Prečo sa neopúšťať a nestrácať zo svojej jedinečnosti?
27. 7. 2021 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Prečo sa neopúšťať a nestrácať zo svojej jedinečnosti?

Neviem, či ste zaznamenali podobný jav aj u seba, ale mne sa to celkom nenápadne stalo. Ako v minulom roku sa začalo so sprísnením kadejakých opatrení, moje osobné nastavenia a opatrenia sa začali jedno po druhom uvoľňovať. Ja, čo som kedysi bez dokonalého make upu nešla ani smeti vysypať, som sa prestala líčiť… a potom prišli rôzne iné úľavy...dieťa, práca z domu… nuž…

...až nedávno som pri prechádzke s kočíkom okolo domu stretla susedu. Išla z roboty a zastavila sa na kus reči. Bol horúci deň, ona pôsobila sviežo, upravene, mala peknú blúzku, elegantné nohavice, primerané líčenie aj príjemný parfém. Normálna, pekná žena, povedzme si. Slovo dalo slovo a pýtala sa ma okrem detiček aj na prácu, čo teraz robím a tak.

Vtedy som sa vnútorne celkom zasekla. S odrastenými vlasmi v drdole, nenamaľovaná, vo vyťahanom tričku a teplákových legínach, v gumených šlapkách - idem niekomu hovoriť, že som majiteľkou lifestylového portálu pre ženy a tiež podnikám v priamom predaji ako odborný konzultant krásy a zdravia? Panebože.

Ako sa to mohlo stať? Úplne jednoducho.

Najskôr prišiel lockdown a home office. Stačilo pracovať v tričku a v legínach. Nikto okrem nášho psa a detí na dištančnom vzdelávaní ma nevidel. Nakoľko najmladšie dieťa sa práve generovalo v brušku, tak som ani veľmi do nového šatníka neinvestovala, okrem pohodlných teplákov, materských riflí a tehotenskej mikiny a zopár tričiek a blúz. S týmto repertoárom som si vystačila až do pôrodu.

Zo začiatku som sa každé ráno poctivo nalíčila, ale niekedy sa mi prestávalo chcieť,veď na čo, keď nikde nejdem. Pleť si aspoň oddýchne. Aj deti to chválili, že vyzerám mladšie. No, to síce áno, ale keď sa tým človek živí, tak to vyzerá aj dosť neprofesionálne.

Keď som sa vrátila z pôrodnice, trápili ma klasické problémy šestonedelia.

Opuchy členkov, zavodnenie… z môjho predpôrodného šatníka mi nebolo temer nič dobré. Nakoľko nekojím, pomohlo nasadenie prípravku Pro Balance, čaju Figu Active pre odvodnenie, chýbajúce vitamíny a energiu som dopĺňala Vita Activom. Dala som si tiež mesačnú kúru s Cell Essence na doplnenie živín a energie. Veď sa telo riadne namáhalo. Nadbytočné centimetre mi pomohla striasť Figu Active diéta spolu s KetoMixom. Po mesačnej kúre sa zmestím do svojich predtehotenských vecí. (a po lete sa plánujem na jeseň k chudnutí vrátiť.)

Tak či tak, okamžite po tomto stretnutí, ktoré mi otvorilo oči, som pristúpila k náprave. Zbehla som ku kaderníčke podstrihnúť odrastené konce a kúpila som si zopár nových kúskov do šatníka, pohodlné letné šaty i voľné čierne nohavice. Nemusím sa v nich hanbiť vybehnúť na krátke pracovné stretnutie, a zároveň sú dosť pohodlné a prievzdušné, nikde neomíňajú a výborne sa v nich cítim, čo sa prejaví aj v energii, ktorú vyžarujem.

Zo skriniek som vybrala všetky svoje prípravky pre líčenie. Začala som opäť používať to najlepšie, čo doma mám. Veď kto iný, ak nie ja? Okamžite mi to zvýšilo sebavedomie. V lete dopĺňam image príjemnou sviežou vôňou parfumu Shine by Day. (O to viac sa mi páči, že sa volá podobne, ako moja relácia o dekoratívnej kozmetike pre našu organizáciu Helou! - Shine! :)

Trápili aj ma škaredé päty, ale aj tie som vyriešila do pár dní - ako ošetriť päty vám predstavím osobitne niekedy nabudúce.

Zmenu si všimli moji blízki aj okolie okamžite.

Naozaj stačí málo, a človek poľaví zo svojich nárokov na seba. Nebol to len môj problém, ako som sa rozprávala so svojimi kamarátkami. (Našťastie pracovať v pyžame ma ešte nepostretlo. :D ) Teraz nemám problém sa komukoľvek pochváliť s tým, čomu sa venujem. Pribalila som do kočíka aj vizitky a základné pracovné informácie, lebo dosť často sa teraz pohybujem v teréne a nikdy neviem, koho môžem stretnúť a na čo príde reč.

Šťastie praje pripraveným, ako sa vraví. A tak som pripravená. Najlepšou reklamou svojho podnikania sme predsa mi sami.

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autora Bohumila Vrbovská Ďurišová

Dr. C. Tuna Age Reversist vyhladzujúci krém proti vráskam – revolučný krok v boji proti starnutiu pleti
9 tipov pre podnikanie a pasívny príjem pre ženy v roku 2024
Objavte čaro levandule s NOVOU Levanduľovou sadou od Farmasi
Midnight Touch Trio od Farmasi premení váš make-up z obyčajného na mimoriadny.
Nemôžete prehliadnuť ten jeden kúsok, ktorý zmení všetko. Áno, hovorím o červenom rúži!
Ste pripravené na absolútnu revolúciu vo vašej kozmetickej taštičke?
Nutriplus Beauty Shot Kolagén: dostupný elixír mladosti a krásy
Nutriplus Instantná káva s čakankou a kolagénom tajným spojencom na ceste za krásou a zdravím

Ďalšie články na podobné témy

Ako ne/zarábať na internete
Potrebujete profesionálnu váhu? Na čo sa pri jej výbere zamerať?
Ako tlačiť lacno? Dôležitý je typ tlačiarne aj spotrebný materiál
Katarína Szárazová: Základ spokojného a naplneného života je rovnováha
Návrat do zamestnania po rodičovskej dovolenke - ako sa s ním vysporiadať?
Otvorte sa možnostiam
Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra
Markéta Kopčilová: Verím v silu prirodzenosti