Osvedčené tipy na darčeky pre najbližších
27. 1. 2018 | Paťka

Osvedčené tipy na darčeky pre najbližších

Nový rok so sebou prináša další nával narodenín či menín. Niektorí už majú tieto sviatky za sebou, no viacerých nás to ešte len čaká. Po toľkých rokoch už ani len nevieme, čo máme kúpiť našim najbližším. Neustále hľadáme na internete inšpiráciu čo kúpiť mame, babke, dcére, otcovi, kamarátke atď. 

Vždy sa minimálne seba pýtame, čo máme kúpiť. Prípadne máme dať peniaze? Je to individuálne.

Peniaze by sa ako darček skutočne nemali dávať, no niekedy si to oslávenec praje. Namiesto toho, aby dostal viacero zbytočných darov, poprosí rodinu o finačný príspevok, ktorý potom minie na niečo, čo naozaj chce. Vraví sa: ,,Darovanému koňovi na zuby nepozeraj.” V tomto prípade však môže byť lepšie, ak dáme oslávencovi sumu, ktorú uznáme z vhodnú. Väčšinou je suma trošku vyššia než za akú by sme mu kúpili dar, ale vieme, že si dotyčný kúpi to, čo naozaj chce.

V dnešnej uponáhľanej dobe máme veľmi málo času na našich blízkych. Sme stále v práci či v škole. Skúsme radšej darovať osobe spoločne strávený čas. A nie len v deň narodenín či menín. Aj keď možno neuznáva oslavy, skúste zájsť aspoň na spoločnú večeru, obed či raňajky. Prípadne aj len posedieť si pri káve či čaji v príjemnej kaviarni a porozprávať sa. Je to ten najlepší dar aký môžete najbližšej osobe darovať. Svoj čas.

Čas začína byť v dnešnej dobe doslova nedostatkovým tovarom. Máme ho veľmi málo. Skúsme si ho však nájsť aspoň v deň sviatku, v deň menšej oslavy. Veď predsa aspoň hodinka nám neuškodí.

A čo tak zážitkový darček?

Má váš manžel rád adrenalínové športy? Rýchlu jazdu v aute? Dnes sa dá nájsť všetko. Na zľavových portáloch tieto zážitky nie sú až také drahé a zaručene potešia viac ako balíček ponožiek či trenírok.

Má vaša kamarátka rada ručne vyrábané produkty? Dnes handmade fičí a môžete nájsť rôzne kurzy či workshopy. A čo tak kúpiť lístok na workshop pre ňu a aj pre seba? Môžete si tak tento darček užiť spoločne, získať nové skúsenosti a najmä spoločný zážitok.

 pexels-photo-730807_1517076738.jpg

A čo starí rodičia? Určite už dlho neboli nikde na kultúre. Zoberte ich napríklad do divadla. Pozrite si program, kúpte lístky na miesta, odkiaľ budú mať dobrý výhľad a potom ich môžete pozvať napríklad na zákusok alebo večeru. Určite sa tomu potešia. Pre starých rodičov sú však ako darček vhodné aj rôzne pomôcky, ktoré im môžu pomôcť po zdravotnej stránke. Vedia sa totiž potešiť i praktickým darčekom. Ak máte napríklad na jubilejný darček odloženú väčšiu sumu, skúste s nimi prekonzultovať napríklad operáciu očí. Samozrejme, ak to ich zdravotný stav dovoľuje.

Knihy? V poslednej dobe mám pocit, že veľa ľudí začalo opäť čítať knihy. Najmä síce tie medializované, no skúste kúpiť oslávencovi knihu, ktorá by ho možno vystihovala. Možno si najskôr povie, že to je staromódne, alebo že knihy nečíta. V knihách sú ukryté rôzne tajomstvá a len čítaním ich objavíme. Ak dotyčného nebavia knihy, skúste mu kúpiť taký žáner, aký má rád vo filmoch. Filmy sú skvelé o tom niet pochýb. Ale knihy dávajú prím osobnej fantázii. Postavy vyzerajú presne tak, ako si ich predstavíte a okolie kde sa príbeh odohráva takisto.

Nezabúdajte však na to, že darček musí mať osobný význam. Je jedno, čo darujete osobe. Dôležité je to, aby to bolo darované zo srdca. 

Ilustračné foto: Pexels.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama
Premeňte cukor na svojho priateľa. Triky, ako ho využiť v domácnosti
Valentín s krásnymi nechtami!
Detské vlhčené obrúsky ako ich nepoznáte. Takto ich využijete v domácnosti!
Vaša práca, výtvory a diela tu nie sú preto, aby vydržali večne. Sú tu preto, aby splnili svoj účel
Práca z domu alebo ako si zariadiť home office
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Chorvátsko trochu inak - Slavónia na jeseň