Od prekyslenia k rovnováhe pomocou troch jednoduchých zásad
2. 6. 2017 | Zuzana

Od prekyslenia k rovnováhe pomocou troch jednoduchých zásad

Ťažko povedať či to zásadoví ľudia majú v živote jednoduchšie, no s určitosťou povedať môžem, že tí zásadití sú zdravší. Prekyslený organizmus je ornou pôdou pre choroby rôzneho druhu. Od obyčajnej chrípky až po vážne ochorenia. Takzvaný moderný životný štýl tomu dosť napomáha. Stres, nezdravé jedlo, alkohol, cigarety, málo spánku, skoro žiaden pohyb. To sú všetko faktory, ktoré majú na prekyslenie veľký vplyv. Cítime sa potom často unavení, máme oslabenú imunitu a negatívne emócie si s nami škaredo zahrávajú. Nevešajte však hlavu, dá sa s tým niečo robiť. Vlastne stačí málo, stačí dodržovať tri jednoduché zásady a vrátiť tak telo i myseľ do rovnováhy.

Zásada číslo jedna – citrón

Touto zásadnou jednotkou nie je žiadny citát ani iné životné múdro. Jedná sa o obyčajný citrón. Nenechajte sa odradiť jeho kyslou chuťou, citrón má totiž veľmi silný zásaditý účinok. Odporúča sa vypiť každý deň nalačno pohár teplej vody s polovicou citrónu.  Týmto sviežim nápojom dodáte svojmu telu potrebné množstvo vitamínu C, zaistíte si antibakteriálnu ochranu, upokojíte žalúdok, naštartujete metabolizmus, prečistíte krv a zahájite detoxikáciu. Navyše v letných mesiacoch je veľmi príjemné a osviežujúce popíjať vodu s citrónom aj v priebehu celého dňa. Môžete pokojne pridať nejakú tu bylinku, mäta alebo medovka nie sú vôbec na škodu. Citrón, okrem iného, nádherne vonia, takže má tiež aromaterapeutický účinok. Ak ešte stále hľadáte toho pravého životného partnera, skúste sa zamyslieť či by sa ním nemohol stať práve citrón.

 Zásada číslo dva – pohyb

Áno je to tak. Pohybom dokážeme v našom tele spustiť procesy, ktoré majú za následok znižovanie hodnoty pH. Optimálna hodnota pH zdravého organizmu sa pohybuje okolo čísla sedem. Pohyb je preto pre zdravie zásadným faktorom. Pohyb musí byť primeraný. Menej je niekedy viac. Hlavne nás musí baviť. Preto si zvoľte pravidelnú športovú aktivitu, ktorá je pre Vás ideálna. Nezabúdajte, že aj obyčajná prechádzka znamená pohyb. Ak nie ste práve typ, ktorý by rád trávil hodiny v posilňovni, tak si pokojne dajte splniteľný cieľ. Tak ako aj s malým gašparkom môžete zahrať veľké divadlo, taktiež s malým cieľom sa dá dosiahnuť veľkých výsledkov. Jeden drep, zhyb či klik denne je stále viac ako žiadny.

Zásada číslo tri – dobrá nálada

Humor je korením života a ja osobne mám pikantné jedlá veľmi rada. Udržujte sa, milé dámy, v dobrej nálade. Je opäť na vás ako. Existujte toľko možností a spôsobov. Nasledujte svoju vášeň, púšťajte sa bezhlavo a spontánne do vecí, z ktorých cítite nadšenie. Nebojte sa zmeny, lebo ta správna čiže intuitívna voľba, prichádza do troch sekúnd. Je to úplne prvá myšlienka, ktorá nás napadne. Keď sa naučíme počúvať našu intuíciu, tak sa jednoducho a hravo vydáme po tej správnej ceste nielen ku šťastiu, ale aj k zdraviu. Smejte sa a zabávate sa. Aj keď práve nemáte dobrú náladu, skúste sa usmiať. Sami uvidíte, aký blahodarný účinok to bude mať.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Ďalšie články od autorky Zuzana

Aj vy máte túto úžasnú vlastnosť? Vie veľmi jednoducho odhaliť naše talenty
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VI
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Môže byť človek úplne voľný ako vták? Áno, ale nesmie sa báť svojich temných stránok
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Odborníci na imunológiu to už dávno vedia, naučte sa odpúšťať aj vy.
Hlboký vnútorný mier ako znamenie rovnováhy, všetko ostatné je trvalo neudržateľné
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém

Ďalšie články na podobné témy

Jesenné tipy na posilnenie imunity
Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleontologickým stravovaním?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako zahnať jesenný splín?
Novinka Sunar Premium 4 pre zdravý vývoj malých objaviteľov
Kúpeľ z domácich čajových sáčkov bude vašim najlepším priateľom
Prvá pomoc pri spálenej pokožke

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.