Poďme sa zoznámiť: Simona
3. 2. 2019 | Simona

Poďme sa zoznámiť: Simona

Simona je našou redaktorkou približne rok a pri písaní sa cíti ako ryba vo vode. Písanie pre náš web nie je jej prvou skúsenosťou a to sa odráža aj na kvalite jej článkov. Svoje pisateľské začiatky datuje až do obdobia škôlky, kedy síce nevedela ešte písať, no svoje príbehy zdieľala s bábikami a rodinou. Miluje písanie, šport a je to také aktívne žieňa, čo rado skúša nové veci.

Ako si sa dostala k práci redaktorky pre web nadherna.sk?

Pred cca rokom ma oslovila Binna či by som sa nechcela stať súčasťou jej tímu redaktoriek. Projekt sa mi hneď od začiatku páčil a tak som sa stala jeho súčasťou. A to ma veľmi teší.

V čom ti táto práca pomohla a v čom sa odlišuje od iných typov práce?

Pomohla mi v tom byť autentickejšia. Skúšať nové veci a zdieľať svoje poznatky s ostatnými (najmä) ženami. Na práci redaktorky je najúžasnejšia zvedavosť a to ako sa človek na danú tému pozrie. Pričuchne k nej a čo všetko sa počas jej spoznávania dozvie (aj o sebe).

A v čom je iná?

Pre mňa v tom, že môžem písať kedy chcem a kde chcem. Nemusím sa do ničoho nútiť a keď ma napadne námet na článok, zoberiem si zápisník a zapíšem si hlavné body. Pretože inšpirácia je na každom kroku, niekedy aj tam, kde to najmenej čakáme.

Čo pre teba znamená písanie?

Veľmi veľa. Pamätám si, že svoje prvé dielo som napísala, keď som mala deväť, ale spisovateľské ašpirácie siahajú aj do doby škôlkarskej, kedy som ešte nevedela písať a tak som svoje príbehy rozprávala bábikám.

Ďalej pre mňa písanie slúži ako nástroj na odreagovanie sa a v neposlednom rade na zaznamenávanie dôležitých pocitov, situácií a myšlienok, ktoré často prídu len tak odnikadiaľ. Pre mňa je písanie určite prostriedok seba vyjadrenia. Toho, kto som a čo chcem svetu dať. Viac si môžete prečítať tu.

 hjk_1549194555.jpg

Akým témam sa venuješ najradšej, príp. akým spôsobom si ich vyberáš?

Z každého rožku trošku. Ale najviac sú to témy z oblasti sebarozvoja, zdravia, motivácie,... Ako som už spomenula vyššie, inšpirácia prichádza z rôznych zdrojov. Niekedy sú to osobné vhľady, inokedy zaujímavá kniha, ktorá ma podnietila ponoriť sa do danej tématiky viac a napísať o nej. Človeku sa (aspoň z mojej skúsenosti) najlepšie píše o tom, čo sám prežil. A ak má môj článok niekomu pomôcť v tom, aby sa cítil lepšie a vedel, že nie je sám, potom viem, že to stálo za to.

Venuješ sa aj niečomu inému popri práci redaktorky? Ak áno, dáš tip, ako stihnúť všetko, čo chceš?

Áno, a vyslúžila som si prezývku ,,blcha“ ;-) Pretože stále niečo robím, skúšam, vzdelávam sa,... Rada sa hýbem, veľa tancujem a holdujem aj iným športom. Hovorím, že ja hudbu netvorím, ja som hudba. Asi preto rada spievam a kamarátim sa s klavírom. Ďalšou mojou zábavkou je učenie sa cudzích jazykov. Dokonca som získala aj TEFL certifikát, čiže vám môžem pomôcť s angličtinou. Ďalšími jazykmi na mojom rebríčku sú  ruština, francúzština a čínština,... a o tom by som mohla rozprávať hodiny.

Určite je dobré zadať si priority a podľa toho postupovať každý deň. Ráno začínam s najťažšou úlohou, na ktorú viem, že večer nebudem mať dostatok síl. Večerný čas si snažím vyhradiť sama pre seba a pre svojich najbližších. Postupujem podľa plánu, ktorý si nikdy nepíšem (veď čo, občas treba byť aj spontánnym) a teším sa z toho, čo robím. 

Ilustračné foto: osobný archív, Pixabay.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autorky Simona

Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!
Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA
Vaginálne mapovanie – čo to PREBOHA je?
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Zabudnite na jednorazové žiletky – pomôžte prírode!
Prečo je také ťažké nájsť DOBRÝCH priateľov?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres

Ďalšie články na podobné témy

Poďme sa zoznámiť: Gabriela
Poďme sa zoznámiť: Zuzana
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Robte len to, čo vás baví
Staňte sa konečne milionárkou
Novoročné predsavzatia? Žiadny problém! Takto sa vám podarí splniť to, čo si zaumienite
Ako sa (ne)pripraviť na pohovor
Ako si nájsť dobrú prácu po štyridsiatke

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.