Prestaňte sa porovnávať s inými ženami – HNEĎ!
5. 6. 2017 | Simona

Prestaňte sa porovnávať s inými ženami – HNEĎ!

Porovnávanie či žiarlenie na druhé ženy určite pozná každá z nás. Veď viete. Ste na večierku, rodinnej oslave, v nákupnom stredisku alebo aj v práci. Pri pohľade na druhé ženy sa vám v hlave rozletia myšlienky a súdy. Niekedy súdite, inokedy vaše sebavedomie klesne na bod mrazu.

Či už máte nízke sebavedomie, alebo strach, vedzte, že si tým len škodíte. Tým, že budete o niekom roznášať klebety a konštatovanie, že v tých šatách vyzerá pani smiešne ublížite nie len dotyčnej, ale najmä sama sebe. Možno sa na chvíľu budete cítiť lepšie, hodnotnejšie, ale to rýchlo pominie a odnesie si to ďalšia obeť. Preto, skôr ako sa s niekým začnete porovnávať, vyratúvať a súdiť, pozrite sa na seba. Prvý krok je: spýtajte sa sami seba, prečo vám daná osoba vadí, prečo z nej máte strach, prípadne, prečo sa pri nej cítite skleslo?

Pracujte na svojom sebavedomí

Jednou z možných príčin porovnávania sa či žiarlivosti je nízke sebavedomie. U každej sa to prejavuje inak. Možno sa radšej stiahnete do úzadia, pretože si myslíte, že tamtá dáma je oveľa krajšia, inteligentnejšia a určite zaujímavejšia ako vy. Potom neustále cítite nepríjemné pocity, trápite sa.  Alebo ste na druhú stranu typ, ktorý si svoje nízke sebavedomie dvíha tým, že sa vyvyšuje, niekedy ponižuje a šíri nepravdivé fámy, či potrebuje si niečo dokazovať a vyvyšovať sa nad ostatnými. Určite ste sa aspoň s takýmto prípadom ženy stretli, ktorá sa vami mohli cítiť ohrozená. V takomto prípade sa vždy radšej stiahnite do seba. Nesúďte. Hľadajte na sebe to, čo je na vás príťažlivé. Nesústreďte sa len na svoje telo, ale aj vlastnosti, talenty a nadanie. Svoje zistenia si pokojne zapíšte do diára alebo si vytvorte zoznam, na ktorý sa pozriete v prípade, keď sa nebudete cítiť spokojná sama so sebou. Skúste si pospomínať aj na komplimenty, ktoré ste dostali a zapíšte si aj to. Poprípade zájdite za vašimi najbližšími a spýtajte sa ich, aké čaro má vaša osobnosť.

Rozlúčte sa s negatívnymi priateľmi

Aj vaše okolie zohráva veľkú úlohu. Akými ľuďmi sa obklopujete? Sú negatívne zameraní, ufrflaní, nepodporujú vás, prípadne zneužívajú? Takíto ľudia vás len zhadzujú, preto sa im snažte čo najviac vyhýbať. Nemajte strach, že zostanete sami, tým, že sa uvoľní miesto sa určite objaví niekto, kto vás podporí a bude vás mať rád. Stanovte si zdravé hranice čím si vybudujete rešpekt od ostaných. Niektorí ľudia ich budú rešpektovať, ale sú aj takí, ktorý nie. Nemajte preto strach, nevzdávajte sa a choďte si za svojim. Snaha sa  určite prejaví.

Akceptujte rozdielnosť

Každá z nás je iná a to je úžasné! Viete si predstaviť, že by po svete chodili ženy, jedna na nerozoznanie od druhej? Všetky dokonalé, vysoké, blondínky... Aj keď často vnímame naše nedokonalosti ako niečo, čoho by sme sa najradšej zbavili, ostatní ich vnímajú ako niečo unikátne a krásne. To, že občas pocítite žiarlivosť je v poriadku. Neporovnávajte sa ale s druhými ženami. Rovnako ako ona, aj vy ste unikátna. Dotyčná vie niečo iné, vy viete niečo iné a nikdy neviete ako môžete navzájom obohatiť. Nevnímajme sa ako súperky, vnímajme sa ako sestry. 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autorky Simona

Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA
Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!
Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?

Ďalšie články na podobné témy

Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra
Keď máte jasný cieľ, musíte na ňom pracovať
Zuzana Nohálová: Fascinujú ma ženy, ktoré lámu predsudky
Pozvánka: Prosperuj vďaka svojmu talentu!
Dobrodružstvo je nebezpečné, ale rutina je smrteľná
Úspešné mamičky, ktoré dokázali skĺbiť materstvo a kariéru. Zvládnete to aj vy!
Miroslava Horňáková: Nerealizovaný sen vždy bude len snom

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.