Od prekyslenia k rovnováhe pomocou troch jednoduchých zásad
2. 6. 2017 | Zuzana

Od prekyslenia k rovnováhe pomocou troch jednoduchých zásad

Ťažko povedať či to zásadoví ľudia majú v živote jednoduchšie, no s určitosťou povedať môžem, že tí zásadití sú zdravší. Prekyslený organizmus je ornou pôdou pre choroby rôzneho druhu. Od obyčajnej chrípky až po vážne ochorenia. Takzvaný moderný životný štýl tomu dosť napomáha. Stres, nezdravé jedlo, alkohol, cigarety, málo spánku, skoro žiaden pohyb. To sú všetko faktory, ktoré majú na prekyslenie veľký vplyv. Cítime sa potom často unavení, máme oslabenú imunitu a negatívne emócie si s nami škaredo zahrávajú. Nevešajte však hlavu, dá sa s tým niečo robiť. Vlastne stačí málo, stačí dodržovať tri jednoduché zásady a vrátiť tak telo i myseľ do rovnováhy.

Zásada číslo jedna – citrón

Touto zásadnou jednotkou nie je žiadny citát ani iné životné múdro. Jedná sa o obyčajný citrón. Nenechajte sa odradiť jeho kyslou chuťou, citrón má totiž veľmi silný zásaditý účinok. Odporúča sa vypiť každý deň nalačno pohár teplej vody s polovicou citrónu.  Týmto sviežim nápojom dodáte svojmu telu potrebné množstvo vitamínu C, zaistíte si antibakteriálnu ochranu, upokojíte žalúdok, naštartujete metabolizmus, prečistíte krv a zahájite detoxikáciu. Navyše v letných mesiacoch je veľmi príjemné a osviežujúce popíjať vodu s citrónom aj v priebehu celého dňa. Môžete pokojne pridať nejakú tu bylinku, mäta alebo medovka nie sú vôbec na škodu. Citrón, okrem iného, nádherne vonia, takže má tiež aromaterapeutický účinok. Ak ešte stále hľadáte toho pravého životného partnera, skúste sa zamyslieť či by sa ním nemohol stať práve citrón.

 Zásada číslo dva – pohyb

Áno je to tak. Pohybom dokážeme v našom tele spustiť procesy, ktoré majú za následok znižovanie hodnoty pH. Optimálna hodnota pH zdravého organizmu sa pohybuje okolo čísla sedem. Pohyb je preto pre zdravie zásadným faktorom. Pohyb musí byť primeraný. Menej je niekedy viac. Hlavne nás musí baviť. Preto si zvoľte pravidelnú športovú aktivitu, ktorá je pre Vás ideálna. Nezabúdajte, že aj obyčajná prechádzka znamená pohyb. Ak nie ste práve typ, ktorý by rád trávil hodiny v posilňovni, tak si pokojne dajte splniteľný cieľ. Tak ako aj s malým gašparkom môžete zahrať veľké divadlo, taktiež s malým cieľom sa dá dosiahnuť veľkých výsledkov. Jeden drep, zhyb či klik denne je stále viac ako žiadny.

Zásada číslo tri – dobrá nálada

Humor je korením života a ja osobne mám pikantné jedlá veľmi rada. Udržujte sa, milé dámy, v dobrej nálade. Je opäť na vás ako. Existujte toľko možností a spôsobov. Nasledujte svoju vášeň, púšťajte sa bezhlavo a spontánne do vecí, z ktorých cítite nadšenie. Nebojte sa zmeny, lebo ta správna čiže intuitívna voľba, prichádza do troch sekúnd. Je to úplne prvá myšlienka, ktorá nás napadne. Keď sa naučíme počúvať našu intuíciu, tak sa jednoducho a hravo vydáme po tej správnej ceste nielen ku šťastiu, ale aj k zdraviu. Smejte sa a zabávate sa. Aj keď práve nemáte dobrú náladu, skúste sa usmiať. Sami uvidíte, aký blahodarný účinok to bude mať.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Jesenné tipy na posilnenie imunity
Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
Úžasný cviklový šalát nielen na chudnutie
Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
8 najväčších diétnych omylov, ktorým sa treba vyhnúť
3 jesenné polievky, ktoré zahrejú telo a pohladia dušu
5 chrípkových zabijakov
Zabudnite na diéty – stravuje sa intuitívne!