Perlové šperky: trend, ktorý ovládol tohtoročnú sezónu
19. 3. 2024 | PR Servis

Perlové šperky: trend, ktorý ovládol tohtoročnú sezónu

Perly sú jasným dôkazom toho, že nadčasová krása nikdy nevyjde z módy. V zlatej ére 50. rokov zdobili tie najväčšie hollywoodske hviezdy a svoj ďalší veľký boom zažívajú práve teraz. Rozdiel medzi perlami v minulosti a dnes je jednoznačný. Zatiaľ čo ešte donedávna boli vyhradené pre formálne príležitosti a honosné udalosti, teraz si ich môžeme dopriať aj so svojimi obľúbenými džínsami. Perlové šperky majú mnoho podôb a rovnako toľko existuje spôsobov, ako ich kombinovať s každodenným outfitom. Obľúbili si ich aj muži, a to najčastejšie v podobe krátkeho náhrdelníka. Zaujíma vás, ako skĺbiť tento trend s vašim šatníkom? Inšpiráciu nájdete v tomto článku.

perla-2_1710843835.jpg

Perlové prívesky

Na prvé zoznámenie s perlami je vhodné začať jemne, a to napríklad s perlovým príveskom na tenkej retiazke. Pre minimalistický look si vystačíte iba s ním. Doplniť ho môžete monochromatickým outfitom alebo jednoduchými čiernymi šatami. Pri šperku, ktorý stojí na jedinej perle, sa môže vyplatiť zainvestovať do kvality, napríklad v podobe pravej Akoya perly. Tá sa vyznačuje dokonalým hodvábnym leskom a bezchybným tvarom.

Náušnice

Perlové náušnice sú klasikou medzi šperkami. Teraz sa ale okrem jednoduchých napichovačiek dostávajú do stredu pozornosti výraznejšie typy náušníc, na čele s väčšími barokovými perlami. Tieto perly majú nepravidelný tvar a každá z nich je úplným originálom. Ak vám pripadajú okrúhle perly príliš formálne, barokové by pre vás mohli byť to pravé. Veľmi efektné a zároveň stále decentné, sú dlhé retiazkové náušnice zakončené perlou.

perla-3_1710843836.jpg

Náhrdelníky

Náhrdelník patrí medzi ikonické perlové šperky. Aktuálne je najviac trendy perlový choker ku krku, ktorý môžete hravo kombinovať s ďalšími retiazkami rôznych dĺžok z vašej zbierky pre vrstvený vzhľad. Čím väčšie perly zvolíte, tým výraznejší look získate. Ďalšou možnosťou je zaobstarať si univerzálnu dlhú perlovú šnúru, ktorú si môžete dvakrát omotať okolo krku alebo niekoľkokrát obtočiť okolo zápästia.

perla-4_1710843835.jpg

Náramky

S perlovým náramkom budete v každej situácii vyzerať upravene a elegantne. Okrem klasických náramkov z perál môžete zvoliť jemnú a sofistikovanú verziu s jedinou perlou doplnenou o retiazku a komponenty zo zlata. Takýto šperk budete s radosťou nosiť každý deň bez toho, aby vám omrzol.

Prstene

Zapojiť trendy do hry môžete aj s pomocou prstienka s perlou. Nechýba vám náhodou v šperkovnici nejaký výraznejší koktailový prsteň? Túto úlohu zastane na jednotku zlatý prsteň s luxusnou tahitskou perlou doplnený diamantmi, ktorý sa stane nadčasovým klenotom vo vašej zbierke.

perla-1_1710843836.jpg

Niet pochýb o tom, že perly ovládli svet módy a stali sa trendom, ktorý len tak nepominie. Skvelý výber klasických aj moderných perlových šperkov nájdete u českej značky ateliér KLENOTA. Nechajte sa zlákať ich žiarivým leskom a noste ich tak často, ako sa vám len zapáči.

Zapojiť trendy do hry môžete aj s pomocou prstienka s perlou. Nechýba vám náhodou v šperkovnici nejaký výraznejší koktailový prsteň? Túto úlohu zastane na jednotku zlatý prsteň s luxusnou tahitskou perlou doplnený diamantmi, ktorý sa stane nadčasovým klenotom vo vašej zbierke.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Robel pre dámy
Wobenzym opäť dostupný
Postavte si letný kapsulový šatník s značkou TATUUM - čo by v ňom malo byť?
Jarné osvieženie šatníka so značkou Wojas. Sprievodca pánskou obuvou na novú sezónu
Tieto bobule vás na jar nakopnú!
Každodenná športová obuv pre aktívneho chlapca – čo by ste mali vedieť pred kúpou?
Zažiarte so značkou Tamaris
Príťažlivosť bez vekových limitov: Sprievodca pre každú ženu

Ďalšie články na podobné témy

Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?
Už konečne prestaňme s opakovaním a porovnávaním
Kde príroda nepomohla, tam jej pomôžme
Odkedy je parfém parfémom?
Diamantové náušnice zvýraznia vašu krásu. Tipy, ako ich kúpite čo najvýhodnejšie
Potešte jedinečným krištáľovým darčekom
Streetwear vždy na vrchole. 5 najlepších štylizácií!
Záušnice alebo piercing bez bolesti