Poďte s nami ochutnať Pražské orgie
4. 10. 2019 | PR Servis

Poďte s nami ochutnať Pražské orgie

Dva búrlivé dni so svojráznou ženou v Prahe očami amerického spisovateľa. Skúsili by ste? Môžete! Naberte chuť a odvahu a vyberte sa do najbližšieho kina. Na tento večer totiž zaručene ešte po dlhú dobu nezabudnete.

Film Pražské orgie je nakrútený podľa rovnomennej predlohy americkej literárnej legendy, Philipa Rotha, jedného z najrešpektovanejších svetových spisovateľov. 

Tak trochu retro

Príbeh filmu Pražské orgie nás zavedie do polovice 70. rokov. Slávny americký spisovateľ Nathan Zuckerman –prichádza do Prahy, aby získal a odviezol rukopis jednej nevydanej knihy. Na svojej pražskej misii sa zoznámi so svojráznou a neskrotnou spisovateľkou Oľgou a prenikne na vyhlásené večierky, kde každý hľadá únik ku krátkemu pocitu  slobody po svojom. 

po-fotoska-1-web_1570116508.jpg

Postupne sa proti svojej vôli stane nielen divákom, ale i účastníkom dekadentného predstavenia, v ktorom mnohí hrajú falošne, a nikomu sa nedá veriť. Zuckermanova pražská návšteva, plná bizarných stretnutí s rôznorodými ľuďmi sa stáva dobrodružnou a nebezpečnou misiou.  Zuckerman si nakoniec nie je istý kto je priateľ a kto udavač. 

Kto sú tí ľudia z dekadentných orgií v dome syna slávneho maliara? Kto je vyplašený študent, ktorý ho upozorňuje, že musí okamžite opustiť Československo? Kto je jeho sprievodca normalizačným peklom, vyhodený divadelný režisér a teraz údržbár v kotolni múzea? A kto je jeho Oľga: škandalistka a rebelka alebo hráčka dvojitej hry? V ohrození sa ocitne nielen Zuckermanova sloboda, ale i jeho život... 

po-fotoska-6-web_1570116511.jpg

Oceňovaný

Režisérka Irena Pavlásková získala za svoje filmy rôzne významné ocenenia ako napríklad je Zvláštna cena z MFF Cannes, Grand Prix z MFF Montrealu, ceny z MFF Moskva, ďalej Grand Prix Paříž Cretéil .

po-fotoska-21-web_1570116505.jpg

Máte chuť pozrieť si trailer? Malú chuťovku nájdete tu. KLIK!

Viac info o filme? Áno, tu!

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

TRIČKOVÝ.SK ponúka zaujímavé možnosti
Premenlivá jeseň? Toto sú top vychytávky!
Chcete byť za hviezdu? Vyberte ten správny darček pre svojho muža
More môžete mať aj doma vo vani
Zaži fitko našich starých otcov a mám!
Exkluzívne odhalenie: Nová kolekcia “BLACK SOUL“ Lukáša Krnáča
Nový NESPRESSO POP-UP Boutique v Bratislave
Šamorín, dobrá práca! Douglas a Zeta-Jones si zo slovenského olympijského centra odniesli skvelé zážitky

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.