Dlho očakávaný oskarový film Judy mal slovenskú premiéru
11. 2. 2020 | PR Servis

Dlho očakávaný oskarový film Judy mal slovenskú premiéru

V bratislavskom Cinema City Aupark sa v pondelok večer konala slávnostná premiéra životopisnej drámy Judy s Renée Zellwegerovou v hlavnej úlohe. Snímku zachytávajúcu ťažké životné obdobie ikonickej herečky a jazzovej speváčky Judy Garlandovej si prišli pozrieť pozvaní hostia z kultúrneho a spoločenského života. Medzi nimi Katarína Brychtová, Alena Heribanová, Barbora Brušková a Martina Schindlerová. 

Kritikmi a divákmi oceňovaný herecký výkon čerstvej držiteľky sošky Oscara za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe pozitívne ohodnotila aj Alena Heribanová. „Renée Zellweger si toho Oscara naozaj zaslúžila. Bola vynikajúca, vložila do toho úplne všetko. Ja si myslím, že niekedy je talent požehnanie a niekedy prekliatie. A ľudia, ktorí sú v šoubiznise vedia, čo to je. Všetky tie prebdené noci, stresy a neistoty, obrovský strach z toho, že sa niečo stratí a už sa to nevráti,” podelila sa o svoje bezprostredné pocity po projekcii obľúbená moderátorka.

judy-premiera-1006_1581435742.jpg

Zellweger za stvárnenie Judy Garlandovej získala okrem ceny americkej Akadémie filmových umení a vied aj Zlatý glóbus, cenu hereckej asociácie SAG, cenu britskej filmovej a televíznej akadémie (BAFTA) a cenu Americkej filmovej kritiky. Vo filme si po jej boku zahrali Rufus Sewell, Michael Gambon, či Finn Wittrock. 

judy-premiera-1018_1581435740.jpg

Judy Garland sa narodila ako Frances Ethel Gumm v americkom meste Grand Rapids v štáte Minnesota. Už ako malá rada spievala a vystupovala v skupine so svojimi sestrami. Keď mala šestnásť, na poslednú chvíľu zastúpila Shirley Temple v legendárnej snímke Čarodejník z krajiny Oz. Za úlohu Dorotky, ktorá spieva slávnu pieseň Over the Rainbow, dostala Oscara. Jej talent si podmanil milióny divákov na celom svete. Úspech a sláva si však vybrali vysokú daň. Vo veku štyridsaťsedem rokov zomrela po predávkovaní barbiturátmi. 

Životopisnú romantickú drámu Judy od distribučnej spoločnosti Magic Box si môžete v slovenských kinách pozrieť od 13. februára. Pozriete si s nami trailer!

Fotogaléria k článku

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Keď Príroda pomáha
Vyberáme drevené regály do špajze, pracovne, obývačky, ale aj do skladu
Trendy sandále leta 2020, ktoré rozhodne musíte mať
Zvodne ženská počas celého leta: štýlové kúsky do vášho šatníka
Doprajte svojej pleti aj vlasom mladosť a sviežosť
Vdýchnite oblečeniu nový život
Dámske kabelky – bez nich ani krok
Blíži sa čas letných románikov, prežite ich naplno

Ďalšie články na podobné témy

Do kín dorazila komédia, ktorá rozosmiala aj Gizku Oňovú
Neviete, čo s dlhými chladnými večermi? Toto je ako stvorené pre jesenné noci!
Rozprávky prebudia našu fantáziu a pohladia dušu
Spoznaj ďalšie Nádherné ženy, ako si ty!
TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku
Ako docieliť aby naša pokožka bola v lete čo najdlhšie hladká?
Režisér filmu Piaty element Luc Besson prichádza s veľkolepým sci-fi Valerian a mesto tisícich planét
Letná párty je vždy pri grile

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.