Prečo je cvičenie ideálna cesta nielen k vysnívanej postave?
21. 11. 2021 | PR Servis

Prečo je cvičenie ideálna cesta nielen k vysnívanej postave?

Dámy, je medzi vami vôbec taká, ktorá by bola naozaj spokojná so svojou postavou? Úplne na 100% bez akejkoľvek drobnosti, ktorú by ste chcela na sebe zmeniť? Asi nie, že? Vždy sa predsa nájde niečo, čo by mohlo byť aspoň o trošku lepšie.

Jednoduché to nie je, ale výsledky stoja za to

Priblížiť sa svojej vysnívanej postave sa dá rôznymi spôsobmi. Niektoré sa „zveria“ šikovným chirurgom na estetických klinikách, ktorí dokážu niečo pridať tam, kde má byť pridané alebo ubrať tam, kde má byť ubraté.

A potom tu je namáhavejšia a dlhšia cesta, ktorá ale prináša o to hodnotnejšie výsledky. A touto cestou je pravidelné cvičenie. Ak je vašim cieľom formovanie postavy, nebude to však znamenať len hodiny strávené vo fitku dvíhaním ťažkých váh, ale aj vyváženú stravu a pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov aj vhodnú športovú výživu. Napríklad v podobe kvalitného kreatínu.

Nie je to len o dokonalej postave

Ak potrebujete dodatočnú motiváciu k tomu, aby ste začala hľadať tie najúčinnejšie cviky a najlepšie proteíny a samozrejme, prevádzala tieto poznatky do praxe, vedzte, že cvičenie nie je len o dokonalo vypracovanej postave. Má totižto aj ďalšie pozitívne účinky.

Cvičenie dobre vplýva aj na chrbticu a na správne držanie tela. Tým pádom môže zvrátiť nepríjemné zdravotné problémy, ktoré sa môžu v budúcnosti prejaviť, ako dôsledok dlhého a nesprávneho sedenia v práci, čo je akousi novodobou „chorobou z povolania“. Okrem toho, že cvičenie buduje svalovú hmotu, pomáha aj k budovaniu hustoty kostí a pôsobí tak ako prevencia osteoporózy.

A čo určite zaujme každú dámu je aj to, že cvičenie zlepšuje kvalitu pleti. Ako je to možné? V priebehu cvičenia sa totižto zrýchľuje prietok krvi a dochádza k odplavovaniu toxínov, ktoré majú často negatívny vplyv na kvalitu pleti. A tým, že pri cvičení sa zahrieva celé vaše telo, uvoľňujú sa póry a vaša pleť má tak menšiu tendenciu k vytváraniu nepekných vyrážok.

Zdroj obrázka: Autor: Jasminko Ibrakovic / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ideálne sukne na letné dni: Ľahké tkaniny a materiály
Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!
Chcete zaujať svadobným oznámením? Skúste tieto prevedenia
Vypnite „online mode“ hodinu pred spaním
Sedem tipov, ako zachrániť váš vzťah
Pánske šľapky môžu byť aj štýlové! Toto by ste o nich mali vedieť
Zabráňte vzniku vrások
Pociťujete únavu? Berte ju ako impulz k životnej zmene!

Ďalšie články na podobné témy

Najčastejšie chyby, ktoré robíte pri cvičení: Čomu sa vyhnúť?
Trápi Vás brušná diastáza? Už nemusí. Máme riešenie!
Ako byť štíhla a fit – už navždy!
Ako začať cvičiť?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako sa cvičí jóga v Malackách
Ako si vypracovať postavu v pohodlí domova?
Čo nesmie chýbať vo vašej domácej posilňovni?