Pokožka v lete: Takto ju dôkladne pripravíte na teplé dni!
3. 6. 2019 | Janka P.

Pokožka v lete: Takto ju dôkladne pripravíte na teplé dni!

Zatiaľ čo my sa tešíme z dní plných slnečných lúčov, chytania bronzu a teplého počasia, naša pokožka až taká spokojná nie je. Leto pre ňu predstavuje dosť veľkú záťaž. Ak sa k tomu pridá dovolenka pri mori, čaká ju namáhavé obdobie. Ak by ste ju dostatočne nepripravili na letné mesiace, "odvďačila" by sa vám nepekným spôsobom v podobe vyrážok či nerovnomerného opálenia.

Začnite zvnútra

V lete je organizmus vyčerpaný viac než obvykle a doslova prosí o vodu. Preto je dobré odštartovať toto ročné obdobie s dostatkom tekutín. Nezabúdajte na pitný režim, dajte prednosť vode, bylinkovým čajom, zelenine a ovociu. Je dobré vypiť denne aspoň 2 litre tekutín.

Zelenina a ovocie vám zase okrem tekutín dodajú aj potrebné vitamíny a antioxidanty, ktoré posilnia organizmus a tým zlepšia kvalitu pokožky. Vďaka tomu bude pleť lepšie čeliť UV žiareniu a neprepustí toľko negatívnych prvkov. Slnko vytvára na pokožke vrásky, no s dostatočným prísunom ovocia, zeleniny a ďalších zdravých potravín (celozrnné potraviny, orechy, ryby, atď.) to nebude také viditeľné.

Betakarotén na krásne opálenie

Konzumácia betakaroténu nie je žiadnou novinkou. Najlepšie je prijímať ho týždne pred začiatkom opaľovania. Podporuje zhnednutie pokožky a predlžuje trvanlivosť opálenia. Pozor! Dajte prednosť prírodnej forme betakaroténu, nie tej syntetickej. Nachádza sa napr. v listovej zelenine, hlavne v  tých oranžových potravinách (mrkva, ale aj brokolica, špenát, rebarbora, atď). Nie je isté, či skutočne funguje betakarotén v tabletkách. Lepšie je však prijímať ho v potravinách.

 pexels-photo-196643_1530040423.jpg

Zmeňte sprchu

Letným problémom pokožky je fakt, že sa veľa vysušuje. Okrem pitného režimu treba myslieť aj na jej hydratáciu zvonku. Zabudnite na sprchovanie horúcou vodu, ktorou ste sa zvykli zohriať v zimnom období. Tá uberá z prirodzeného ochranného filmu pleti a vysušuje ju. Viete si predstaviť, že by ste už s vysušenou pokožkou vyšli na slnko? Dajte preto prednosť studenej vode.

Pozor taktiež na to, aké produkty používate. Je na čase sa zamerať na bio mydlá, vyrobené z kozieho mlieka alebo s olivovým olejom. Dokonca aj niektoré sprchové gély by ste mali obmedziť. Mnohé z nich veľmi vysušujú pokožku. Používajte radšej sprchové oleje, ktoré pokožku hydratujú a vyživujú.

Dôkladný peeling

Hĺbkový peeling zbaví vašu pokožku odumretých buniek. V prvom rade sa takto lepšie pripravíte na opaľovanie a vaša pokožka bude rovnomernejšie opálená. Navyše, bude vyzerať na prvý pohľad pevnejšie a hladšie. Čo viac si priať? 

Ilustračné foto: Pexels.com

Janka P.

Ďalšie články od autorky Janka P.

Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?
Ako sa starať o pleť na jeseň?
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleontologickým stravovaním?
Ako byť krásna na cestách? Tipy, ako zažiariť aj bez plného kufra!
Môže žena cestovať sama? Dovolenka osamote vám zmení pohľad na život!

Ďalšie články na podobné témy

Ako je to s telovým peelingom?
Ako na make-up počas leta?
Ako vrátiť spálenú pokožku späť do formy? Netradiční pomocníci útočia!
Tipy: Ako sa správne opaľovať od začiatku!
Ako docieliť aby naša pokožka bola v lete čo najdlhšie hladká?
Nie je more ako more, vyberte si pre vašu dovolenku to ideálne
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nielen v lete?
Jednoduché triky pre krásne vlasy

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.