Omega 3 pre zdravie detí je kľúčovou zložkou jedálnička
7. 2. 2022 | Redakcia

Omega 3 pre zdravie detí je kľúčovou zložkou jedálnička

Omega-3 mastné kyseliny sú kľúčovou zložkou zdravej výživy. Tieto esenciálne tuky sú obzvlášť dôležité pre deti, pretože zohrávajú kľúčovú úlohu pri raste a vývoji a sú spojené s ďalšími zdravotnými výhodami. Mnohí rodičia si však nie sú istí, či sú doplnky omega-3 pre ich deti potrebné  alebo dokonca bezpečné.

Čo sú omega-3?

Omega-3 sú mastné kyseliny, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých aspektov zdravia, vrátane vývoja plodu, funkcie mozgu, zdravia srdca a imunity. Sú považované za esenciálne mastné kyseliny, pretože telo si ich nevie vyrobiť samo a potrebuje ich získavať z potravy.

Tri hlavné typy sú kyselina alfa-linolénová (ALA), kyselina eikozapentaénová (EPA) a kyselina dokosahexaénová (DHA). ALA je prítomná v rôznych rastlinných potravinách, vrátane rastlinných olejov, orechov, semien a niektorých druhov zeleniny. Vo vašom tele však nie je aktívny a  telo ho premieňa na aktívne formy, ako sú DHA a EPA, len vo veľmi malých množstvách.

Medzitým sa EPA a DHA prirodzene vyskytujú v tučných rybách, ako je losos , makrela a tuniak, a sú široko dostupné v doplnkoch. Zatiaľ čo existuje veľa druhov doplnkov omega-3, niektoré z najbežnejších sú rybí olej, krillový olej a olej z rias.

Výhody omega-3 pre deti

Mnohé štúdie naznačujú, že doplnky omega-3 ponúkajú deťom niekoľko výhod. Ako sú napríklad :

MUDr. Diana Porubčanová, známa tiež ako Rodinná lekárka, hovorí: "Omega-3 mastné kyseliny sú nevyhnutné pre naše zdravie. Nakoľko konzumácia rýb a rybieho oleja je v našich končinách minimálna, je dobré dopĺňať omega-3 vo forme výživových doplnkov."

diana-porubcanova_1644240388.jpg

Dávkovanie pre deti

Denná potreba omega-3 závisí od veku a pohlavia. Je pozoruhodné, že ALA je jediná omega-3 mastná kyselina so špecifickými pokynmi pre dávkovanie. Odporúčané denné dávky ALA u detí sú :

Mastné ryby, orechy, semená a rastlinné oleje sú vynikajúcim zdrojom omega-3, ktoré môžete ľahko pridať do stravy svojho dieťaťa, aby ste zvýšili ich príjem. Zvlášť o doplnky, ak vaše dieťa pravidelne neje ryby alebo iné potraviny s vysokým obsahom omega-3 mastných kyselín . Siberian Wellness prináša skvelú možnosť, ako deťom omega 3 doplniť hravou formou.

Vyskúšajte doplnok stravy Vitamama Omegalodon - veselé kapsule v podobe rybičiek s príchuťou manga! Doplnok stravy s polynenasýtenými omega-3 kyselinami a vitamínmi pre deti od 3 rokov a dospelých. Vitamama Omegalodon sú vysoko rafinované omega-3 kyseliny vo vysokej koncentrácii a vitamíny A, D3 a E. EPA a DHA prispievajú k normálnej činnosti srdca. DHA pomáha udržovať normálnu funkciu mozgu a zraku. Pozitívny účinok sa dosahuje pri dennom príjme 250 mg EPA a DHA. 

U nás na Siberianshope vám poradíme, ako nakúpiť výrobok od výrobcu za výhodných podmienok so zľavou. Neváhajte sa na nás obrátiť.

Autor: Lancová

 

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autora Redakcia

Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
DOD Centrum pohybu FitRužinov
Vianočná súťaž, ktorá poteší vaše srdce
Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou
Ako nosiť dámske členkové topánky: 6 nápadov na outfit na rok 2024
Máš všetko, a predsa niečo chýba
Lucia Vlkovičová: Kozmetika mi pomohla splniť jeden z mojich snov
Ešte stále predávate svoj čas za peniaze?

Ďalšie články na podobné témy

Vitamín D a deti: Čo by mali rodičia vedieť?
Wobenzym s nami už 30 rokov
Dva tipy na užitočné doplnky výživy, ktoré by ste mala vyskúšať
Je suplementácia omega-3 kyselín pri deťoch s autizmom stále otázkou?
Dajte stopku detským chorobám. Tu sú tipy ako si s nimi poradiť
Láska je potrebná pre každé dieťa, obzvlášť pre to s autizmom
Afty dokážu u detí narobiť problémy. Viete ako sa im vyhnúť?
Vitamíny každý deň, ale fruktózu s mierou