Prečo je vitamín C tak dôležitý
6. 9. 2022 | PR Servis

Prečo je vitamín C tak dôležitý

Poznáme mnoho vitamínov, ale vitamín C patrí k tým najznámejším vôbec. Najmä počas prechodného obdobia, jesene a zimy by sme sa ním mali doslova „dopovať“. Pomáha totiž správnej funkcii imunitného systému, ktorý telo bráni pred nebezpečnými vírusmi a infekciami. Jeho optimálnu dávku by sme si mali však zabezpečiť po celý rok. Nestará sa totiž len o našu obranyschopnosť, funkcií má oveľa viac. Ak trpíme jeho nedostatkom, nemusia sa nám vyhnúť problémy!

1.       Podpora zdravia vlasov, nechtov a pokožky

Vitamín C predstavuje kľúčovú zložku pri tvorbe kolagénu. Práve vitamínu C sa môžete poďakovať za to, že pomáha udržiavať vašu pokožku sviežu a silnú. Kolagén je obsiahnutý aj v kostiach, kĺboch a šľachách, čo znamená, že dostatočný príjem vitamínu C je nevyhnutný pre zdravú pokožku, kosti a kĺby a k tomu aj vlasy a nechty.

2.       Pomalé hojenie rán

Vedeli ste, že vitamín C pomáha vytvárať nové tkanivá? Túto jeho vlastnosť telo ocení najmä vtedy, ak vás postihol nepríjemný (menší či väčší) úraz, alebo ste po operácii. Aj vďaka céčku sa totiž rana rýchlejšie zacelí, zahojí.

3.       Spomalený metabolizmus a priberanie bez zjavnej príčiny

Metabolizmus sa časom mení u každého človeka. Kým v mladosti funguje ako hodinky, s pribúdajúcimi rokmi sa jeho činnosť spomaľuje. Samozrejme, ovplyvňujú ho i ďalšie faktory, najmä životný štýl; no prekvapivo k nim patrí aj hladina vitamínu C v tele.

4.       Krvácanie a zápal ďasien

Zápal a krvácanie ďasien trápi čoraz viac ľudí. Ide o prvotný príznak vážneho ochorenia ústnej dutiny – paradentózy. Ak sa včas nerieši, môže postihnutého úplne pripraviť o zuby. Najčastejšou príčinou je práve zanedbaná hygiena a nedostatočná starostlivosť o zdravie ústnej dutiny. V niektorých prípadoch však stojí za krvácaním ďasien práve nedostatok vitamínu C, preto jeho dostatok určite netreba podceňovať.

  1. Zvyšuje imunitu

Jedným z hlavných dôvodov prečo by ľudia mali užívať vitamín C je na posilnenie imunity. Vitamín C pomáha podporovať produkciu bielych krviniek známych ako lymfocyty a fagocyty, ktoré pomáhajú chrániť telo pred infekciou. Zároveň týmto bielym krvinkám aj pomáha fungovať efektívnejšie a chráni ich pred poškodením potenciálnymi škodlivými molekulami, ako sú voľné radikály.

maxivita-vitamin-c_1662440898.jpg

Céčko naše každodenné

Ani dôsledne zostavený jedálniček s dostatkom céčka nemusí telu zabezpečiť potrebnú dávku. Vhodným spôsobom tak môžu byť výživové doplnky. Maxi Vita Vitamín C s  zinkom dodá vášmu organizmu céčko, ktoré tak veľmi potrebuje každý deň. Navyše je vo forme šumivých tabliet s osviežujúcou príchuťou pomaranča a citróna, čo oceníte nielen počas čoraz chladnejších dní. Maxi Vita Vitamín C obsahuje prírodný komplex vitamínu C a zinku, ktorý sa významne podieľa na funkcii imunitného systému. Je nevyhnutný na udržanie dobrého zdravotného stavu ako imunity, tak aj celého organizmu. Maxi Vita Vitamín C so zinkom obsahuje sladidlá bez pridaného cukru. Viac informácií na www.vitar.sk

 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

Wobenzym s nami už 30 rokov
Dva tipy na užitočné doplnky výživy, ktoré by ste mala vyskúšať
Vitamín D a deti: Čo by mali rodičia vedieť?
Omega 3 pre zdravie detí je kľúčovou zložkou jedálnička
Afty dokážu u detí narobiť problémy. Viete ako sa im vyhnúť?
Vitamíny každý deň, ale fruktózu s mierou
Čo vy a včelie produkty? Poznáte tieto účinky medu a propolisu?
Chcete dať svojmu telu množstvo výživných látok? Nájdete ich v čage