Odborníci na imunológiu to už dávno vedia, naučte sa odpúšťať aj vy.
8. 5. 2018 | Zuzana

Odborníci na imunológiu to už dávno vedia, naučte sa odpúšťať aj vy.

Český lekár Ján Šula je odborníkom na biomedicínu, je tiež  zakladateľom psychoneuroimunológie. Jeho liečebné postupy majú veľký ohlas po celom svete. Pacientov totiž lieči komplexne. Najprv Vám odoberie krv a zistí koľko stresových hormónov v nej je, potom Vás pošle k psychológovi a tiež k odborníkovi na výživu...

Biomodulačná medicína

Biomodulácia je proces ovplyvňovania života organizmu na bunečnej úrovni. Z tohto pohľadu sa otvárajú nové možnosti v liečbe chronických aj autoimunitných ochorení, vrátane rakoviny, ktorá znamená najvyšší stupeň porušenia imunity. Medzi metódy, ktoré sa označujú ako biomodulačné patrí napríklad ajurvéda, meditácia, bylinkárstvo, dietológia, psychoterapia, regresia či akupunktúra.   Pracuje sa iba s tým, čo nám dala príroda. Na vedeckej úrovni sa tento obor začal rozvíjať v 70. rokoch v Amerike. Prišlo sa na dôležitosť našich emócií na zdravie. Každá emócia je telu prínosná a musí byť vypustená, inak si koledujeme o problém. Odhalili sa súvislosti medzi mysľou a jej vplyvom na fyzické zdravie. Imunitný systém, tak ako aj centrálny nervový systém je schopný sa učiť. Má totiž pamäť.

 artem-bali-275154-unsplash_1525765116.jpg

Imunológia odpustenia

Niekomu úprimne z hĺbky duše odpustiť je zázračným liekom pre náš organizmus. Akonáhle tak urobíme, naše stresové hormóny budú preč a telo sa uzdraví. Odpustiť nemusí byť vždy jednoduché a ani nemá cenu sa do odpustenia nútiť. Keď nedokážeme odpustiť, tak to vôbec neznamená nič zlé. Ak to neviete, nemusíte sa obviňovať, dôležité je v tejto etape sebapoznania nepotlačovať svoje emócie, nech sú akékoľvek. Mali by sme pamätať na to, že sme úplne v poriadku aj s negatívnymi pocitmi a v prvom rade odpustiť sebe za to, kým sme a ako sa práve chováme, potom môžeme urobiť ďalší krok a odpustiť aj druhému človeku.

Pre zdravie je najdôležitejšie byť sám sebou a rozhodovať o sebe sám. Ak vás táto problematika zaujala, pozrite si záznam z pražskej prednášky na tému Imunológia odpustenia od doktora Šuly.

MUDr. Jan Šula - Imunologie Odpuštění v žitém životě

Ilustračné foto: Unsplash.com

Ďalšie články od autorky Zuzana

Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XII
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Recepty na domáce iontové nápoje
Nikto nie je viac ako vy, no nie je ani menej
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XI
Naučte sa rozpoznať falošnú sebalásku od tej pravej
Ako nemať namiesto rúk chápadlá a na nich zavesené nespokojné deti?
Alergiu môžete vyliečiť aj čajom

Ďalšie články na podobné témy

Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca
Rešpekt, sebaúcta a sebaláska vo vzťahu
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VI
Single ženy dnešnej doby
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Úvod do sveta emocionálnej inteligencie
Ako využiť chvíle počas menštruácie?
Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.