Otestujte sa: 3 otázky a spoznáte či spolu vydržíte naveky
30. 4. 2020 | Redakcia

Otestujte sa: 3 otázky a spoznáte či spolu vydržíte naveky

Pochybujete o svojom vzťahu alebo ste skalopevne presvedčená, že táto láska vydrží naveky? Aj keď nikto z nás nemá krištáľovú guľu, podľa odborníkov existujú jasné znaky, že váš vzťah môže láskyplne pokračovať až do vašich posledných dní. Je to aj váš prípad?

V akej fáze svojho vzťahu ste? V tej prvej, veľmi intenzívnej – zamilovanej? Alebo ste pokročili, s partnerom sa už poznáte a dni vám plynú postupne bez väčších prekvapení? Možno ste však práve vo fáze, kedy vám na partnerovi takmer všetko vadí, až sa čudujete, čo ešte spolu vlastne robíte. Položte si s nami tieto tri okruhy otázok – a úprimne na ne odpovedajte. 

Pozor, možno budete potrebovať viac času než ste si mysleli. Je to v poriadku, hlavne ak máte pocit, že vás čakajú vo vzťahu vážne rozhodnutia. V tom prípade si na odpoveď doprajte dni a hoci aj týždne. Neoľutujete. 

Otázka prvá

Čo vás na vašom partnerovi od začiatku priťahovalo? Čo si na ňom ceníte, čím bol (a veríme, že stále je) pre vás jedinečný? 

Porozmýšľajte. Môže to byť vcelku zložité, hlavne ak ste do vzťahu vhupli poriadne „z ostra“ a bez nejakých hlbokých analýz. Teraz je však ten správny čas, aby ste sa trochu aj zamysleli. Čo si na človeku po svojom boku ceníte? Za čo by ste ho dokázali pochváliť? Je na ňom niečo výnimočné? Hľadajte, čo vás na ňom priťahovalo, keď ste svoj vzťah začali a pokúste sa to na ňom nájsť aj teraz. Je to tam? Alebo to zmizlo? 

alejandra-quiroz-658-unsplash_1556734018.jpg

Otázka druhá

K svojim partnerom dokážeme byť veľmi kritické. Vidíme na nich mnoho chýb. Aké chyby či nedostatky vidí partner na vás? Nielen tie, o ktorých spolu hovoríte, ale aj tie, ktoré azda z taktnosti nespomína, iba ich ticho trpí.  Áno, muži dokonalí nie sú, rovnako však ani ich polovičky. Mali by sme to mať na pamäti. Napriek tomu sú s nami!

Otázka tretia

Vonia vám? Túžite po ňom? Priťahuje vás? Nech si svoj vzťah racionalizujete akokoľvek, aby všetko fungovalo ako má, musí tam byť iskra, sexuálne napätie a vaša vzájomná (sexuálna) príťažlivosť. Ak je vám vôňa vášho partnera príjemná, sedíte si po hormonálnej stránke, a tak máte spolovice vyhrané! Je veľká šanca, že spolu vydržíte pomerne dlhú dobu, možno skutočne až do tých povestných posledných dní. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Pomôžte vlasom prirodzenou cestou
Nevládzete, ste apatickí a dokonca nemáte chuť na sex? Možno ste vyhoreli...
Štítna žľaza: srdce zdravej imunity
Obdarovanie je také jednoduché – stačí len pár klikov
Osvedčené triky, ako vybrať ten najlepší darček
Lotosové anjelské karty potešia nielen ezoterikov
Ako sa správne postarať o psa? Rady priamo z praxe, ktoré môžu pomôcť aj starším psíkom
Ľuďom s chorobou kráľov pomôže aplikácia

Ďalšie články na podobné témy

3 otázky, ktoré si o svojom vzťahu teraz určite neklaďte
Rande po rokoch? Prečo nie?
Máj mesiac lásky: čo ak nie ste na „zamilovanej vlne“?
Oslávte Valentína doma a naservírujte si francúzsku kuchyňu
Partnerská výzva: objavte svoju najlepšiu verziu
Blíži sa čas letných románikov, prežite ich naplno
Hviezdy o letnej láske: my už vieme, čo vás toto leto čaká!
Aké darčeky my ženy od partnerov najčastejšie vyžadujeme?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.