Osvedčené triky, ako vybrať ten najlepší darček
21. 6. 2021 | Redakcia

Osvedčené triky, ako vybrať ten najlepší darček

Máte blízkeho či priateľa, ktorému by ste chceli spraviť radosť? Možno bude mať čoskoro veľký sviatok alebo sa len po dlhej dobe opäť uvidíte osobne. Mať pre svojich milovaných po ruke milý darček je na nezaplatenie, veď tie chvíle radosti i prekvapenia napĺňajú príjemným pocitom obe strany. Ako však vybrať darček, ktorý poteší? Existujú šikovné pravidlá, ktoré vám rozhodovanie pri výbere darčeka uľahčia.

Nie je totiž darček ako darček. Neraz sa pri rôznych spoločenských situáciách očakáva, že so sebou prinesieme aspoň symbolické dary. Každý z nás si však praje, aby mal obdarovaný úprimnú radosť a aby darček potešil či bol užitočný. Ako teda vyberať tie správne dary?

Ak nepatríte medzi ľudí, ktorí vymyslia dokonalý darček doslova na počkanie, skúste tento oriešok vyriešiť pekne postupne. Prvým krokom bude ujasnenie si vzťahu s obdarovanou osobou. Čo chcete danému človeku svojim darčekom povedať? Akú správu mu darček prinesie? Chcete vyjadriť lásku k danej osobe, potešiť priateľa, vyjadriť radosť so životným jubileom, poďakovať sa za príjemne strávený spoločný čas či dokonca kupujete dar na rozlúčku?

cekove-krabicky-recenzia-blog-870x502_1624297139.jpg

Drobné darčeky

Nie vždy je nutné rozbiť celé prasiatko či vyberať všetky životné úspory. Práve naopak, neraz sú tie najvzácnejšie darčeky pomerne lacné. Môže ísť o skutočné drobnosti, ktoré obdarovanému spravia príjemný deň. Čo takto darovať malú rastlinku, tabuľku dobrej čokolády alebo poukaz na masáž?

Náš tip: Čím lepšie obdarovaného poznáte, tým sa vám bude darček vyberať jednoduchšie. Ak máte dostatok času, než darček vyberiete, skúste počúvať o čo sa obdarovaný zaujíma alebo čo má rád. Neváhajte sa však popýtať ani jeho najbližších, určite vám dajú dobré tipy, pomôžu pri realizácii alebo sa na darček poskladajú s vami. Pomôcť v hľadaní inšpirácie vám môžu aj sociálne médiá. Pozrite si čo obdarovaný zdieľal, o čom písal či o aké veci sa zaujíma. Možno nájdete tip na dobrú knihu, športovú pomôcku alebo zážitkový poukaz.

Internet je vynikajúcim miestom na hľadanie darčekov. Nielen tých dlho plánovaných, ale aj tých spontánnych. Ak ste dnes ráno vstali s chuťou obdarovať kolegyňu či potešiť priateľa, pošlite mu darčekovú krabičku. Vyberať môžete z hotových, alebo si ju jednoducho môžete poskladať sami.

atka-na-svete-krabicka-dada-1000x1000_1624297223.jpg

Keď sa blíži veľký sviatok

Väčšie darčeky si budú vyžadovať dlhší čas na výber či zaobstaranie. Určite ich kúpu neodkladajte na poslednú chvíľu, ušetríte si tak mnoho stresu a možno aj sklamanie, ak by sa darček nedal zaobstarať.

Pri narodeninách, výročiach vo vzťahu či rodinných jubileách by ste rozhodne mali voliť čo najosobnejší darček, ktorý obdarovaného zahreje pri srdci aj po rokoch. A je jedno či pôjde len o spomienku na nejaký zážitkový darček alebo mu váš darček bude robiť každodennú spoločnosť. V tomto prípade dbajte na kvalitu, veď neexistuje väčšie sklamanie ako keď sa obľúbená vec rýchlo pokazí či strávi týždne na reklamačnom oddelení.

Váš darček však nemusí byť materiálny. Áno, presne tak. Obrovskú radosť môžete spraviť aj zážitkami či svojou prítomnosťou. Nie, nemusí ísť o skok s padákom či let v balóne. Pokojne môže ísť o kurz keramiky, wellness pobyt či exkurziu v mydlovej manufaktúre. Jednoducho, popustite uzdu fantázii a hlavne sa riaďte záujmami obdarovávaného.

Náš tip pre radosť: Podporte šikovných ľudí vo svojom okolí

Menší umelci, remeselníci či drobní podnikatelia v okolí sú vynikajúcou voľbou čo sa darčekov týka. Svoju prácu robia s nadšením a láskou a ich záujem o to, kam ich výrobky či služby poputujú je skutočne úprimný. Navyše zvyčajne dokážu vyhovieť aj osobnejším požiadavkám, vďaka čomu budete mať personalizovaný darček presne na mieru.

va-krabicka-dada-jednorozec-1000x1000_1624297222.jpg

Ako sa pri výbere darčeka nesklamať?

Niekedy ani tá najúprimnejšia snaha nevyjde. Neraz preto, že myslíme viac na konvencie než na samotného obdarovaného. Nepodľahnite preto tlaku, že dar ktorý máte priniesť musí byť v určitej hodnote, aby obdarovaný nemal pocit, že na ňom šetríte. Je tiež dobré nenechať sa uniesť vlastným želaním, veď to čo sa páči vám alebo po čom tajne túžite ani zďaleka nemusí potešiť druhých.

Možno vás pri rozmýšľaní nad výberom darčeka chytá bezradnosť. V tej chvíli je najlepším riešením úprimnosť. Opýtať sa druhej strany, čo by ju potešilo, pretože sa chcete svojim darčekom trafiť presne do čierneho, nie je vôbec hanba. Práve naopak, ukáže váš úprimný záujem skutočne  potešiť.

Ilustračné foto: Darcekovekrabicky.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Ako naniesť matný rúž v 5 krokoch
Zakladateľka webu Nádherná.sk: Chcem, aby boli ľudia zdraví a finančne na tom lepšie
Bowa - najlepšie hodinky na každý deň
Život môže byť nádherný, aj keď ste na vozíku. Dôležitý je uhol pohľadu…
Aké magické kamene Vám pomôžu pritiahnuť lásku do života?
Výživové doplnky pre intímne zdravie
Život bez sacharidov
Trápi Vás brušná diastáza? Už nemusí. Máme riešenie!

Ďalšie články na podobné témy

Obdarovanie je také jednoduché – stačí len pár klikov
Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych
Originálne darčeky pre novomanželov: Čím potešiť nevestu a ženícha?
Tieto darčeky pre deti sú aktuálne najžiadanejšie
Myslíte si, že váš eshop si ľudia nájdu aj bez reklamy? To je omyl
Tipy na originálne darčeky pre deti, ktoré vám len tak nenapadnú
Tipy: Na čo myslieť pri kúpe auta?
Príbeh mincí: od strieborných krúžkov po predchodcu dolára