Opýtali sme sa za vás: zelerová šťava, šialene dobrá?!
8. 4. 2019 | Redakcia

Opýtali sme sa za vás: zelerová šťava, šialene dobrá?!

Ak vás skrúti už pri slove zeler, zrejme vás predstava pitia zelerovej šťavy nebude privádzať do vytrženia. Ste na tom podobne ako tisícky ostatných žien. Napriek tomu sa spolu na chvíľu zastavme. Máme medzi sebou aj dámy, ktoré zelerovej šťave dali šancu a o jej účinkoch – a svojej novej láske k nej – hovoria toto...

OK, zeler nemusí byť vaša obľúbená zelenina. No, a? Jej vynikajúce zdravotné účinky vám však môžu pomôcť s trápeniami, ktorých ste sa nevedeli zbaviť po dlhé týždne či mesiace. To nám prezradila aj Lucka, ktorú – okrem iného – trápila aj suchá pokožka na rukách. A ak ste niekedy mali česť s krehkou, popraskanou a bolestivou kožou na ktorejkoľvek časti tela, budete zrejme vedieť o čom hovoríme. Ale zelerová šťava je užitočná aj keď vás práve tento zdravotný problém netrápi. Že o zelere nič neviete a dokonca doma nemáte ani odšťavovač? Nevadí, aj tak čítajte ďalej. Dá sa to aj bez neho! 

P.S. po ten zeler si však do obchodu predsa len budete musieť zájsť.

Takže repíkatý zeler

Trápia vás ekzémy, lupienka, akné, nadúvanie, infekcie, zápaly, znížená funkcia štítnej žľazy, vysoký krvný tlak, obezita, depresie, tráviace problémy, endometrióza, padanie vlasov, strata koncentrácie, strata pamäti či nespavosť?  Alebo niektorý podobný problém či kombinácia vyššie spomínaných? Kto by sa vlastne v dnešných dňoch medzi týmito príznakmi nenašiel? 

 dose-juice-1184429-unsplash_1554580590.jpg

Jedným z prostriedkov, ktorým môžete svojmu zdraviu výrazne napomôcť je aj pitie šťavy z repíkatého zeleru. Ako na to? Kúpte si repíkatý zeler, nie ten bežný, skutočne treba repíkatý. Omyte ho, pokrájajte na kúsky a odšťavte. Ak nemáte odšťavovač, môžete ho rozmixovať v mixéry, pridajte vodu podľa potreby a následne preceďte. Potom už len stačí vypiť. Z jedného zeleru vznikne porcia pre jednu osobu. 

Náš tip: nemáte odšťavovač? Šetrite peňaženku. Proste sa opýtajte priateľov či rodiny, hoci aj cez sociálne siete, či nemajú nejaký nazvyš, za lacný peniaz alebo na dočasné požičanie. 

A čo hovorí Lucka?

„Áno, chcelo to počiatočný vklad – zohnala som si odšťavovač a tiež som si vyhradila každé ráno čas na odšťavenie pol litra zeleného nápoja. A samozrejme, pravidelný nákup zeleru na odšťavovanie a zaradenie tohto „rituálu“ do dňa. Odšťavím cca 0,5-0,7 litra šťavy a je to nielen vynikajúca investícia do môjho zdravia, ale vytvára mi v mojom dni určitý pevný bod, ktorý nevynechám ani jeden deň. Neraz sa večer teším na svoj ranný zeler.“

A čo skúsenosti iných užívateliek zelerovej šťavy? 

Sú rozhodne pozitívne. Zníženie hmotnosti, či obvodu brucha sú doslova kozmetickým vylepšením popri zdravotných účinkoch tejto šťavy. Samozrejme, užívateľky zelerovej šťavy popisujú aj zníženie chutí na sladké či slané a zlepšenie trávenia i stolice. Po pravidelnom pití zmizlo nafukovanie i zadržiavanie vody v tele.

Čo poviete, skúsite túto zelenú jarnú kúru? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti!

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Objavili ste už CELÝ svoj klitoris? Veda ho preskúmala len nedávno!
Veľký horoskop: Venušino okienko na jún
Rozhovor týždňa: Nazrite s nami za Okienko snov
Nestihli ste narodeniny? A viete už ako oslávite Deň detí?
Ekologický trik do domácnosti: tieto veci robíte doma nesprávne!
SERIÁL: Štíhla do leta: Ako schudnúť 10 kilo? Pomôžu smoothie?
Sexi piatok: deň ideálny na poriadne horúci flirt
SERIÁL: Štíhla do leta: Ako schudnúť 10 kilo? Čo vlastne jesť?

Ďalšie články na podobné témy

Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Babka bylinkárka: bylinky na A
Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako sa starať o pleť na jeseň?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.