Odborníci na imunológiu to už dávno vedia, naučte sa odpúšťať aj vy.
8. 5. 2018 | Zuzana

Odborníci na imunológiu to už dávno vedia, naučte sa odpúšťať aj vy.

Český lekár Ján Šula je odborníkom na biomedicínu, je tiež  zakladateľom psychoneuroimunológie. Jeho liečebné postupy majú veľký ohlas po celom svete. Pacientov totiž lieči komplexne. Najprv Vám odoberie krv a zistí koľko stresových hormónov v nej je, potom Vás pošle k psychológovi a tiež k odborníkovi na výživu...

Biomodulačná medicína

Biomodulácia je proces ovplyvňovania života organizmu na bunečnej úrovni. Z tohto pohľadu sa otvárajú nové možnosti v liečbe chronických aj autoimunitných ochorení, vrátane rakoviny, ktorá znamená najvyšší stupeň porušenia imunity. Medzi metódy, ktoré sa označujú ako biomodulačné patrí napríklad ajurvéda, meditácia, bylinkárstvo, dietológia, psychoterapia, regresia či akupunktúra.   Pracuje sa iba s tým, čo nám dala príroda. Na vedeckej úrovni sa tento obor začal rozvíjať v 70. rokoch v Amerike. Prišlo sa na dôležitosť našich emócií na zdravie. Každá emócia je telu prínosná a musí byť vypustená, inak si koledujeme o problém. Odhalili sa súvislosti medzi mysľou a jej vplyvom na fyzické zdravie. Imunitný systém, tak ako aj centrálny nervový systém je schopný sa učiť. Má totiž pamäť.

 artem-bali-275154-unsplash_1525765116.jpg

Imunológia odpustenia

Niekomu úprimne z hĺbky duše odpustiť je zázračným liekom pre náš organizmus. Akonáhle tak urobíme, naše stresové hormóny budú preč a telo sa uzdraví. Odpustiť nemusí byť vždy jednoduché a ani nemá cenu sa do odpustenia nútiť. Keď nedokážeme odpustiť, tak to vôbec neznamená nič zlé. Ak to neviete, nemusíte sa obviňovať, dôležité je v tejto etape sebapoznania nepotlačovať svoje emócie, nech sú akékoľvek. Mali by sme pamätať na to, že sme úplne v poriadku aj s negatívnymi pocitmi a v prvom rade odpustiť sebe za to, kým sme a ako sa práve chováme, potom môžeme urobiť ďalší krok a odpustiť aj druhému človeku.

Pre zdravie je najdôležitejšie byť sám sebou a rozhodovať o sebe sám. Ak vás táto problematika zaujala, pozrite si záznam z pražskej prednášky na tému Imunológia odpustenia od doktora Šuly.

MUDr. Jan Šula - Imunologie Odpuštění v žitém životě

Ilustračné foto: Unsplash.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca
Rešpekt, sebaúcta a sebaláska vo vzťahu
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VI
V dobrom aj v zlom
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
Single ženy dnešnej doby
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Úvod do sveta emocionálnej inteligencie