Možno to poznáte. Stojíte namiesto toho, aby ste napredovali. Čo vás robí ešte viac zúfalými. Veď už neviete, čo je možné urobiť lepšie. Skúsili ste takmer všetko a vôbec nič sa nezmenilo. Skúste sa teraz zamyslieť a pozrieť sa na svoje úspechy či neúspechy s odstupom. Preto, aby ste pochopili, čo vás v dosiahnutí vášho vysnívaného cieľa brzdí, prečítajte si nasledujúce riadky.
Naša myseľ môže vnímať iba to, čo pozná. Takže, ak si vyberiete to, čo do budúcna chcete, v skutočnosti iba pretvárate už predchádzajúce riešenia alebo si idealizujete minulé zážitky. Ironické je, že ak sa tieto nápady, myšlienky nenaplnia (veci nikdy nevyzerajú tak, ako si myslíme, že budú) trpíte, pretože si myslíte, že sa vám to nepodarilo.
Hoci v skutočnosti môžete prežívať niečo oveľa lepšie než ste si pre seba vybrali v tom čase. Čo je ponaučením? Život v prítomnosti, v tomto momente nie je vznešený ideál vyhradený pre osvietených. Je to jediný spôsob ako žiť život, ktorý nie je narušený ilúziami. Je to jediná vec, ktorú náš mozog dokáže pochopiť. Tu a teraz môžeme niečo meniť, tvoriť a rozhodovať. Preto žite viac v prítomnosti ako v minulosti či budúcnosti.
Nesprávne sa domnievate, že akýkoľvek teraz prítomný moment je váš život. Ale v skutočnosti je to len určitá chvíľa vo vašom živote. A kvôli tomu, že ste zviazaní myšlienkou, že úspech je niekde, kde sa dostanete (dosiahnu sa ciele a veci sú dokončené). Neustále meriate prítomné okamihy tým, ako sú hotové, ako dobre znie či ako by ho ohodnotili druhí. Nesmiete však zabúdať na to, že všetko je prechodné. I keď to znie možno drsne, jediná vec, ktorá na nás s istotou čaká, je smrť. Uskutočnenie cieľov nie je úspech. To, koľko ste sa toho v procese snaženia dosiahnuť cieľ naučili, všetky zážitky a rozšírený obzor, to je skutočný úspech.
Predpokladáte, že šťastie je „dobré“, strach a bolesť sú „zlé“. Pokiaľ zvažujete robenie niečoho, čo skutočne milujete a investujete do toho, častokrát budete cítiť množstvo strachu a bolesti, lebo sa stávate viac zraniteľnými. Keď sa budete musieť rozhodnúť, mali by ste vedieť, že zlé pocity sú zastrašujúce. Sú indikátorom toho, že chcete robiť niečo, ale zároveň vás to desí (čo sú zvyčajne veci, ktoré sa oplatí robiť najviac). Nezáujem robiť niečo vo vás vyvolá skôr indiferentné (nekonkrétne) pocity.
Zbytočne si vytvárate problémy a krízy vo svojom živote, pretože sa v skutočnosti obávate žiť. Vzorec zbytočnej tvorby kríz je v skutočnosti technika vyhýbania sa. Odkláňa to vašu pozornosť od všetkého, čoho sa bojíte. Nikdy nie ste nahnevaný z dôvodu, o ktorom si myslíte, že je jeho pôvodcom. Koreňom túžby vytvárať problémy je jednoducho strach byť tým, kto v skutočnosti ste a žiť život, po akom túžite.
Subjektívny názor, postoj je to v čo veríte, že je pravda, pretože ste k tomu dospeli na základe skúsenosti. Ak túžite zmeniť svoj život, zmeňte svoje postoje. Choďte von a rozšírte svoj obzor, ktorý vám pomôže vidieť svet inými očami.
Myslíte si, že problémy vás blokujú v ceste dosiahnuť to, po čom túžite. Pričom práve ony predstavujú chodník, po ktorom sa máte vydať.
Marcus Aurelius, to kedysi dávno zhrnul veľmi dobre: „Prekážka konať, posúva činy. Čo prekáža v ceste sa stane spôsobom. Ryan Holiday to neskôr vysvetlil ešte lepšie: „Prekážka je cesta.“ Jednoducho vrhnite sa zoči-voči problému. To ho napokon pomôže vyriešiť. Skutky ťa vedú po ceste, ktorou by si mal ísť. Pretože iba problémy v tvojom živote ťa napokon privedú k tomu, ako vytrvať. Byť tým, kto si a ako sa bude tvoj život prirodzene vyvíjať.
Pretože skúsenosť je vždy viacdimenzionálna, existuje množstvo spomienok, skúseností, pocitov, ktoré si môžete z pamäti vyvolať. A to, čo si vyberiete poukazuje na váš súčasný stav mysle. Veľa ľudí nechá minulosti, aby ich definovala alebo prenasledovala. Jednoducho preto, lebo sa neposunuli vo vnímaní, že minulosť sa už stala. A drží ich v úzadí, blokuje v dosiahnutí toho, po čom túžia. Vnímajte prekážky ako cestu. Bolestivé a traumatické udalosti neignorujte, ale buďte schopní si ich opäť pripomenúť a akceptovať, zahrnúť do príbehu svojho osobného rozvoja.
Snažíte sa zmeniť iných ľudí, situácie alebo veci (alebo sa len sťažujete, hneváte). Väčšina negatívnych emocionálnych reakcií, ktoré u seba pozorujete reprezentujú potlačený aspekt seba. Vaše šedé (nedokonalé) ja, je však vašou súčasťou. Niekde počas životnej cesty uveríte, že nie je ok. Tak ho potlačíte a urobíte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste ho neuznali. V skutočnosti nemáte radi tieto aspekty svojho ja, hoci ich absolútne milujete. Takže ak niekoho druhého uvidíte s týmito črtami, absolútne vás to rozzúri, pretože ich nemáte radi. Vy s nimi neustále bojujete, zápasite so svojou túžbou plne ich integrovať do svojho Ja.
Zjednodušene povedané, veci, ktoré na druhých milujete sú tie, ktoré máte radi i na sebe. Veci, ktoré u druhých neznášate sú tie, ktoré neznesiete ani u seba.
Ilustračné foto: Pixabay.com
Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Ako na strašiaka s názvom strie?
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Skvelé recepty na domácu horúcu čokoládu. A zima nemá šancu!
Novoročné ciele: Ako si ich nastaviť a konečne nezlyhať!
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IV
Naozaj nás spravia peniaze šťastnejšími?
Bojujete s úzkosťou? Nebojujte
Závislosť na sociálnych médiách. Ich používanie môže byť aj prospešné
Sebavedomie si môžete vycvičiť
Zbavte sa strachu z budúcnosti a žite na plno
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA
Naučte sa rozpoznať falošnú sebalásku od tej pravej