete úspešne do konca, je oveľa väčšia.

 blue-1845901-960-720_1515164645.jpg

5. Robte to pre seba

V prvom rade si ujasnite, prečo daný cieľ chcete dosiahnuť. Ide vám o obdiv okolia? Páčilo by sa to vašej kamarátke? Dávajte si len také predsavzatia, ktoré chcete len vy a ktorých dodržiavanie urobí radosť vám. Nenechajte sa do ničoho dotlačiť. Predsavzatia fungujú vtedy, ak sú naše vlastné. 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Janka P.

Ďalšie články od autora Janka P.

Starostlivosť o pokožku na jar
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa (ne)pripraviť na pohovor
5 pravidiel úspešnej podnikateľky
Naučte sa konečne angličtinu
Naozaj nás spravia peniaze šťastnejšími?
Krásnej žene záleží len na peniazoch
Poďme sa zoznámiť: Gabriela
Poďme sa zoznámiť: Zuzana
Poďme sa zoznámiť: Simona