Otestujte sa: 3 otázky a spoznáte či spolu vydržíte naveky
2. 5. 2019 | Redakcia

Otestujte sa: 3 otázky a spoznáte či spolu vydržíte naveky

Pochybujete o svojom vzťahu alebo ste skalopevne presvedčená, že táto láska vydrží naveky? Aj keď nikto z nás nemá krištáľovú guľu, podľa odborníkov existujú jasné znaky, že váš vzťah môže láskyplne pokračovať až do vašich posledných dní. Je to aj váš prípad?

V akej fáze svojho vzťahu ste? V tej prvej, veľmi intenzívnej – zamilovanej? Alebo ste pokročili, s partnerom sa už poznáte a dni vám plynú postupne bez väčších prekvapení? Možno ste však práve vo fáze, kedy vám na partnerovi takmer všetko vadí, až sa čudujete, čo ešte spolu vlastne robíte. Položte si s nami tieto tri okruhy otázok – a úprimne na ne odpovedajte. 

Pozor, možno budete potrebovať viac času než ste si mysleli. Je to v poriadku, hlavne ak máte pocit, že vás čakajú vo vzťahu vážne rozhodnutia. V tom prípade si na odpoveď doprajte dni a hoci aj týždne. Neoľutujete. 

Otázka prvá

Čo vás na vašom partnerovi od začiatku priťahovalo? Čo si na ňom ceníte, čím bol (a veríme, že stále je) pre vás jedinečný? 

Porozmýšľajte. Môže to byť vcelku zložité, hlavne ak ste do vzťahu vhupli poriadne „z ostra“ a bez nejakých hlbokých analýz. Teraz je však ten správny čas, aby ste sa trochu aj zamysleli. Čo si na človeku po svojom boku ceníte? Za čo by ste ho dokázali pochváliť? Je na ňom niečo výnimočné? Hľadajte, čo vás na ňom priťahovalo, keď ste svoj vzťah začali a pokúste sa to na ňom nájsť aj teraz. Je to tam? Alebo to zmizlo? 

alejandra-quiroz-658-unsplash_1556734018.jpg

Otázka druhá

K svojim partnerom dokážeme byť veľmi kritické. Vidíme na nich mnoho chýb. Aké chyby či nedostatky vidí partner na vás? Nielen tie, o ktorých spolu hovoríte, ale aj tie, ktoré azda z taktnosti nespomína, iba ich ticho trpí.  Áno, muži dokonalí nie sú, rovnako však ani ich polovičky. Mali by sme to mať na pamäti. Napriek tomu sú s nami!

Otázka tretia

Vonia vám? Túžite po ňom? Priťahuje vás? Nech si svoj vzťah racionalizujete akokoľvek, aby všetko fungovalo ako má, musí tam byť iskra, sexuálne napätie a vaša vzájomná (sexuálna) príťažlivosť. Ak je vám vôňa vášho partnera príjemná, sedíte si po hormonálnej stránke, a tak máte spolovice vyhrané! Je veľká šanca, že spolu vydržíte pomerne dlhú dobu, možno skutočne až do tých povestných posledných dní. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Najlepšie jesenné aktivity: zahrejú i spália (kopu) kalórií
Trápi vás únava? Táto bomba je lepšia než energeťák!
Dokonalý jesenný recept na chudnutie: tento veru chutí!
Omladnite sexom: zaberá zaručene a je úplne zadarmo!
Trúfnete si život na „voľnej nohe“?
Nohy ako Kate Middleton? Vieme, ako to robí!
Najlepšie tipy ako zvýšiť libido- už ste ich skúsili?
Navštívili sme ženský kruh: ako sa nám páčilo?

Ďalšie články na podobné témy

Pomoc! Ako opustiť toxický vzťah?
Žena kvitne z lásky
Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nielen v lete?
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Láska a iné závislosti
Štedrý deň môže byť štedrý aj na bozky, hlavne pod imelom
Partner mi nedokáže povedať, že ma ľúbi. Čo sa za tým skrýva?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.