Panenský Týnec: magické miesto s tajuplnou energiou
28. 10. 2018 | Zuzana

Panenský Týnec: magické miesto s tajuplnou energiou

Na Zemi existuje niekoľko zvláštnych miest. Krížia sa v nich dráhy energie a posilňujú tak svoje pôsobenie. Nedávno som jedno také miesto navštívila a svojim majestátnym pokojom ma úplne ohromilo. Ľudia sa sem chodia liečiť, meditovať a nabíjať pozitívnou energiou.

Nedokončený gotický chrám Panny Márie

Na prvý pohľad vyzerá tento chrám ako obyčajný pozostatok dávnych časov, no nie je tomu celkom tak. Na tomto mieste sa deje niečo tajomné a vnímavejší ľudia to v areáli chrámu pociťujú na vlastnej koži. Nevie sa, kedy presne bol chrám postavený. Pravdepodobne niekedy v 13. storočí.

 20180928-162457_1540751783.jpg

Chrám stojí v silnej liečivej zóne, ktorá má tvar kríža. Týmto sa jeho pozitívna energia znásobuje. Ľudia po úrazoch hlavy, po mozgovej mŕtvici, či obrne navštevujú toto miesto opakovane. Veľmi dobre sa tu posilňuje imunita a dobrá nálada. Môžete sa tu ľahšie zbaviť depresií, melanchólie a získať znovu radosť zo života. Pobyt medzi stenami kostola tiež zvyšuje sebavedomie.

 20180928-155621_1540751781.jpg

Praktické informácie

Ak vás toto miesto zaujalo a budete si sem chcieť urobiť výlet, musíte zavítať do Českej republiky. Chrám sa nachádza v malej dedinke asi hodinu cesty od Prahy. Vstup je zdarma. Niekedy sa na tomto mieste zvyknú konať aj svadby. V blízkosti chrámu je detské ihrisko a malá kaviareň. Celý areál je obklopený prírodou. Je to naozaj príjemné miesto, ideálne k odpočinku najmä v lete. Môžete si sem len tak sadnúť, meditovať, alebo čítať knižku.

 20180928-164621_1540751786.jpg

V tomto zvláštnom tichu je hneď niekoľko miest určených k špeciálnym činnostiam. Pre všetkých, ktorých zaujíma niečo medzi zemou a nebom, stojí za pokus prejsť si celý areál chrámu a na vlastnej koži otestovať pôsobenie energie. Uvidíte sami, do ktorej časti chrámu vás to bude prirodzene ťahať. Pod monumentálnymi stĺpmi je meditačné a upokojujúce miesto. Uprostred chrámu sa energia koncentruje a medzi týmito dvomi časťami je priestor vhodný na liečenie.

Ilustračné foto: osobný archív, Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Zázrak menom kokosový olej
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Láska a iné závislosti
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
Podmanivá vôňa santalového dreva

Ďalšie články na podobné témy

TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku
Chorvátsko trochu inak - Slavónia na jeseň
Chcete cestovať? Ponúkame vám 10 tipov od skúseného cestovateľa
Vianoce v Španielsku
Zistili sme, ako na rovnováhu medzi prácou a rodinou
Vítanie jari v cestovateľskom štýle. Vydajte sa na Tenerife nielen za teplom.
Veronika Bošková: V prvom rade si zadefinuj, čo znamená byť úspešný pre teba
Ako sa čo najefektívnejšie zbaliť na dovolenku

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.