Praktické rady k zariaďovaniu spálne a základnému nábytku v nej
22. 6. 2023 | PR Servis

Praktické rady k zariaďovaniu spálne a základnému nábytku v nej

Zariaďovanie spálne vyzerá na prvý pohľad jednoducho. Ide však o miestnosť, v ktorej začínate každý deň, takže by nebolo múdre brať jej zariaďovanie na ľahkú váhu. Preto máme pre vás niekoľko tipov týkajúcich sa základného spálňového nábytku.

Posteľ a nočné stolíky

Keďže spálňa slúži na oddych a spánok, prvou vecou, ktorú by ste mali pri jej zariaďovaní vyberať, je posteľ. Ideálne rozmery manželskej postele sú aspoň 180 x 200 cm, ale vzhľadom na priestorové možnosti vašej spálne môžete siahnuť aj po užších posteliach. Prípadne môžete umiestniť posteľ do rohu. Tak sa síce zhorší prístup k posteli pre jedného z partnerov, ale získate otvorenejší priestor vo zvyšku spálne. Samozrejme, dôležitý je aj dizajn postele, keďže by sa z neho mal odvíjať dizajn zvyšného nábytku do spálne.

Spálňa však nie je len o priestore na spanie, ale aj o úložnom priestore. Ešte predtým, než sa dostaneme k šatníkovej skrini, nesmieme opomenúť nočné stolíky, ktoré sú určené na uloženie drobností, akými sú mobil, hodinky, budík, pohár s vodou, časopis, či kniha. Takýchto vecí, ktoré je možné ukladať na nočný stolík, môže byť viac, dôležité je preto zamyslieť sa nad tým, čo všetko na ňom bude, aby ste si vedeli nočný stolík vhodne vybrať. V súvislosti s posteľou je dôležitá výška nočných stolíkov, ktorá by nemala byť rozdielna od výšky matraca o viac, než 12 cm.

Šatníková skriňa

Prejdime teraz k hlavnému úložnému priestoru v spálni, ktorý symbolizujú priestranné šatníkové skrine. Tá môže v spálni zaberať kľudne aj celú jednu stenu. Samozrejme, nie je to pravidlom, šatníková skriňa v spálni môže byť aj menšia, prípadne môžete zvážiť rohové prevedenie. V prípade potreby šetrenia priestoru môžete siahnuť po šatníkovej skrini s posuvnými dverami.

Čo sa dizajnu týka, všeobecné pravidlo hovorí, že dominantnou spálne by mala byť posteľ a preto by aj veľká šatníková skriňa mala byť skôr v jednoduchšom dizajne. Najdôležitejšie na šatníkovej skrini je však to, ako vyzerá vnútri, čiže jej vnútorné usporiadanie a pomer poličiek, či zásuviek a priestoru na vešanie.

Zdroj obrázka:

Autor: marina_dikh / Stock.adobe.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Za zatvorenými dverami: Ako vie wellness hotel premeniť teambuilding na nezabudnuteľný zážitok
Vychutnajte si lahodnú šálku filtrovanej kávy - ako na jej prípravu?
Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
Dámske botasky nielen na voľný čas
Spoznaj tvár zamestnávateľa s Work or Not!
Cesta k dokonalej obývačke vedie cez profi interiérové štúdio
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko

Ďalšie články na podobné témy

Prvé zariaďovanie domácnosti. Na čo nesmiem zabudnúť?
Drevený nábytok ako dominanta vašej domácnosti. Ako si vybrať ten správny?
Čím sa vyznačujú moderné kuchyne?
Ako si z domova vyčariť svoj provensálsky sen
Luxusné sedačky do moderne aj klasicky zariadeného bývania
Najčastejšie spôsoby využitia kameňa v moderných interiéroch
10 tipov, ako vybrať perfektnú šatníkovú skriňu do spálne
Ako na minimalizmus v interiéri?