Piesne, ktoré vás zbavia zlej nálady a podporia vytrvalosť
6. 10. 2018 | Gabriela

Piesne, ktoré vás zbavia zlej nálady a podporia vytrvalosť

Každý z nás si prechádza obdobiami rastov a pádov. Hovorí sa tomu život. Aj keď by sme chceli byť stále len šťastní, bohatí a milovaní, nedá sa to. A myslím si, že je to tak správne. Veď, ak by sme sa mali príliš dobre, čo by nás potom motivovalo k tomu, aby sme sa snažili niečo zmeniť, zlepšiť alebo zdokonaliť?

A najlepšie na tom, keď ste na dne je to, že už hlbšie padnúť nemôžete. Dá sa len z neho odraziť a rásť. Tento fakt mi vždy pomohol. Koľkokrát som sa sama pristihla, že mám zase tie svoje pochmúrne až depresívne nálady, kedy všetci naokolo sú šťastní, úspešní a krásni. Len ja akosi nemám ani jedno z toho. A vždy som skôr či neskôr v sebe objavila silu (aj keď neviem, kde sa vzala), pokračovať a vytrvať.

A ak som ju náhodou aj nenašla, pustila som si svoje obľúbené piesne, ktoré mi ukázali cestu. Hudba je mocná v tom, že v nás dokáže vzbudiť emócie.

Rozhodla som sa preto, že odhalím svoje obľúbené piesne, ktoré ma vždy vytiahnu zo zlej nálady a podporia v ďalšom snažení. Možno sú to aj tie vaše. A ak nie, dúfam, že si aspoň v jednej nájdete svojho favorita.

Hero - Mariah Carey

Táto pieseň je pre mňa číslo jeden. A to nielen preto, že ju spieva úžasná Mariah Carey, ale najmä kvôli jej textu. Nie je žiadnou novinkou, že hudbu a text zložila práve táto speváčka. Možno preto, je jej podanie také autentické. Faktom však je, že táto pieseň mi dokáže povzniesť dušu.

Špeciálne najmä kvôli týmto vetám:

“There's a hero, if you look inside your heart. You don't have to be afraid of what you are.” (“Si hrdinom. Ak sa pozrieš do svojho srdca. Nemusíš sa obávať toho, kto si!)

“So when you feel like hope is gone, Look inside you and be strong.” (“Ak cítiš, že všetka nádej je preč, pozri sa do seba a buď silná.”)

“Dreams are hard to follow, but don't let anyone tear them away. Hold on. There will be tomorrow. In time you'll find the way.” (“Je ťažké nasledovať sny, ale nenechaj ich nikomu roztrhať ich. Vydrž, príde zajtrajšok a medzitým nájdeš cestu.”)

You raise me up

Táto pieseň u mňa už nie je príliš aktuálna. Ale pomáhala mi najmä v čase, keď som mala veľmi psychicky náročnú prácu a už som nevedela, ako ten deň zvládnuť. Potrebovala som niečo, aby som dokázala opäť vstať a čeliť novým výzvam. Vtedy stačilo, ako som si zaspievala vetu z refrénu - “You raise me up” - a všetko bolo opäť dobré.

 woman-190897-960-720_1538853123.jpg

Who you are - Jessie J.

Špeciálne táto speváčka je pre mňa TOP. Nielen pre jej spevácke kvality, ale aj jej piesne a osobnosť.  A spoznala som ju vďaka skladbe WHO you are, ktorá mi pomohla prejsť si obdobím, kedy som si myslela, že musím zmeniť na sebe všetko, aby som sa páčila druhým. A práve pri tejto piesni som pochopila, že je OK, nebyť OK. Tak ako to Jessie J. spieva.

Ak aj vám niekedy napadne, že ste mali napr. vo vzťahu, v práci alebo kdekoľvek urobiť niečo iné a ľutujete svoje rozhodnutia, nezabudnite na to, že ste len ľudia a robíte chyby. Nie je dôležité, čo ste urobili, ale čo urobíte potom, čo ste niečo urobili!

Ilustračné foto: Pixabay.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

12 vecí, ktoré robia šťastní ľudia inak
Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch
Môžeme ochorieť používaním make-upu?
Frustrácia ako začiatok niečoho nového
Nekonečný boj s rozaceou III: Tieto zmeny pomáhajú
Nekonečný boj s rozaceou II: Pomohol laser?
“NIE” zbytočnostiam: takto sa to naučíte!

Ďalšie články na podobné témy

Hlboký vnútorný mier ako znamenie rovnováhy, všetko ostatné je trvalo neudržateľné
Rozlúčte sa s minulosťou a nadýchnite sa čerstvého vzduchu I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Váš nový život je za dverami, stačí pred nimi nechať všetko, čo nie ste
Prestaňte už bojovať so životom a konečne sa UVOĽNITE
Prečo máme tendenciu veriť v hoaxy - nepodložené informácie?
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Bojujete s úzkosťou? Nebojujte

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.