Plesová sezóna bez okuliarov. Úžasný make-up vynikne skôr s kontaktnými šošovkami
9. 1. 2020 | PR Servis

Plesová sezóna bez okuliarov. Úžasný make-up vynikne skôr s kontaktnými šošovkami

Zimná plesová sezóna je úžasnou príležitosťou pre ženy, aby sa krásne obliekli, učesali, nalíčili a zažiarili na tanečnom parkete. Každá žena bez rozdielu veku chce vyzerať čo najlepšie a cítiť sa ako princezná. Zájsť si pred plesom ku kaderníkovi je celkom bežná vec. O make-up sa potom môžete postarať samy alebo sa môžete zveriť do rúk vizážistky.

Ak nosíte okuliare, aj ten najúžasnejší make-up pod nimi čiastočne zanikne. Riešením pre vás môžu byť kontaktné šošovky, vďaka ktorým zostane viditeľný každý detail líčenia. Na trhu existujú rôzne typy kontaktných šošoviek, z ktorých si po konzultácii s očným špecialistom môžete zvoliť tie pre vás najvhodnejšie. Ak už s kontaktnými šošovkami máte skúsenosť, zrejme potvrdíte, že pre špeciálne príležitosti, ako sú plesy či iné spoločenské udalosti, predstavujú šošovky estetickejšie riešenie ako okuliare. Dizajn rámčekov totiž nie vždy ladí s elegantným oblečením, ktoré by ste si na seba rada obliekla. Tento problém so šošovkami úplne odpadá. Dokonca aj ženy či muži s úplne zdravými očami, ktorí okuliare bežne nepotrebujú, môžu zatúžiť po nezvyčajné zmene a zaobstarať si kozmetické farebné šošovky, s ktorých pomocou kompletne zmení farbu svojich očí.

Očný make-up dokáže zvýrazniť krásne ženské oči a dodať pohľadu iskru. Užívateľky kontaktných šošoviek by však v súvislosti s nosením šošoviek pri súčasnej aplikácii make-upu mali dávať pozor na dodržiavanie istých zásad. Vyvarujú sa tým riziku podráždenia očí. Oči bez šošoviek prirodzene vyplavujú drobné nečistoty pomocou slzného filmu. Ak si nasadíte šošovky, drobné čiastočky púdru, očných tieňov alebo maskary sa na nich môžu zachytávať a pre oči je náročnejšie sa ich samovoľne zbaviť.

166682-min_1578594289.jpg

Rady a odporúčania pre kontaktné šošovky a make-up 

Dodržujte hygienu a správny postup

Základným pravidlom pri manipulácii s kontaktnými šošovkami je, že si najprv dôkladne umyjete a osušíte ruky. S čistými rukami si nasadíte šošovky a až potom začnete s líčením. Zabránite tým prípadnému prenosu krémov, hydratačných olejov, tekutých korektorov a ďalších kozmetických prípravkov z prstov do očí. Rovnako postupujete na konci dňa. S perfektne umytými rukami vyberiete šošovky, ak používate šošovky pre opakované nosenie, vykonáte ich očistenie, dezinfekciu a uložíte ich do puzdra, a na záver sa odlíčite. V oblasti očí odporúčame používať jemné a šetrné prípravky na čistenie pleti.

Voľte make-up šetrný k očiam

Oči sú veľmi citlivým orgánom, a preto by mali byť prípravky, používané v ich blízkosti, čo možno najšetrnejšie. Na trhu je k dostaniu široká ponuka anti-alergických produktov dekoratívnej kozmetiky či produktov s označením "bezpečné pre užívateľov kontaktných šošoviek", "oftalmologicky testované" a podobne. Ak nosíte kontaktné šošovky denne, nie len pri špeciálnych príležitostiach, a rady sa líčite, určite sa oplatí investovať do kvalitnejšieho, bezpečného make-upu. 

Uprednostnite výrobky na tekuté báze

Ako základ make-upu si vyberajte podkladové krémy na báze vody, radšej než na báze olejov. Pri nechcenom vniknutí do očí totiž toľko nedráždi a nespôsobujú zakalenie kontaktných šošoviek. Kozmetické produkty nakupujte skôr z radov založených na tekuté báze. Nepredstavujú pre oči a šošovky také riziko ako púdrové a práškové výrobky. Dávajte prednosť krémovým očným tieňom pred práškovými. Sú bezpečnejšie, pretože sa nedrobí, neuvoľňujú z viečok a nedostanú sa tak ľahko do očí. Ak vám predsa len viac vyhovujú práškové tiene, pri nanášaní nechávajte oči zatvorené a na záver odstráňte prebytočný prášok. Oči zatvárajte aj pri aplikácii tvárového púdru. Drobné poletujúce čiastočky sa môžu ľahko dostať do očí, usadiť sa na šošovkách a spôsobiť nepríjemné podráždenie. 

Opatrne s riasenkou a ceruzkou na oči

Dokonalá očná linka dokáže neuveriteľne zvýrazniť oči a použitie maskary ako súčasť líčenia je pre väčšinu žien úplnou samozrejmosťou. Ak nosíte kontaktné šošovky, treba s linkou aj riasenkou zaobchádzať s opatrnosťou. Klasická ceruzka na oči je bezpečnejšia ako gélová či tekutá ceruzka, pretože sa z viečok menej odlupuje. Linky nikdy nemaľujte do oblasti medzi riasami a okom. Prechádzajú tadiaľ žľazy, zaisťujúce očiam hydratáciu. Make-up môže žľazy zablokovať a vyvolať vysychanie očí, začervenanie, zašpinenie šošoviek alebo v horšom prípade môže spôsobiť infekciu. Predlžujúce ani vodeodolné maskary sa užívateľkám šošoviek neodporúčajú. Mikročastice z predlžujúcich riaseniek sa môžu dostať do očí a podráždiť ich. Vodeodolné riasenky môžu zašpiniť mäkké kontaktné šošovky. Nemožno ich vypláchnuť ani vodou ani roztokom na šošovky. Lepším variantom sú anti-alergénne maskary alebo maskary bez obsahu olejov a parfumov. Pri nanášaniu neaplikujte až ku korienkom rias. Hrozí, že sa farba dostane do bezprostrednej blízkosti očí, mohla by sa odlúpnuť a spadnúť do oka. 

Pravidelne meňte make-up za nový

Pri používaní make-upu sa prakticky nedá zabrániť usadzovaniu a množeniu mikroskopických baktérií, ktoré sa prenášajú na aplikátory pri styku s pokožkou. Pretože baktérie môžu zapríčiniť infekciu, je veľmi dôležité pravidelne vymieňať predovšetkým očnú dekoratívnu kozmetiku. Kozmetické výrobky sa po otvorení začnú pomaly "kaziť" a ich kvalita a nezávadnosť sa postupne zhoršuje. Všeobecné odporúčanie je vykonávať výmenu každé tri mesiace. Pravidelné čistenie aplikátorov a štetcov na make-up prispieva k redukcii baktérií, ktoré sa na nich usadzujú. Použite mydlo a teplú vodu, vytrite dosucha a nechajte cez noc preschnúť na čistom mieste.

Z preventívnych dôvodov sa vyvarujte požičiavaniu kozmetiky s kamarátkami či rodinnými príslušníkmi.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Viete ako si spríjemniť bývanie s pomocou týchto jednoduchých dekorácií?
Ako si zlepšiť emocionálnu inteligenciu? A prečo je EQ pre váš súkromný, ale aj pracovný život dôležitá?
Objavte štýlové doplnky, ktoré podčiarknu váš trendy outfit
Céčko nie je žiadne béčko
Ako si užiť bezpečné leto s deťmi (nielen) na ihriskách
Sexuálna výkonnosť - Takto môžete zlepšiť váš sex
5 tipov pre zdravé a krásne prsia
Letná súťaž o skvelé ceny so značkou Chilly Intima

Ďalšie články na podobné témy

Chameleon, čo mení tvár - tú vašu
Ako sa starať o pleť v zime?
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Módny tip: V čom na ples?
Predĺženie vlasov pomocou príčeskov (extensions)
Zažiarte na tohtoročnom plese
Ako sa stať kráľovnou plesu? Záleží nielen na šatách

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.