Odstráňte problém vo vašom vnútri: Skryté príčiny, prečo ste single
5. 6. 2018 | Janka P.

Odstráňte problém vo vašom vnútri: Skryté príčiny, prečo ste single

Možno si to samé neuvedomujete alebo nechcete priznať, no dôvody nájdete práve v sebe. Ak si stále kladiete otázku, prečo ste stále sama, pozrite sa do svojho JA. Okolnosti, ktoré sme zažili na vlastnej koži často ostávajú zakorenené hlboko vo vnútri nás. Každá jedna skúsenosť zanechala  v nás nejaké stopy. Aké sú vnútorné problémy samoty, ktorým musíte čeliť?

Obranný múr

Mnohé sa už popálili. Veľké sklamania a zraňujúce bolesti, s ktorými máte skúsenosti v predošlých vzťahoch už jednoducho nechcete znovu zažiť. Bojíte sa. Strach vás dohnal k tomu, že ste si nakoniec pred seba postavili obranný múr, cez ktorý nikoho nepustíte. Tento proces obrany začína už v detstve. Ak sa k nám rodičia v detstve správali chladne a mali odmietavý prístup, v dospelosti láske nedôverujeme. Výsledkom je podozrievavosť a zraniteľnosť k ľuďom, ktorí nám lásku preukazujú. Preto si podvedome hľadáte partnera s rezervovanejším prístupom k vašej osobe.

Nesprávni partneri

Mnoho žien má tendenciu vybrať si nesprávneho partnera. Zakaždým sa to skončí rozpadom vzťahu, z ktorého viníme partnera. Prečo priťahujeme zlých chlapcov? Môže byť za tým motivácia vyhľadávať vzťahy umocňujúce kritické myšlienky, ktoré prechovávame voči sebe. Vymaňte sa z pod ich vplyvu! Mať sa rada je priam nevyhnutné, ak chcete, aby k vám prechovával lásku aj ten druhý. Smelo do toho, zaslúžite si lásku!

 pexels-photo-226166_1528177672.jpg

Intimita ako problém

Túžite po niekom, nechcete byť sama, ste si istá, že s niekým chcete tráviť voľné chvíľky.. No predsa len je tu jeden problém. Strach z intimity. Opäť je za tým obranný mechanizmus prežitia vytvorený v detstve. Tým, že sa podvedome vyhýbate blízkosti opačného pohlavia, vám pomáha znižovať nezmyselnú úzkosť. Tieto obavy sa často menia na strach z lásky.

Kritika a prehnané nároky

Zažili ste veľa bolesti a veľké sklamania. Zakaždým, keď ste si myslela, že to vyjde, vzťah krachol ako domček z kariet. Koniec. Stalo sa to niekoľkokrát a vy už nevládzete. Nevládzete a nechcete už čeliť podobným sklamaniam, preto ste kritické a podozrievavé voči druhým. Neveríte, že existujú dobrí chlapi a keď hej, sú zadaní. Práve tieto nároky vpustia už pri malej partnerovej chybe varovné signály a podnety na útek. Nezabúdajte, že nikto nie je dokonalý!

Ilustračné foto: Pexels.com

Janka P.

Ďalšie články od autorky Janka P.

Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?
Ako sa starať o pleť na jeseň?

Ďalšie články na podobné témy

Partner mi nedokáže povedať, že ma ľúbi. Čo sa za tým skrýva?
Užite si február naplno nielen na Valentína!
Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Kľúč k šťastnému vzťahu je pochopiť muža a vážiť si ho
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nielen v lete?
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Láska a iné závislosti
Odkiaľ vlastne prišiel Valentín?