Dlho očakávaný oskarový film Judy mal slovenskú premiéru
11. 2. 2020 | PR Servis

Dlho očakávaný oskarový film Judy mal slovenskú premiéru

V bratislavskom Cinema City Aupark sa v pondelok večer konala slávnostná premiéra životopisnej drámy Judy s Renée Zellwegerovou v hlavnej úlohe. Snímku zachytávajúcu ťažké životné obdobie ikonickej herečky a jazzovej speváčky Judy Garlandovej si prišli pozrieť pozvaní hostia z kultúrneho a spoločenského života. Medzi nimi Katarína Brychtová, Alena Heribanová, Barbora Brušková a Martina Schindlerová. 

Kritikmi a divákmi oceňovaný herecký výkon čerstvej držiteľky sošky Oscara za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe pozitívne ohodnotila aj Alena Heribanová. „Renée Zellweger si toho Oscara naozaj zaslúžila. Bola vynikajúca, vložila do toho úplne všetko. Ja si myslím, že niekedy je talent požehnanie a niekedy prekliatie. A ľudia, ktorí sú v šoubiznise vedia, čo to je. Všetky tie prebdené noci, stresy a neistoty, obrovský strach z toho, že sa niečo stratí a už sa to nevráti,” podelila sa o svoje bezprostredné pocity po projekcii obľúbená moderátorka.

judy-premiera-1006_1581435742.jpg

Zellweger za stvárnenie Judy Garlandovej získala okrem ceny americkej Akadémie filmových umení a vied aj Zlatý glóbus, cenu hereckej asociácie SAG, cenu britskej filmovej a televíznej akadémie (BAFTA) a cenu Americkej filmovej kritiky. Vo filme si po jej boku zahrali Rufus Sewell, Michael Gambon, či Finn Wittrock. 

judy-premiera-1018_1581435740.jpg

Judy Garland sa narodila ako Frances Ethel Gumm v americkom meste Grand Rapids v štáte Minnesota. Už ako malá rada spievala a vystupovala v skupine so svojimi sestrami. Keď mala šestnásť, na poslednú chvíľu zastúpila Shirley Temple v legendárnej snímke Čarodejník z krajiny Oz. Za úlohu Dorotky, ktorá spieva slávnu pieseň Over the Rainbow, dostala Oscara. Jej talent si podmanil milióny divákov na celom svete. Úspech a sláva si však vybrali vysokú daň. Vo veku štyridsaťsedem rokov zomrela po predávkovaní barbiturátmi. 

Životopisnú romantickú drámu Judy od distribučnej spoločnosti Magic Box si môžete v slovenských kinách pozrieť od 13. februára. Pozriete si s nami trailer!

Fotogaléria k článku

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako poraziť infekcie rýchlo a bez zbytočných liekov?
Oslávte Valentína doma a naservírujte si francúzsku kuchyňu
Udržateľný prístup v intímnom svete: ako vyzerá moderná menštruácia?
Domáca recyklácia: Nová šanca pre odpad a zábava zároveň!
Renée Zellweger ako Judy Garland: doslova vyráža dych!
Viete kombinovať dámsku obuv so zimným oblečením?
Minimalizmom a kapsulovým šatníkom sa začína riadiť čoraz viac žien
Ako zvládnuť napísať dobrú záverečnú prácu

Ďalšie články na podobné témy

Do kín dorazila komédia, ktorá rozosmiala aj Gizku Oňovú
Neviete, čo s dlhými chladnými večermi? Toto je ako stvorené pre jesenné noci!
Rozprávky prebudia našu fantáziu a pohladia dušu
Spoznaj ďalšie Nádherné ženy, ako si ty!
TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku
Ako docieliť aby naša pokožka bola v lete čo najdlhšie hladká?
Režisér filmu Piaty element Luc Besson prichádza s veľkolepým sci-fi Valerian a mesto tisícich planét
Letná párty je vždy pri grile

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.