Poďme sa zoznámiť: Paťka
10. 2. 2019 | Paťka

Poďme sa zoznámiť: Paťka

Ďalšou našou redaktorkou je Paťka, ktorá pre Nádhernú píše skoro od samého začiatku. Jej články sa týkajú najmä oblasti zdravia, krásy, ale aj vzťahov. Paťka je študentkou marketingovej komunikácie a už niekoľko rokov vie, že chce pracovať v oblasti médií a marketingu. Vďaka www.nadherna.sk sa jej to splnilo a môže získavať stále viac a viac skúseností.

1. Ako si sa dostala k práci redaktorky pre web nadherna.sk?

Keď som nastúpila na vysokú školu, tak som sa rozhodla, že od prvého ročníka chcem mať dlhodobú brigádu v odbore. Študujem marketingovú komunikáciu a chcela som najskôr začať s niečím, kde by som postupne získavala skúsenosti. A hádajte. Stalo sa. Cez portál www.brigada.sk som si našla ponuku práce externej redaktorky. S Binnou som sa stretla prvýkrát a aspoň podľa mňa sme si okamžite sadli. V tom období som tiež chcela založiť web pre ženy vo veľmi podobnom štýle a bola som rada, že som sa mohla pripojiť k už existujúcemu projektu.

2. V čom ti táto práca pomohla a v čom sa odlišuje od iných typov práce?

Táto práca mi pomohla nájsť samú seba. Vždy som chcela pracovať v médiách a pevne verím, že tvrdou prácou našu Nádhernú posunieme do úplne iného levelu. Ak si myslíte, že robiť redaktorku je jednoduché, mýlite sa. Ak chcete dať článkom hlbší význam, potrebujete nad nimi sedieť aj niekoľko hodín.

3. Čo pre teba znamená písanie?

Vždy som chcela, aby niečo po mne na tomto svete ostalo a vďaka mojim myšlienkam, ktoré vkladám do článkov, som si to splnila. Písanie pre mňa znamená objavovanie nových obzorov. Hľadanie nových informacií, ktoré obohatia nie len mňa ale aj našich čitateľov.

 dmfb2_1549794386.jpg

4. Akým témam sa venuješ najradšej, príp. akým spôsobom si ich vyberáš?

Najradšej sa venujem oblasti ženského zdravia a krásy. Zozačiatku som mala veľké množstvo tém, ktoré som striedala. Neskôr sa mi však témy už postupne míňali a hľadala som spôsob, ako prísť na nové. Keďže som typ človeka, čo rád nad všeličím duma, chodievam sa prechádzať. Počas prechádzok veľa premýšľam, všímam si okolie, počúvam ľudí. Niekedy sa pri mne len tak niekto zastaví a začne mi rozprávať svoj príbeh. Niekoho by to otravovalo, mňa nie. Som rada, keď sa pri mne zastavia ľudia a začnú mi hovoriť o ich živote. A aj keď sú to starosti, pozorne počúvam. Keď sú ľudia vypočutí, uľaví sa im. A ja získam nápady na nové články. Niekedy sa stane aj to, že počas noci sa zrazu zobudím a okamžite si musím zapísať myšlienky do článkov, inak ich do rána zabudnem. 

5. Venuješ sa aj niečomu inému popri práci redaktorky? Ak áno, dáš tip, ako stihnúť všetko, čo chceš?

Momentálne sa venujem iba nášmu portálu a štúdiu. Občas sa pritrafí jednodňová brigáda. Pár mesiacov dozadu som pracovala na marketingovom oddelení jednej veľkej cestovnej kancelárie, kde som získala veľké množstvo skúsenosti z oblasti marketingu a spoznala skvelé ženy. Popritom som zvládala ešte ďalšie dve brigády. A ako sa to dalo zvládnuť? Dalo. Ubrala som si zo spánku a spoločenského života. Až som si jedného dňa povedala dosť. Zvládnuť sa to dalo ale o čom je život, keď stále len zbierate peniaze a nezbierate žiadne zážitky?

Deň má, bohužiaľ, iba 24 hodín a je len na vás, ako ich využijete. Ak si správne nastavíte priority, bude sa vám žiť oveľa ľahšie.

Ilustračné foto: Unsplash.com, Dominika Mátyásová

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Prestaňme sa vyhovárať a začnime žiť

Ďalšie články na podobné témy

Ako si nájsť dobrú prácu po štyridsiatke
Inka Nemezis: Som rada, že som a že som práve v tejto dobe.
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Robte len to, čo vás baví
Staňte sa konečne milionárkou
Ako sa (ne)pripraviť na pohovor
Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
Chcem byť freelancerkou. Kde si nájdem prácu?