Prečo je také ťažké nájsť DOBRÝCH priateľov?
6. 3. 2019 | Simona

Prečo je také ťažké nájsť DOBRÝCH priateľov?

Človek je tvor spoločenský. Preto je prirodzené, že vyhľadávame partnerov a priateľov, teda spoločnosť, v ktorej by sme sa cítili príjemne a milovane. Zdá sa však, že pocit osamelosti stúpa a ľudia, ktorí kedysi boli priateľmi sú už len rozmazané tváre v dave. Čo sa stalo s našou schopnosťou socializovať sa?

Potreba mať vo svojom živote niekoho blízkeho je prirodzená. Aj keď sa niekedy snažíme si nahovoriť, že to tak nie je. Že sme dostatočne samostatné a schopné postarať sa samy o seba. Áno, ako ženy vieme docieliť úspech a dosiahnuť svoje ciele. No na konci dňa nemáme s kým tieto svoje úspechy zdieľať. A povedzme si pravdu, v prípade neúspechu nás nemá kto ,,poľutovať“, nakopnúť či objať. 

Kde nastala chyba? 

Dôvodov môže byť hneď niekoľko:

Veľké percento žien si želá mať najlepšiu kamarátku, ktorej môžu kedykoľvek zatelefonovať a zveriť sa jej, prípadne jej prezradiť všetky svoje tajomstvá. Každá z nás takúto priateľku raz vo svojom živote mala, najmä počas štúdia či už na základnej, strednej alebo vysokej školy. Avšak po vstupe do dospeláckeho sveta a povinností môže aj priateľstvo, ktoré sa zdalo byť nepremožiteľné vyblednúť.

priscilla-du-preez-972608-unsplash_1551825289.jpg

Ako dospievame a zrejeme, menia sa aj naše priority a hodnoty. S mnohými priateľmi si preto už nemáme čo povedať, pretože neprežívajú to, čo zažívame my a spoločné záujmy už nie sú na rovnakej úrovni. 

Po škole svoju energiu najviac venujeme práci, budovaniu kariéry či rodiny. Nemáme už toľko času venovať sa známym, chodiť von a baviť sa. Často sa stáva, že sa ,,priateľmi“ stávajú kolegovia, pretože nás s nimi spája práve práca. No v prípade, že sa rozhodnete pre ukončenie pracovného pomeru na tomto mieste, pretrhajú sa aj kontakty s kolegami. 

Zmena myslenia

V dospelosti priateľstvá už nebudú celkom také, aké boli kedysi. Je dobré si to uvedomiť a nevešať hlavu. 

1. Vyhľadávajte ľudí s podobnými záľubami

Ak máte radi knihy, choďte von a nájdite si skupinu ľudí, ktorí tiež holdujú knihám. Alebo rada tancujete? Prihláste sa na tanečný kurz. Jednoducho sa obklopte ľuďmi, s ktorými zdieľate rovnaké koníčky – to vás spája. 

2. Neodmietajte pozvania

Kolegovia z práce vás pozvali na večierok. Nechce sa vám, ste unavená a presvedčená, že keď nikoho nepoznáte budete sa nudiť. Zahoďte tieto presvedčenia za hlavu a vyrazte! Nikdy neviete, s kým sa môžete zoznámiť.

3. Buďte zraniteľná

Máme strach, že keď niekoho pozveme na kávu alebo večeru znie to skôr ako pozvanie rande. Máme strach z toho, že osoba, ktorú by sme radi pozvali už má dosť priateľov alebo by mohla pozvanie odmietnuť. No ak naozaj stojíte za tým, že vo svojom živote chcete mať priateľov musíte svoje strachy odsunúť a nesedieť v studenom kúte. Rozprávajte sa s ľuďmi, dajte im šancu, prípadne pozvite na kávu alebo čaj. Život nie je rozprávka, kedy okamžite viete, že ten či onen je vás skutočný priateľ. 

Ilustračné obrázky: unsplash.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autorky Simona

Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA
Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!
Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?
Vaginálne mapovanie – čo to PREBOHA je?
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej

Ďalšie články na podobné témy

Úprimnosť? Nie ďakujem, neprosím
Opýtaj sa mamy... objavíš samú seba!
Nenápadné signály, ktoré zahubia vzťah
Závisí vaše sebahodnotenie od druhých? Takto to zmeníte!
Pomoc! Ako opustiť toxický vzťah?
Aj toto je nevera?! Áno, má novú podobu
Ponaučenie z letmého bozku
Navštívili sme ženský kruh: ako sa nám páčilo?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.