Ako označiť deťom veci do škôlky či školy
2. 7. 2022 | PR Servis

Ako označiť deťom veci do škôlky či školy

S príchodom detí do nášho života prichádzajú aj nové výzvy, problémy a situácie, ktoré potrebujeme riešiť. Množstvo výchovných, ale aj praktických záležitostí, ktoré sa neustále menia, staré zanikajú a nové sa objavujú. Jednou z týchto vecí je aj snaha zamedziť strate detského oblečenia, čo býva častý problém po príchode dieťaťa do kolektívu. Relatívne jednoduché riešenie spočíva v dobrom označení detskej garderóby, V tomto článku si o tom povieme viac.

Sú rodičia, ktorí používajú menovky na oblečenie preventívne, pretože dali na rady učiteľov, poučili sa z chýb svojich priateľov, či im to jednoducho príde ako samozrejmosť. Potom sú rodičia, ktorí oblečenie označovať nechcú, pretože si myslia, že ich ratolesť nepotrebuje žiadne menovky pre deti, aby vedela, čo mu patrí. To môže byť síce pravda, ale väčšina z nich veľmi rýchlo zistí, že napriek tomu neustále niečo stráca. Tak to už v detských kolektívoch chodí.

Príčiny strácania vecí sú rôzne. Od rovnakého oblečenia, cez to, že si niekto omylom vezme kúsok vášho dieťaťa domov  a už nevie komu by ho vrátil, cez straty a nálezy, kde je pre množstvo vecí, nemožné niečo nájsť. Dobré označenie oblečenia, napríklad taká pečiatka na oblečenie - textil, zaručí to, že aj keď sa daný kúsok oblečenia niekde zapotroší, každý bude vedieť komu patrí a jeho cesta späť k majiteľovi sa výrazne zjednoduchší a skráti.

Pýtate sa ako sa dá oblečenie pre deti vlastne označiť? Možností je viacero a presne o nich budú nasledujúce riadky.

Označenie detského oblečenie: toto sú vaše možnosti

Paleta označovacích možností je na dnešnom trhu pomerne široká. Môžete si vybrať medzi tradičnejšími možnosťami (klasické vyšívanie či nažehľovačky) až po tie najnovšie a najmodernejšie spôsoby. Vytvorili sme zoznam našich najobľúbenejších.

1.   Pečiatka na oblečenie - textil

Pečiatka na textil je naším jednoznačným favoritom. Konkrétne je naším absolútnym víťazom pečiatka z mamachick.sk. Dôvodov je hneď niekoľko:

        je to najjednoduchší a najrýchlejší spôsob označovania oblečenia (stačí otvoriť spodný kryt pečiatky a urobiť odtlačok priamo na textil). Celá paráda trvá pár sekúnd a do niekoľkých minút máte označenú celú detskú garderóbu

●        je to trvácny a odolný spôsob označovania. Aj keď sa na to možno na prvý pohľad nezdá, odtlačok skutočne vydrží. Farba je vodeodolná a nevadí jej pranie v práčke či sušenie v sušičke. Tešiť sa z nej môžete až neuveriteľných 50 vypraní. Po vyblednutí však nie je nič jednoduchšie ako odtlačok oživiť novým odtlačením. Jedna pečiatka vám (s náhradným atramentom, ktorý vám automaticky príde v balení) vydrží až 1000 odtlačkov takže o označovanie máte na roky postarané.

●        je to zábava. Označovanie s pečiatkou na oblečenie je tak hravé a zábavné, že máte o tvorivú aktivitu s deťmi postarané. A to sa vždy počíta.

●        sú proste krásne. Pečiatky od mamachick.sk majú skutočne nádherné písmo, štýlové obrázky a možnosť personalizácie a výberu rôznych možností, tak aby si každý vedel vybrať podľa svôjho vkusu.

Zhrnuté a podčiarknuté: chcete si rýchlo, jednoducho, hravo a zábavne vytvoriť krásne menovky na oblečenie pre deti, ktoré vydržia skutočne dlho? Tak potom je pečiatka na textil od mamachick.sk skvelou voľbou.

2.   Samolepky na oblečenie

Samolepky na oblečenie patria tiež medzi veľmi obľúbené možnosti označenia oblečenia. Na špicu označovateľskej hitparády sa dostali preto, že tento spôsob je pomerne rýchly, jednoduchý a vydrží celkom dlho.

Narozdiel od pečiatky na textil vám však s označením nepomôžu deti, pretože pri jej aplikácií je dôležité dodržať niekoľko pravidiel, ktoré zabezpečia dlhšiu trvanlivosť. Ide predovšetkým o spôsob nalepenia, kedy je potrebné poriadne pritlačiť okraje a prípadné vzduchové bubliny a docieliť tak, aby nálepka poriadne prilnula k povrchu.

Rovnako je dôležité dodržať isté zásady, čo sa týka prania a sušenia. Pred prvým praním či sušením by mala byť nálepka na oblečení miminálne 24 hodín. Tiež sa odporúča prať maximálne na 60 stupňoch a 800 otáčok.

3.   Fixy na oblečenie

Fixy na oblečenie sú veľmi dobrou voľbou pre kreatívne duše, ktoré bude osobné tvorenie menoviek vyslovenie baviť. Je to síce určite časovo náročnejší proces, ale napriek tomu si nájde svojich fanúšikov. S fixami totiž môžete vytvoriť skutočne personalizované menovky priamo na mieru a vašej fantázii sa medze nekladú. Čo sa týka jej trvanlivosti je porovnateľná s menovkou, ktorú urobíte s pečiatkou na textil a jej obnovenie tiež nebude o toľko náročnejšie.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!
Dôležitosť pravidelnej údržby a servisu chladiacich zariadení pre predĺženie ich životnosti
Použitie PUR a PIR Panelov v chladničkách a mrazničkách: Ako zabezpečiť ideálne podmienky pre skladovanie potravín
Ako minimalizovať poškodenie a potrebu opráv pri hliníkových dverách?
Krok za krokom: Ako svojpomocne opraviť poškodenú koženú sedačku?
Vediete priemyselnú firmu? Malá rada k elektromotorom

Ďalšie články na podobné témy

Pečiatky na textil alebo nažehľovacie menovky? ❘ mamachick.sk
Ako neminúť majetok na detské oblečenie?
Keď škola volá po prvýkrát. Ako zvládnuť nástup do prvej triedy?
Tréning budúceho prváčika – čo ešte stihnete do konca prázdnin?
Tipy na originálne darčeky pre deti, ktoré vám len tak nenapadnú
Sú penny boardy vhodné pre deti?
4 tipy na hračky pre deti vyrobené z dreva
Ako vybrať správneho newborn fotografa: Získajte spomienky na celý život