POZVÁNKA: „Najdôležitejšou skúsenosťou nášho života je prežiť čistú lásku.“
25. 2. 2020 | PR Servis

POZVÁNKA: „Najdôležitejšou skúsenosťou nášho života je prežiť čistú lásku.“

„Láska, Bože Láska, kde ťa ľudia berú? Na horách nerastieš, v poli ťa nesejú...“, keby sa autor(ka) tejto ľúbeznej slovenskej ľudovej piesne stretol(la) s tibetským duchovným majstrom Riponche Tulku Lamom Lobsangom, ušetril(a) by si pátranie po láske v horách, aj v jarnom osive. Tulku Lobsang totiž má v otázke pôvodu lásky celkom jasno: „Láska je našou vnútornou silou, prúdi a vzniká hlboko v našom vnútri.“

Jednoduché, však? Už len tú silu v sebe nájsť a budeme večne šťastní. Také jednoduché to ale s láskou nie je ani cez optiku tibetského budhizmu. Tulku Lama Lobsang hovorí, že „Ako rastie naše ego, čím viac sa s ním stotožňujeme, tým viac potláčame lásku negatívnou emóciou. Bez lásky nie sme schopní vidieť krásu človeka, prírody, predmetu či miesta.“ 

8faf8631f30c82bd038a56c8bc698a18_1582625710.jpg

Nuž, v našich zemepisných šírkach si ľudia častokrát oveľa viac cenia a hýčkajú svoje egá, než lásku. Hľadajú zmysel života v hmotných veciach, hromadia majetky, adrenalínové zážitky v podobe drahých dovoleniek či extrémnych situácií. Bažia po bezproblémovom, idylickom živote, odmietajúc pády či neúspech.

„Väčšina ľudí si myslí, že prijať vonkajšie okolnosti, problémy, prekážky navýši ich utrpenie. Opak je pravdou. Kým ich neprijmeme ako cestu, nevieme ich prekonať. Ich popieranie je často naviazané na ego. Silné ego vedie k silným negatívnym emóciám. Sila prijatia a lásky je cestou k súciteniu a šťastiu.“ hovorí Tulku Lobsang a dodáva: 

„Najdôležitejšou skúsenosťou nášho života je prežiť čistú lásku. Vďaka tejto skúsenosti bude mať náš život zmysel a stane sa vzácnym pokladom. Láska nám dá silu riadiť a zvládať svoj život, prijať aj zložité a ťažké životné situácie bez zúfania. Len cez prežívanie bezpodmienečnej, všeobjímajúcej lásky sme schopní vniesť do života aj skutočné súcitenie. To je cesta ku všetkým vnímajúcim a cítiacim tvorom – dôvera, úcta, láska. Výsledkom takej cesty je prianie venovať život blahu všetkých a zmierniť utrpenie vo svete.“

9087c6279198bba64eb95c60edb97087_1582625708.jpg

O sile lásky a prijímania bude Tulku Lama Lobsang hovoriť 28. a 29.marca 2020 v Bratislave na dvojdňovom seminári na pozvanie Klubu Maitrí. 

Viac informácií nájdete TU.

Najdôležitejšou skúsenosťou nášho života je prežiť čistú lásku. Vďaka tejto skúsenosti bude mať náš život zmysel a stane sa vzácnym pokladom. Láska otvára naše čakry a je najlepšou silou na porazenie ega. Len cez prežívanie bezpodmienečnej, všeobjímajúcej lásky sme schopní vniesť do života aj skutočné súcitenie. To je cesta ku všetkým vnímajúcim a cítiacim tvorom – dôvera, úcta, láska. Výsledkom takej cesty je prianie venovať život blahu všetkých a zmierniť utrpenie vo svete. Láska nám dá silu riadiť a zvládať svoj život, prijať aj zložité a ťažké životné situácie bez zúfania. Sila lásky je základom uplatnenia duchovna v každodennom živote. 

643380bc21a88b19d620441d3364ad06_1582625712.jpg

Je našou vnútornou silou, prúdi a vzniká hlboko v našom vnútri. Avšak ako rastie naše ego, čím viac sa s ním stotožňujeme, tým viac potláčame lásku negatívnou emóciou. Bez lásky nie sme schopní vidieť krásu človeka, prírody, predmetu či miesta. Keď sa naučíme precítiť ten úžasný dar hlboko v sebe, bezpodmienečnú, čistú lásku, precítime aj hlboké, nepodmienené šťastie.

Cez lásku získame aj silu prijatia. Prijatie, pochopenie, akceptovanie je cestou k zníženiu utrpenia. Väčšina ľudí si myslí, že prijať vonkajšie okolnosti, problémy, prekážky navýši ich utrpenie. Opak je pravdou. Kým ich neprijmeme ako cestu, nevieme ich prekonať. Ich popieranie je často naviazané na ego. Silné ego vedie k silným negatívnym emóciám. Sila prijatia a lásky je cestou k súciteniu a šťastiu.

Ilustračné fotografie: https://tulkulobsang.org/

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ideálne sukne na letné dni: Ľahké tkaniny a materiály
Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!
Chcete zaujať svadobným oznámením? Skúste tieto prevedenia
Vypnite „online mode“ hodinu pred spaním
Sedem tipov, ako zachrániť váš vzťah
Pánske šľapky môžu byť aj štýlové! Toto by ste o nich mali vedieť
Zabráňte vzniku vrások
Pociťujete únavu? Berte ju ako impulz k životnej zmene!

Ďalšie články na podobné témy

Rozhovor týždňa: Doprajte si s nami zázračný Emočný detox
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Je pre vás rozhodovanie problém? Vyriešte ho pomocou troch slov
Doprajte si kvalitný spánok a zapamätáte si viac!
Kniha, priateľka do každého počasia
Santa Claus vs. Ježiško. Kto nosí darčeky?
Ovplyvňujú emócie to, čo kupujeme?
Čo robí/nerobí spokojná žena?