Podľa čoho sa riadiť pri kúpe prívesku?
15. 2. 2022 | PR Servis

Podľa čoho sa riadiť pri kúpe prívesku?

Retiazka na krk patrí medzi najobľúbenejšie šperky. A to nielen medzi ženami. Sú totižto obľúbené aj medzi mužmi. Dajú sa nosiť samostatne alebo je možné ich ozdobiť rôznymi príveskami. Tu už môžeme povedať, že prívesky sú viac doménou žien.

Ak by vás znervózňovalo nosiť denne drahý prívesok, kľudne si kúpte lacnejší

Rovnako ako pri všetkých šperkoch aj pri príveskoch platí, že na výber vhodného prívesku má vplyv viacero faktorov. Ak ste teda zatúžila po novom prívesku a chcete si vybrať naozaj dobre, predtým, ako navštívite vaše obľúbené zlatníctvo, si prečítajte nasledujúcich niekoľko rád.

Samozrejme, dôležitým faktorom zvykne byť cena, ktorá závisí od kovu, z ktorého je prívesok a od toho, či je jeho súčasťou aj nejaký drahý kameň. Stanovenie si rozpočtu je dôležité nielen z hľadiska toho, čo si môžete dovoliť, ale ak si plánujete kupovať prívesok na bežné nosenie, možno pre vás nebude komfortné ak by ste neustále mala na sebe príliš drahý šperk.

Pozor obzvlášť, ak kupujete prívesok samostatne

Extra pozornosť treba venovať kupovaniu prívesku ak ho kupujete samostatne bez retiazky. Ideálne je ak si retiazku, na ktorej budete chcieť prívesok nosiť, zoberiete do zlatníctva so sebou. Aký je na to dôvod?

Dôležitá je veľkosť oka na prívesku, ktoré slúži na prevlieknutie retiazky. Ak bude príliš malé pre vašu retiazku, bude vám prívesok zbytočný a budete si musieť kúpiť novú retiazku alebo sa pokúsiť prívesok vymeniť.

Ďalším dôležitým faktorom je kombinovanie kovov. Alebo presnejšie, farebných prevedení. Nie je totižto nevyhnutné, aby ste si k zlatej retiazke kupovali len pekné zlaté prívesky, ale ak už chcete kombinovať kovy, vyberajte aspoň také, ktoré majú rovnaké farby. Napríklad biele zlato a striebro, či chirurgickú oceľ. Na prvý pohľad nebude vidno, že retiazka a prívesok nie sú z rovnakého kovu a môžete tak aj ušetriť pri kúpe jedného, či druhého.

Zdroj obrázka:

Autor: Napoleonka / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ktoré zamestnania najviac škodia vašim zubom? Niektoré vás určite prekvapia!
Čo s prichádzajúcimi teplými dňami v okolí Banskej Štiavnice?
Tipy pre jarné upratovanie a výzdobu v záhrade
Čo nesmie chýbať vo vašej domácej posilňovni?
Ako nosiť dámske tenisky
Pohodlie a kvalita v jednoduchom dizajne
6 tipov, ako na rekonštrukciu okolia domu
Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch

Ďalšie články na podobné témy

Svieže jarné tipy
Rifľová bunda sa hodí k ležérnym aj elegantným outfitom. Povieme vám ako
Ako nosiť pončo?
Všetky farby dúhy
Niečo nové do šatníka v Novom roku
TRIČKOVÝ.SK ponúka zaujímavé možnosti
Vyberte si najkrajší zlatý prsteň
Ktoré slnečné okuliare budú hitom letnej sezóny?