Prečo niektoré ženy zabúdajú na svoju ženskú podstatu?
21. 11. 2018 | Paťka

Prečo niektoré ženy zabúdajú na svoju ženskú podstatu?

Už od pradávna sa ženy skrášľovali. Prečo to dnes niektoré odmietajú? Nie je nič zlé na tom, aby sme sa trochu nalíčili. Nikto ženám nekáže, aby sa namaľovali ako veľkonočné kraslice. Niektorým stačí iba trocha špirály a jemný lesk na pery, iné môžu použiť make-up na zakrytie nedokonalostí pleti. Nie je to o tom, že sme nespokojné samé so sebou. 

Ide len o to, aby sme zvýraznili to, čo nám príroda nadelila a naopak zmiernili to, čo nám nebolo dopriate.

Prečo sa aj napriek tomuto ženy nechcú líčiť?

Nie je na tom predsa nič zložité. Je pravdou, že niekedy jednoducho nestíhame, nemáme náladu si ráno na seba niečo ešte dať, prípadne sa nám jednoducho nechce a chceme nechať našu pokožku dýchať. Už naše staré mamy nám vravievali, že medzi ľudí máme chodiť vždy upravené. Prečo sa v dnešnej dobe tento zvyk pomaly vytráca?

Výhovorka, že prípravky na líčenie stoja veľa je zbytočná. Jedna špirála, make-up, púder či rúž vám vydržia minimálne niekoľko mesiacov, ak nie rokov. Záleží od dátumu minimálnej trvanlivosti a od toho, ako sa o tieto prípravky budete starať. Gumička či štipček do vlasov takisto nestoja veľa a ráno si môžete nájsť maximálne 20 minút navyše, aby ste zo seba spravili o čosi krajšiu ženu.

Stačí len zvýrazniť to, čo vám bolo dané. Nemusíte si dávať priveľa špirály ani rúžu. Stačí si zvoliť napríklad tento rúž v odtieni warm rose alebo nude matte a špirálu, ktorou si zvýraznite končeky mihalníc.

 f6b6d19795e5289bb1f35d3bdd6db145_1542825350.jpg

Ak máte nejaké nedokonalosti pleti, použite vhodný make-up, ktorý neviditeľne zakryje všetko, čo nechcete aby bolo videné. Prípadne si kúpte kvalitný krém, ktorý prirodzene a postupne nedokonalosti pleti odstráni. Môžu to byť napríklad červené škvrny na tvári, či iné farebné nedostatky.

Je jedno koľko máte rokov. Ženy si kedysi napríklad bielili tvár, prípadne používali rôzne drastickejšie metódy, ktoré im zabezpečovali krásu. Aj oni boli prirodzene krásne, ale keďže sa chceli samé sebe ešte viac páčiť, používali ,,kozmetiku,,.

Poďme na vlasy

Vlasy sú predsa našou korunkou krásy. Prečo si ich teda niektoré neupravujú? Nemusíte mať ani kvalitnú kefu. Stačí naozaj len hrebeň, gumička alebo štipček, prípadne si ich len upraviť tak, aby nevyzerali tak, ako ste ráno vstali. Aj neupravený ,,bunny,, copček vás môže úplne zmeniť a hneď vám kolegovia či kolegyne povedia, že dnes vyzeráte trošku inak. A navyše, upravené vlasy uberú na veku. 

 eb76001be98e10a49d3ffa1e360c2170_1542825493.jpg

Keď môžete hovoriť aj vy iným ženám to, že vyzerajú skvele, prečo by to nemohli vravieť aj iné ženy vám? Nie je predsa nič zlé na tom, aby ste sa upravovali. Ste ženy, kľudne sa upravujte podľa vašich predstáv.

Ilustračné foto: Pinterest.com, Pixabay.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Perfektná pleť v troch krokoch
Ako sa starať o pleť v zime?
Ziaja? ÁNO
Marocké zlato v podobe arganového oleja, dokonalá starostlivosť o pleť nie len v zime
Akné sa dá vyliečiť aj bez mastičiek a chémie. Na trhu je revolučný prístroj Face - Up.
Kozmetika z druhej ruky?
Aj kozmetika si zaslúži svoj detox! Ako na to?
4 chyby v starostlivosti o pleť počas zimy