OHEŇ, VODA A SLNKO: Stopa troch extrémne silných farieb na vašom outfite
3. 9. 2021 | PR Servis

OHEŇ, VODA A SLNKO: Stopa troch extrémne silných farieb na vašom outfite

Skombinovať sivú a tmavosivú s čiernou, bielu a modrú s hnedou, alebo horčicovo žltú s olivovou, nie je až taká výzva, ako pohrať sa s farbami, z ktorých každá zvlášť kričí: „Ja som tu dominanta!“ Medzi takúto náročnú trojkombináciu patrí rozhodne: modrá, žltá a červená. Všimli ste si, kto si ich oblieka?

pexels-ron-lach-7515723_1630656593.jpg

Najčastejšie ide o energické ženy, ktoré sa ničoho neboja. (Farieb už vonkoncom nie.) Na pohľad by sa mohlo zdať, že chcú za každú cenu zaujať, ale nie je to tak. Po živých farbách siahajú len preto, že sa v nich dobre cítia. Často ide o vedkyne a umelkyne, inteligentné bytosti, ktoré sa nerady zaťažujú mŕtvymi podnetmi.

V náboženskom a kultúrnom ponímaní, najmä vo východnej časti sveta, ide o hlboko vyvážené a intelektuálne bytosti, s jasnou definíciou viery a fungovania sveta. Tieto osoby oplývajú tiež pokorou a nevídanou statočnosťou, navodzujú okolo seba dojem akéhosi večného bytia.

A to sme už len krôčik od filmového sveta, kde do modrej, žltej a červenej dômyselne obliekli najznámejší tvorcovia ikonické postavy komiksového či rozprávkového sveta. Inšpirovať sa môžeme nesmrteľnou Wonder Woman.

pexels-roy-reyna-3180275_1630656595.jpg

Najslávnejší kostým super ženy

Komiksovú postavu Wonder Woman stvoril jeden z najznámejších psychológov všetkých čias. Náhoda? V žiadnom prípade! Písal rok 1941, keď William Moulton Marston daroval svetu All Star Comics a v ňom spomínanú super hrdinku.

Pri jej tvorbe využil svoju odbornú prax. Wonder Woman mala predstavovať silnú a nezávislú ženu, nesmierne schopnú, húževnatú, spravodlivú a inteligentnú ženu. Marston tak chcel bojovať proti rodovým stereotypom, ktoré v spoločnosti silno prevládali, ale nezodpovedali jeho skúsenostiam z ambulancie psychológa. Vedel, že v ženách je omnoho viac, že nie sú to len bytosti v sukniach, ktoré patria ku sporáku. Ako hlavnú zbraň pridelil Wonder Woman laso pravdy a obliekol ju do farieb, ktoré vyjadrujú všetky vyššie uvedené vlastnosti.

Mimochodom, Marston sa tiež preslávil ako vynálezca polygrafu (detektoru lži). Od takého výnimočne inteligentného muža si môžeme dovoliť nechať poradiť aj v oblasti módy. Má totiž všetko vedecky podložené. Podľa Marstona iba trojkombinácia ohňa, vody a slnka, teda - žltej, červenej a modrej, dokáže zanechať tie najsilnejšie a výnimočné dojmy.

Preneste kúsok z týchto farieb tam, kde to ide najťažšie – do svojej skrinky na obuv. Od jesene nás delí už iba pár dní, vyčkajte ešte s čiernymi čižmami. Buďte originálne a zaskočte svoje okolie farbami.

Fotogaléria k článku

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Tieto dámske topánky budete môcť najčastejšie kombinovať k jesenným dámskym outfitom!
Jesenná prechádzka - ako sa obliekať?
Farby lístia v móde
Topánky do nepohody
Trendy sandále leta 2020, ktoré rozhodne musíte mať
Neo Grunge - z módneho fiaska populárny štýl
Štýlová aj v zime? Máme zateplené zimné tenisky
Dámske topánky na jeseň. Ktoré si vybrať?