Pozor na novoročné predsavzatia
30. 12. 2017 | Paťka

Pozor na novoročné predsavzatia

Tak a máme to tu zas. Novoročných predsavzatí nastal čas. Musíme však dávať veľmi veľký pozor na to, čo si prajeme. Niekedy sa nám to môže splniť avšak v inom smere, ako sme očakávali. Niektoré predsavzatia sa splniť nemusia, no niektoré môžu.

Prečo by sme si mali dávať pozor na predsavzatia?

Jednoduchá odpoveď. Môžu sa splniť. Znie to veľmi pekne, no nemusí to byť v skutočnosti až také fajn. To, že si niečo želáme vysielame istým signálom do vesmíru. Znie to zvláštne, no je to pravda. Každá jedna naša myšlienka môže ovplyvniť náš nasledujúci život. Preto si musíme dávať veľmi veľký pozor na to, čo si želáme na začiatku roka, pretože sa nám to môže veľmi ľahko splniť.

Svoje predsavzatie si veľmi dobre premyslite.

Neurčujte si svoje predstavzatia len tak bezhlavo. A prosím, žiadne také, že od nového roka schudnem, od nového roka začnem chodiť do fitka. Toto sú dve najčastejšie predsavzatia skoro úplne všetkých. A vo väčšine prípadov ich už hneď v prvom mesiaci porušia. Na tieto predsavzatia si nemusíme dávať až taký pozor.

Problém nastane pri takých, ktoré sú napríklad v súvislosti s inými ľuďmi. Ak je napríklad niekto obklopenými desiatkami, ba i stovkami ľudí denne, ako napríklad kolegami alebo podriadenými, nedávajte si predsavzatie, že sa chcete zbaviť viacerých ľudí. Môžete tým tak privolať napríklad negatívne činy, ako napríklad prepúšťanie zamestnancov, či dokonca v niektorých prípadoch smrť. Určite to tak nemyslíte, no radšej si dajte predsavzatie, že si v novom roku nájdete viac času pre seba. Nájdete si raz denne aspoň hodinku na to, aby ste si oddýchli, prečítali pár strán z knihy či pozreli film.

 book-2304389-960-720_1514663803.jpg

Takisto to platí i v opačnom prípade, že sa chcete obklopiť ľuďmi. Toto predsavzatie sa zdá byť fajn ale takisto môže mať i negatívne stránky. Môžete si nájsť nové záujmové činnosti, začať chodiť na kurzy prípadne iné stretnutia. Spoznávate stále nových a nových ľudí, no postupne zistíte, že vám to lezie na nervy a chceli by ste mať aspoň jeden deň, kedy by Vám nikto nepísal, nevolal, nekontaktoval Vás. To je však veľmi ťažké ak ste obklopený veľkým okruhom ľudí, pre ktorých niečo znamenáte, prípadne sú na vás závislí kvôli niečomu. Z tohto predsavzatia môže vzniknúť taký vedľajší efekt v podobe stresu. Stres začína byť civilizačnou chorobou a nájsť dnes niekoho, kto nie je v strese je veľmi ťažké. Predsavzajte si radšej, že chcete spoznať hŕstku nových ľudí, s ktorými budete mať priateľské vzťahy.

Takisto si dávajte pozor na predsavzatia spojené s prácou. Nájdenie novej práce, prípadne nájdenie úplne prvej práce je skvelá vec. Všetci sa väčšinou do práce tešíme. Ak máme skvelú partiu kolegov, práca začína byť niekedy miestom, kam si ideme oddýchnuť od rodiny. Vždy si však pred výberom pracovnej pozície a rozposlaním životopisov uvedomte svoje schopnosti. Budete naozaj schopná zvládať túto prácu? Týka sa to úplne každého povolania, pretože všetky sú istým spôsobom ťažké. Nie len vrcholový manažment to má ťažké, ale aj upratovačka to má ťažké. Nezávisí síce od nej toľko rozohdnutí, no denno denne sa stretáva s ľuďmi, ktorí si jej prácu nevážia. Ste pripravená zvládať nátlak termínov a nadriadených? Ak áno, je to správna voľba. Ak nie ale myslíte si, že by ste si zvykli, hor sa do toho. Ak vám nebude vyhovovať, môžete to zmeniť. Chcete ďalšiu prácu alebo brigádu? Nech sa páči. Avšak vždy myslite na seba a na to, či to vyhovuje Vám. Poviem to síce trošku drsne, no všetci sme naraditeľný čo sa týka práce. Preto ak je toho na vás veľa, skúste niečo iné.

Najlepšie predsavzatie, ktoré si môžete dať je hlavne to, aby ste nasledujúci rok prežili v zdraví a v kruhu najbližších. Zdravie, rodina a priatelia sú základom dobrého a spokojného života. 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
Sviatočné pečenie
Santa Claus vs. Ježiško. Kto nosí darčeky?
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Vianoce vedia byť aj čarovné a plné magických rituálov. Poďme v tento sviatočný čas trochu čarovať.
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada