Pečiatky na textil alebo nažehľovacie menovky? ❘ mamachick.sk
7. 4. 2022 | PR Servis

Pečiatky na textil alebo nažehľovacie menovky? ❘ mamachick.sk

Vybrať spôsob, akým označíte dieťatu všetko jeho oblečenie, je niekedy náročnejšie ako samotné označovanie. V tomto článku sa môžete pozrieť na porovnanie pečiatok a nažehlovacích menoviek na textil.

Každý rodič pochopí dôležitosť vhodného označenia oblečenia. Skôr či neskôr:

Každý rodič veľmi rýchlo zistí, že dobré označenie detského oblečenia ušetrí mnoho nervov. Pochopí to minimálne potom ako jeho dieťa nastúpi do kolektívu a už druhý týždeň sa domov pravidelne vracia s cudzími ponožkami a svetrom.

Myšlienky na to, ako tejto situácii možno predísť, na seba nenechajú dlho čakať a keď rodič zistí, že sa oblečenie dá označiť, je to akoby uvidel svetlo na konci tunela. Ten, kto prvý vymyslel menovky pre deti, by si zaslúžil pri najmenšom nomináciu na nositeľa Nobelovej ceny za mier. Nežartujeme. Minimálne veľká skupina rodičov to tak zaručene cíti.

Potom ako rodičia pochopia dôležitosť správneho označenia detského oblečenia, veľmi radi  investujú do výberu toho najlepšieho označenia hromady energie. Dnes je na trhu totiž skutočne veľké množstvo spôsobov toho, aké menovky na oblečenie si môžete vybrať a vyznať sa v tom trochu potrvá. Od klasických výšiviek, cez fixy na oblečenie až po nažehlovacie či nalepovacie menovky. v tomto zozname nesmie samozrejme chýbať ani pečiatka na oblečenie - textil.

V tomto článku sme si zobrali na mušku pečiatky a nažehlovacie menovky a prinášame vám ich porovnanie.

Pečiatky na textil - oblečenie

Pečiatky sú najrýchlejšou a najjednoduchšou metódou ako môžete oblečenie svojich ratolestí označiť. Je to skutočne záležitosť niekoľkých sekúnd. Vyberiete pečiatku, otvoríte kryt, urobíte odtlačok na požadované miesto oblečenia, krytom pečiatku znova zatvoríte, aby zbytočne nevysychala a máte hotovo. Ani označenie 100 kusov oblečenia vám nezaberie viac ako 20 minút. Je to skutočne veľmi rýchle a jednoduché.

Pečiatky na textil sú najlepšie personalizované a teda také, ktoré si vyrobíte presne na mieru pre svoje dieťa. Napríklad, keď si budete objednávať pečiatky zo stránky mamachick.sk, môžete si okrem formy tvaru mena dieťaťa, ktoré má najradšej, vybrať z niekoľkých motívov obrázku a farbu atramentu (čierna, modrá, červená). Ako bonus získate atrament zdarma. Ak si kúpite pečiatky dve, získate dokonca zľavu 13€.

Odtlačok pečiatky na textil vydrží až 50 vypraní a jedna plná atramentová náplň pečiatky má v sebe potenciál 1000 odtlačkov. Pri rýchlych približných prepočtoch nám vychádza životnosť pečiatky s náhradným atramentom na niekoľko rokov. Samozrejme v prípade, ak sa s ňou bude správne zachádzať a nebude ostávať zbytočne bez krytu, aby sa zamedzilo vysychaniu.

Nažehľovacie menovky

Označenie oblečenia pomocou nažehľovacích samolepiek je síce trochu komplikovanejšie a časovo náročnejšie, na druhej strane má však veľmi dlhú životnosť.

Ako prebieha aplikácia nažehlovačky?

Menovku položíme na miesto, kde si prajeme textil označiť. Textil musí byť samozrejme čistý, suchý a bez mastných škvŕn. Na menovku položíme papier na pečenie a naň žehličku, ktorá je nastavená na stredný až vysoký stupeň. Žehličku držíme asi 15 sekúnd a následne skontrolujeme stav menovky. Mala by byť úplne roztečená, aby získala štruktúru látky - úplne sa do nej “vpila” či “roztiekla”. Ak nie, opakujeme proces so žehličkou ešte raz.

Nažehľovacie menovky majú veľmi vysokú životnosť, dajú sa prať v práčke a sušiť v sušičke. Ich jedinou väčšou nevýhodou je trochu zložitejšia a časovo náročnejšia aplikácia.

Verdikt

Pri označení detského oblečenia sa nám viac pozdáva pečiatka na textil. Aplikácia je veľmi rýchla, menovka sa dá personalizovať a dostanete náhradný atrament zdarma. A hlavne, označovanie oblečenia je zábavou aj pre deti.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Proti kvasinkám funguje rozumná hygiena
Dušičky sa blížia. Nezabudnite na svojich zosnulých blízkych
Módna obuv jeseň/zima 2023/2024: Nové trendy
Ako zvládnuť začiatky bývania s partnerom
Dettol sa znova spojil s Nadáciou Kvapka Nádeje. V boji pomáha napríklad štrnásťročnému Marekovi
Viete,kedy si môžete alebo musíte vymeniť vodičský preukaz?
Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?

Ďalšie články na podobné témy

9 tipov pre rodičov, ako viesť deti k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti
Tréning budúceho prváčika – čo ešte stihnete do konca prázdnin?
Ako označiť deťom veci do škôlky či školy
4 tipy na hračky pre deti vyrobené z dreva
Ako neminúť majetok na detské oblečenie?
Kedy je ten spávny čas začať s vreckovým pre deti? Čo by nemalo chýbať v detskej peňaženke?
Keď škola volá po prvýkrát. Ako zvládnuť nástup do prvej triedy?
Keď koža Vášho bábätka volá o pomoc