Partnerská výzva: objavte svoju najlepšiu verziu
31. 3. 2020 | Redakcia

Partnerská výzva: objavte svoju najlepšiu verziu

Ste s partnerom zatvorení takmer neustále doma? Alebo vychádzate len do práce a potom ste už len medzi štyrmi stenami? Áno, sú chvíle, kedy vám tento stav môže ísť poriadne na nervy a koniec je zatiaľ v nedohľadne. My však vieme ako to nielen prežiť, ale vyťažiť maximum pre váš vzťah!

Niekto to nazýva ponorkovou chorobou, iní sú presvedčení, že v určitej fáze vzťahu si proste partneri musia ísť na nervy, hlavne keď už prvotná zamilovanosť a vášeň pominuli a na rad prichádza nekonečná každodenná rutina. Áno, už ste mali dostatok času na to, aby ste okrem jeho (či jej) svetlých stránok spoznali dôkladne aj tie temnejšie.

candice-picard-vlenm-cox5y-unsplash_1585427354.jpg 

Je to proste tak!

Dlhodobý fungujúci vzťah je založený na bezpodmienečnej láske a rešpekte, a samozrejme na fungujúcej komunikácii. Je dobré ak poznáte silné i slabé, milé i tie menej príjemné stránky svojho partnera, pretože na ne viete vhodne reagovať bez toho, aby ste si navzájom ubližovali alebo vyvolávali nedorozumenia či konflikty. 

Dlhodobá izolácia v domácnosti a s obmedzenými kontaktmi s ostatnými ľuďmi kladú na naše najbližšie vzťahy omnoho väčšie nároky, nehovoriac o tom, že okrem výnimočnej situácie môžete trpieť zdravotnými problémami a hlavne stresom z finančnej neistoty. A práve tu prichádza výzva, o ktorej by ste so svojimi najbližšími mali hovoriť.

toa-heftiba-yzdybogswec-unsplash-2_1585427352.jpg

Ktorú tvár ukážete?

Ťažké chvíle sú najlepšou zaťažkávacou skúškou, v ktorej môžeme ukázať svoje dobré JA. Môžeme sa trénovať v asertívnej komunikácii, trpezlivosti aj našej ochote pomáhať druhým či mať pre nich viac pochopenia než zvyčajne. 

Rovnako môžeme poľaviť zo svojich nárokov na druhých a byť k sebe milší, dať im priestor, vypočuť ich, pýtať sa ich a skutočne sa zaujímať o ich odpovede či prinášať riešenia pri vzájomnom fungovaní, aby ste vytvorili vo svojej domácnosti príjemnú a konštruktívnu atmosféru, kde budú všetci držať spolu a budú si nápomocní. Výrazne to napomôže pri zvládaní stresu a všetci budú mať pocit, že vo svojich najbližších majú vždy oporu. 

Čo poviete, skúsite to? Začnite od seba a uvidíte, v čom všetkom sa ešte môžete zlepšovať. Vaši blízki sa k vám určite radi pridajú. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Pomôžte vlasom prirodzenou cestou
Nevládzete, ste apatickí a dokonca nemáte chuť na sex? Možno ste vyhoreli...
Štítna žľaza: srdce zdravej imunity
Obdarovanie je také jednoduché – stačí len pár klikov
Osvedčené triky, ako vybrať ten najlepší darček
Lotosové anjelské karty potešia nielen ezoterikov
Ako sa správne postarať o psa? Rady priamo z praxe, ktoré môžu pomôcť aj starším psíkom
Ľuďom s chorobou kráľov pomôže aplikácia

Ďalšie články na podobné témy

Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Láska a iné závislosti
Partner mi nedokáže povedať, že ma ľúbi. Čo sa za tým skrýva?
Odkiaľ vlastne prišiel Valentín?
Príležitosť k romantike aj ľahká cesta k erotike. A čo budete robiť na Valentína Vy?
Užite si február naplno nielen na Valentína!
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Zoznamky (nie)len pre osamelé

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.