Luboš Bielčik: Ako som začal distribuovať informovanú fľašu
6. 12. 2018 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Luboš Bielčik: Ako som začal distribuovať informovanú fľašu

Luboš je človek, ktorý stojí za distribúciou informovanej fľaše i9 na Slovensku. Informovaná fľaša doslova premení vašu vodu na nápoj, ktorý bude chutiť úplne inak. Áno, je to možné. Ako? V rozhovore nám Luboš prezradil, čo všetko dokáže informovaná fľaša s vodou a aké blahodarné účinky to má nie len na naše zdravie, ale aj na zdravie zvierat a rastlín. 

Hero Image: LAPKINN / Dominik Babušík 

1. Luboš, čo nám chcete o sebe prezradiť? Kto ste a ako vznikla myšlienka distribúcie informovanej fľaše na Slovensku? :)

Ďakujem, Bohumila. Viem, že všetci máme svoj príbeh, a tak ani ja nie som výnimka. Moje meno je Luboš Bielčik a ten môj príbeh, ako aj väčšina príbehov by bol asi dlhší, no isto je o premene toho vnútorného sveta, v ktorom to všetko vzniká, a ktorý tvorí ten náš život tam vonku. U mňa by to bol príbeh, v ktorom sa ako súčasť premeny vnímania sveta stal z mäsiara dlhoročný vegetarián a samozrejme zmena prebieha neustále tak ako u každého.

Zaujíma ma jemno hmotný svet a zákonitosti toho nášho života a všetko čo ho podporuje alebo naopak aj narušuje. Samotnú otázku či to, či ono, podporuje život, považujem za viac ako zásadnú a súvisí i s mojou prácou a samotnou informovanou fľašou. Na samom začiatku prišiel podnet od známeho a inšpiratívneho českého herca a improvizátora Jaroslava Duška, ktorý dostal túto fľašu darom. Keď som ju zbadal v jeho rukách, veľmi so mnou zarezonovala. Teda hlavne tá jéj schopnosť ovplyvňovať vodu a tiež jej nádherný vzhľad. V hlave mi prebehla myšlienka, že ak funguje ako on sám tvrdí, tak bude skvelé s takým produktom pracovať a šíriť ho medzi ľudí.

2. Čo je vlastne informovaná fľaša? K čomu slúži?

i9 fľaša vznikla ako výsledok celoživotnej práce Slovinského výskumníka a inovátora Viliho Poznika a jeho kolegov. Jej názov súvisí s jej funkčnosťou. V srdci každej i9 informovanej fľaše je vsadený štítok, ktorý je naprogramovaný, aby doslova podporil život. Vodu, ktorú nalejete do fľaše ovplyvňuje pomocou informácií, a to na tých najjemnejších úrovniach. Zmení sa jej bio – energia a jej vitalita, čo má veľmi pozitívny vplyv na živú bunku. Celú túto harmonizáciu vody môžeme vnímať aj v chuti resp. v jej jemnosti či doslova hladkosti.

3. V čom je unikátna oproti iným produktom na trhu?

Opäť spomeniem v prvom rade jej funkčnosť revitalizovať vodu. Tá sa opiera o takmer 40 rokov výskumu v Slovinských laboratóriách. To čo ponúka i9 fľaša nevzniklo z večera do rána niekde pri pivku J. Je to naozaj výsledok dlhoročnej výskumnej činnosti. Musím tiež pozdvihnúť i ďalšie benefity i9 fľaše, akým je jej dizajn, materiál, praktickosť a tiež účinok kolorterapie, ktorý ju ešte viac obohatil.

20180905-173913_1544116805.jpg

4. Sama nemám zatiaľ s informovanou flašou skúsenosti, ale zvažujem, že si ju kúpim, videla som ju u kamarátky. Ako mám ideálne postupovať, ako si vybrať?

Spôsob ako si vybrať som v krátkosti popísal i na našej stránke. Nakoľko je všetkých 9 druhov fliaš naprogramovaných rovnako, odporúčam sa nacítiť na konkrétnu farbu pomocou intuície, ktorou každý disponujeme. Dá sa tiež využiť hlboká znalosť jednotlivých energetických bodov tzv. čakier a s nimi spojené farby. Samozrejme najpredávanejšou fľašou je dúhová – čakrová, ktorá má sama 7 druhov farebných silikónových obručí spolu so zátkou.

5. Čo všetko dokáže voda z informovanej flaše riešiť? Môžem s ňou napríklad polievať aj kvety?

Voda z i9 fľaše je predovšetkým živá, ak môžem použiť tento výstižný termín. Pomocou informácií sa navráti jej pôvodný energetický potenciál ako aj lepšia hydratácia. Dá sa to pozorovať aj na kvetoch, kde značne podporuje ich rast a pri rezaných kvetoch zase ich čerstvosť.

6. Je táto technológia vhodná aj pre deti? A čo napríklad domáce zvieratká?

Deti sú veľmi vnímavé. Keď si moja známa kúpila i9 fľašu a naliala svojim piatim deťom tak mi vraví, že ten najmenší sa jej hneď pýtal: „Mama a to čo si dala do tej vody?“

Keď sa pýtaš na zvieratká tak mám tiež milý príbeh od mojej zákazníčky, dnes už aj známej. Kedže mala viac psov spravila si pokus ako vravela:“ Do jednej misky som dala vodu z točky. Do druhej misky vodu preliatu cez filter. A do tretej vodu preliatu cez filter a fľašku. Keď som videla že psi pijú len z tej jednej, ktorá bola vo fľaši, tak som vedela, že to funguje“ Samozrejme takáto voda je vhodná aj pre zvieratá aj pre rastliny.

dsc-0233_1544116821.jpg

7. Ako dlho musí byt voda vo fľaši, kým sa naprogramuje?

Voda sa informuje takmer okamžite. Nie je potrebné žiadne dodatočné nabíjanie alebo iné úkony. Dokonca výrobca udáva doživotnú záruku na informačný čip, pokiaľ nedôjde k jeho mechanickému poškodeniu.

8. Môže tento program v určitom prípade aj uškodiť?

Informačný štítok na fľaši obsahuje harmonické informácie a ich sady. Všetky boli spracovávané desiatky rokov do dnešnej výslednej podoby. Takáto voda nemá dôvod uškodiť, práve naopak, využíva svoj potenciál pre podporu života.

9. Čo ak neverím, že to funguje?

Aj keď som presvedčený, že placebo či nocebo efekt sám o sebe je funkčná vec. V tomto prípade je funkčnosť zabezpečená viacerými technologickými krokmi (od informačného otlačku cez zachytávanie, spracovanie a samotný prenos informácií), prostredníctvom ktorých dochádza k spomínaným zmenám, ktoré sú podložené i rôznymi testami.

 dsc0206-edit_1544116838.jpg

10. Aké sú vaše osobné skúsenosti s fľašou? 

Ja sám a celá moja rodina, okrem toho, že z fľaše pijeme, zalievame s ňou aj kvety. Používame takúto vodičku na varenie čaju, kávy, na nakličovanie semien. Prakticky na všetko v domácnosti. V minulosti som si robil svoje testy či už s jablkom vo fľaši alebo s kvetmi, ktoré som porovnával. No vždy som naplnený spokojnosťou a radosťou keď počujem, od nášho zákazníka i po roku, dvoch, že nedá na vodu z fľaše ako povie dopustiť.

Najčastejšie počujem, že voda sa ľahšie pije ako keď je priamo z vodovodu, alebo že je taká fresh. Áno presne toto sa dá vnímať. Niektorí ľudia tvrdia, že odkedy majú i9 fľašu pijú oveľa viac vody a pitný režim sa im podstatne zlepšil. Niekto zase, je to neporovnateľný rozdiel... Všetky tieto reakcie ľudí sú pre mňa motivačnou spätnou väzbou a som za ne vďačný.

11. Kto je typický zákazník, akí ľudia si ju kupujú?

Musím priznať, že ak by som mal rozdeliť zákazníkov podľa pohlavia tak určite viac končí naša i9 fľaša v rukách žien. Ale celkovo ide hlavne o ľudí, ktorí sú viac citlivejší, ktorí sa viac zaujímajú o to, čo sa deje v nich a okolo nich. Taktiež ľudia zaoberajúci sa zdravým životným štýlom, nastavení k vnútornému rozvoju, ale aj ľudia ekologicky zmýšľajúci a preberajúci zodpovednosť za svoj život. Nemôžem vynechať odvetvie alternatívnej medicíny, kde každý dobrý terapeut vie, že pre naštartovanie sebaozdravných mechanizmov je potrebná kvalitná čistá a živá voda. Okrem iného - rad z nich si vie účinok a funkčnosť i9 fľaše odmerať sám.

12. Aký má i9 fľaša ešte význam a využitie?

Nespomenul som jej význam pre naše životné prostredie. Vnímam jej ekologickú podporu aj pre budúcnosť, pretože sklo i silikón sú recyklovateľné a inšpirujú ľudí, aby nenakupovali jednorázové plastové fľaše, ale aby v tomto smere podľahli nastupujúcemu a nevyhnutnému trendu mať svoju fľašu a tú si nosiť so sebou.

13. Aké sú vaše sny a plány s informovanou fľašou do budúcna?

Samotná filozofia a koncept i9 informovanej fľaše nesie so sebou výzvu otvoriť svoju myseľ. Jeden z cieľov a plánov je i cez produkt akým je i9 informovaná fľaša sa na tomto podieľať.

Každopádne zámerom je dostať takúto vodu k čo najviac ľudom. Myšlienka a celý koncept technológie i9 nekončí len pri fľaši. Chceme tieto technológie a hlavne ich benefit pre blaho a kvalitnejší život šíriť cez ďalšie významné produkty, ktoré dokážu harmonizovať samotné potraviny, či redukovať žiarenia mobilných telefónov a iných škodlivých elektromagnetických žiarení.

 dsc-0232_1544116813.jpg

14. Múdra myšlienka na záver.

Buďme si vždy vedomí toho, že nič nie je náhoda a hlavne toho, že všetko so všetkým má svoju súvislosť.

15. Ako sa môže zákazník dostať k i9 informovanej fľaši, prípadne iným výrobkom?

i9 fľašu distribuujeme cez našich distribútorov. Ich zoznam nájdete na našej stránke www.informovanaflasa.sk, kde sa môžete dočítať viac informácií alebo priamo objednať v našom obchode

Informovanú fľašu objavíte aj na Facebooku a Instagrame

Ilustračné foto: osobný archív 

Hero image: LAPKINN / Dominik Babušík 

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autora Bohumila Vrbovská Ďurišová

Dr. C. Tuna Age Reversist vyhladzujúci krém proti vráskam – revolučný krok v boji proti starnutiu pleti
9 tipov pre podnikanie a pasívny príjem pre ženy v roku 2024
Objavte čaro levandule s NOVOU Levanduľovou sadou od Farmasi
Midnight Touch Trio od Farmasi premení váš make-up z obyčajného na mimoriadny.
Nemôžete prehliadnuť ten jeden kúsok, ktorý zmení všetko. Áno, hovorím o červenom rúži!
Ste pripravené na absolútnu revolúciu vo vašej kozmetickej taštičke?
Nutriplus Beauty Shot Kolagén: dostupný elixír mladosti a krásy
Nutriplus Instantná káva s čakankou a kolagénom tajným spojencom na ceste za krásou a zdravím

Ďalšie články na podobné témy

Recepty na domáce iontové nápoje
Striebro nad zlato? V starostlivosti o naše zdravie určite
Je celozrnné pečivo naozaj lepšie?
Nechal Vám Ježiško pod stromčekom peniaze a ešte stále ste si nič nekúpili? Investujte do drahokamovej vody
Viete si predstaviť hmyz ako bežnú potravinu v domácnosti? Možno to bude realita
Mliečny svet
Jesenné tipy na posilnenie imunity
Úžasný cviklový šalát nielen na chudnutie