Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou
21. 11. 2023 | Redakcia

Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou

Markíza Moda Italiana oslavuje už 30. výročie butiku, kde Monika Nemčoková premenila Taliansku módu na umenie sebavedomia Markízy.

Monika Nemčoková, zakladateľka Markíza Moda Italiana, nie je len tvárou značky, ale aj ženou, ktorá mení svet módneho priemyslu a životy žien. Keď sa dnes povie Markíza, už si málokto predstaví šľachtický titul, ale skôr modernú  ženu s vkusom pre taliansku módu. Dnes si vďaka skoro 200 tisíc sledovateľkám predstavia ženy titul Markízy, ako sebavedomej modernej ženy, ktorá chce byť tou najlepšou verziou seba samej. Markíza sa stala zosobnením zhody medzi vnútornou a vonkajšou krásou, harmóniou tela a duše žien ktoré sú „bez veku“. To vyžaduje silnú motiváciu, čas, vôľu a disciplínu. Monika zákazníčkam a sledovateľkám odkazuje: „Nie je dôležité, aké karty si od života dostala, ale ako s nimi hráš!“

Zhodnotiť tridsaťročné výročie butiku Markíza Moda Italiana v krátkom príbehu je ľahké. Talianska móda a dámske oblečenie sa stali súčasťou života žien vytvorením jedinečného priestoru pre sebavedomie. Vznik a vývoj značiek sú zaujímavými a komplexnými historickými príbehmi, ktoré súvisia s meniacim sa podnikateľským prostredím, spoločenskými zmenami a inováciami vo svete obchodu. Čo sa teda skrýva za značkou Markíza Moda Italiana a jej zakladateľkou Monikou Nemčokovou?

Na začiatku stála jedna žena s výnimočnou víziou - Monika Nemčoková, ktorá chcela zmeniť pohľad žien na seba a svoje telo. S touto myšlienkou sa zrodila značka Markíza s víziou posilňovať krásu a sebavedomie žien všetkých veľkostí od XS po XL. Monika vedela, že oblečenie môže byť nástrojom pre rýchle získanie sebavedomia, ale rovnako dôležité je pracovať na svojej vnútornej kráse. Spojila tak Taliansku módu s individualitou žien.

Monika prišla so špeciálnym konceptom, kde krása a cnosť idú ruka v ruke. Tento koncept vyjadruje starogrécke presvedčenie, že vnútorná a vonkajšia krása, harmónia tela a duše, majú veľa spoločného. Aby však tento ideál zákazníčky dosiahli, ženy potrebujú silnú motiváciu, čas, vôľu a disciplínu.

Najprv sa Monika venovala motivácii zákazníčok iba priamo v butiku Markíza Moda Italiana. Avšak v dobe, keď sa svet začal viac otvárať sociálnym sieťam, Monika rozšírila svoje pôsobenie. Dnes nie je jej rada a motivácia obmedzená len na priestory butiku, ale preniká do virtuálneho sveta sociálnych sietí a ukazuje všetkým čo pre ňu znamená Talianska móda.

Obdobie pandémie sa Monika rozhodla zatvorené obchody využiť ako výzvu a príležitosť k rastu. Smerovala k sociálnym sieťam, kde inšpirovala tisíce žien cez svoje autentické videá. Konzultantka pre strategický foresight označila Monikin prístup za model budúcnosti v oblasti sociálnych sietí. Jej osobitý štýl marketingu a internetového predaja predznamenáva novú éru, kde autenticita a úspech idú ruka v ruke.

Monika Nemčoková sa stala nielen hviezdou sociálnych sietí, ale aj symbolom inovácie a autenticity v oblasti talianskej módy a fashion. Monika neustále zdôrazňuje, že dôležité nie sú len karty, ktoré v živote dostaneme, ale ako s nimi hráme. Jej osobný štýl na sociálnych sieťach nie je len prezentáciou módy, ale skutočným odhalením krásy a sebavedomia v každej žene. Jej odkaz je jasný: "Staňte sa Markízou, objavte svoju autentickú a neodolateľnú podstatu." A tak Monika Nemčoková nielen, že predbehla dobu v oblasti módy a sebavedomia, ale stala sa tiež vodcovskou postavou v digitálnom svete, kde sebavedomie a dámske oblečenie stoja na prvom mieste.

kopia-suboru-markiza-moda-italiana-1_1700515248.jpg

Monika Nemčoková: Unikátny Pohľad na Módu a Jej Tajomstvá!

V dnešnom svete, kde je krása často definovaná normami médií a spoločenskými očakávaniami, ženy často túžia byť krajšie. Otázka však znie: Ako nájsť vlastnú krásu a zároveň zostať vernou sebe? Mnohé ženy sa často strácajú v snahách kopírovať iné, najmä celebrity, a zabúdajú na svoju vlastnú autenticitu.

Rozdiel medzi túžbou byť niekým iným a hľadaním vlastnej autenticity môže byť rozhodujúci na sebavedomie. Mnohé ženy, ktoré sa snažia napodobňovať iné osobnosti, sa neskôr cítia stratené a hľadajú svoju identitu. Psychológia módy, ktorou sa zaoberá jedna výnimočná žena, sa stala pre mnohé riešením. Táto výnimočná žena je Monika Nemčoková, ktorá sa psychológii módy venuje už 30 rokov.

"Ktorá žena by nechcela byť krajšia?" - táto otázka sa stala hnacou silou Monikinho hľadania odpovedí. Monika si všimla, že veľa žien, ktoré nakupujú v Markíze, trpí nízkym sebavedomím a je na seba príliš kritická, pokiaľ ide o oblečenie, postavu a sebavedomie. Rozhodla sa im pomôcť ukázať, ako môžu vyzerať skvele a zároveň sa cítiť pohodlne a sebavedomo. Vždy verila v spojenie krásy a sebavedomia, ale zistila, že intuícia, talent a štýl nestačia. Preto sa rozhodla pre alternatívny prístup k získaniu vedomostí v oblasti psychológie.

Tridsať rokov systematicky študovala odborné knihy, porovnávala teóriu psychológie módy a vlastnými skúsenosťami z butiku a aktívne hľadala hlbšie porozumenie psychológii módy a nízkemu sebavedomiu žien. Monika využila svoju každodennú prax v butiku ako také laboratórium na testovanie a aplikáciu teórie psychológie módy do praxe.

Výsledkom jej úsilia je projekt "Markízin Style Lab", kde Monika na individuálnych konzultáciách rieši otázky štýlu s dôrazom na osobné vyjadrenie a sebavedomie. Projekt kombinuje aktívne učenie nového štýlu s ohľadom na typ postavy, povolanie a povahu ženy. Laboratórium poskytuje systematický prístup k tvorbe šatníka vhodného pre každý tvar tela a veľkosť od XS do XL. Obsahuje rady ohľadom výberu oblečenia, ktoré lichotí postave, a dáva tipy, ako kombinovať rôzne kúsky tak, aby pôsobili ako nový outfit aj keď sa jedná len o kombináciu staršieho oblečenia.

Monika využíva svoje skúsenosti z práce s rôznymi ženami, vrátane celebrít, a poskytuje praktické rady, ako zdôrazniť pozitíva rôznych postáv. V laboratóriu sa venuje identifikácii tvaru tela a poskytuje rady, ako vybrať oblečenie, ktoré lichotí danej postave. Počas individuálnych konzultácií ženy získavajú psychologický pohľad na to, ako oblečenie odzrkadľuje osobnosť každej ženy a ako môže ovplyvniť správanie a prispieť k ich sebavedomiu.

Jej cieľom je ukázať celému svetu, že každá žena môže byť sebavedomá a krásna. Monika má klientky po celom svete, od Ameriky až po Austráliu, cez Nemecko, Rakúsko až po Česko. Všetkým svojim zákazníčkam Monika odkazuje jedno dôležité: byť sebavedomou a krásnou neznamená kopírovať niekoho iného, ale byť tou najlepšou verziou seba samej.

kopia-suboru-markiza-moda-italiana_1700515247.jpg

Tridsaťročná sila značky: ako vznikol Markízin Couture Compass

Na začiatku, pred tridsiatimi rokmi bola jedna pani učiteľka Monika Nemčoková, ktorá chcela zmeniť pohľad žien na seba a svoje telo. S touto myšlienkou sa zrodila značka Markíza s víziou posilňovať krásu a sebavedomie žien všetkých veľkostí. Monika vedela, že oblečenie môže byť nástrojom pre rýchle získanie sebavedomia, ale rovnako dôležité je pracovať na svojej vnútornej kráse.

Ako je možné, že Markíza odolala nielen hospodárskym krízam a pandémii? Vďaka sile svojej značky. Unikátny koncept postupne vytvoril pevné puto so svojimi zákazníčkami, ktoré sa vracajú nielen pre luxusné oblečenie, ale aj pre pocit sebavedomia, ktorý im Markíza poskytuje. Táto značka úspešne vytvorila komunitu žien, ktoré si navzájom poskytujú podporu.

Je prvým butikom na Slovensku aj v Čechách, kde zákazníčky nekupujú len oblečenie pre seba, ale spoluvytvárajú silné puto solidarity. Sebavedomé a úspešné dámy neváhajú investovať za poukážky do Markízy pre ženy, ktoré stále len začínajú svoju cestu k úspechu alebo prežívajú obdobie pádu na dno a potrebujú povzbudenie. Markíza sa môže pochváliť svojimi zákazníčkami, ktoré sú skutočnými Markízami, a to nielen v štýle, ale aj vo svojom prístupe k životu. Projekt Šatník Markízy preto postupne prechádza na "Markízin Couture Compass", kde Monika (ako kompas) pomáha zákazníčkam s orientáciou v hektickom svete. Naviguje ich, aby si vytvorili systém a poriadok vo svojom šatníku. Ale nie len to, pomáha aj, keď prechádzajú životnou lekciou neúspechu, či už v osobnom alebo pracovnom živote. Dary Markíz nie sú len vecným príspevkom, ale symbolickým gestom od silných žien pre ženy, ktoré prechádzajú ťažkými obdobiami. Či už ide o oblečenie, poukážku od Markízy alebo Mysteriózny balíček, všetky tieto dary nesú odkaz od tých, ktorí už dosiahli úspech: „Odrazte sa zo dna a bojujte! Cesta k úspechu a vlastnému sebavedomiu vedie cez životné pády, výzvy a vzostupy. Aby sme si vážili dobro, musíme mať skúsenosť so zlom.“ Markízin Couture Compass ukazuje, že darovať je aj nástrojom pochopenia hodnoty dobra v našich životoch. Kompasom ich naviguje ako začať znova, možno aj od nuly.

kopia-suboru-markiza-moda-italiana-2_1700515248.jpg

Globálny dosah vďaka pandémii: Zrodenie Markízinho „revolutionary marketingu“

V dnešnom digitálnom veku, kde sa móda stala prístupnou všetkým, odovzdávanie trendov už nie je rezervované len pre elitu. Demokratizácia informácií a kreativity otvorila cestu novému prístupu k módnym trendom. Jednou z hviezd, ktorá využila túto zmenu na maximum, je Monika Nemčoková. Jej príbeh je cestou od autenticity k revolučnému marketingu v módnom priemysle.

Fiona Harkinová, editorka prognóz v strategickej prognostickej poradenskej spoločnosti The Future Laboratory hovorí, že digitálny svet priniesol demokratizáciu nielen informácií, ale aj kreativity. Móda už nie je riadená systémom zhora nadol, a to znamená, že príležitosť vstúpiť do hry má každý.

V tomto novom módnom systéme, kde každý má prístup ku všetkému, je ťažké vyniknúť. Značky a módne domy sa museli prispôsobiť a vyvinúť nový prístup. A potom prišla Monika Nemčoková. So 100 tisíc sledujúcimi na sociálnych sieťach sa zdá, že našla recept na úspech.

Keď vypukla pandémia covid-19, zatvorenú Markízu vzala Monika ako výzvu a príležitosť. Začala sa venovať sociálnym sieťam, inšpirovala ženy cez videá a v rekordnom čase získala stotisíc sledovateľiek na Facebooku aj Instagrame i Telegrame. Prečo? Lebo Monika exceluje v originálnom prístupe k prezentácii vo svojich videách. Jej videá nie sú len o móde, sú o živote. Autentickosť je kľúčovým slovom, keď Monika motivuje ženy bez ohľadu na ich veľkosť, aby boli samy sebou. Jej osobný štýl na sociálnych sieťach nie je len obyčajnou prezentáciou, ale skutočným odhalením krásy a sebavedomia v každej žene. Na oslavách 30. výročia Markízy sa veľa hovorilo o Monikinej odvahe byť iná vo virtuálnom prostredí. Jej osobitný štýl marketingu a internetového predaja predznamenáva future trendy. Konzultantka pre strategický foresight nešetrila komplimentmi, označila Monikin prístup za model budúcnosti. Povedala, že „predbehla dobu, pretože Monikina odvaha byť iná v prezentácii na sociálnych sieťach a začať ako prvá v jej osobitnom štýle marketingu a internetového predaja ukazuje, že to je model budúcnosti.“ Monika tak predbehla dobu aj v digitálnom svete. Jej odvaha inovovať videá v prezentácii na sociálnych sieťach a začať vlastný štýl marketingu a internetového predaja značí, že je priekopníčkou v oblasti, kde sa spojila autenticita s úspechom. Vďaka tomu Monika vytvorila virtuálne prostredie, kde sa krása a sebavedomie stávajú realitou pre ženy od XS po XL.

Monika tvrdí, že autenticita nie je vada, ale skôr dar. Vo svete, kde nás spoločnosť a marketingoví odborníci smerujú k ideálu dokonalosti, Monika pripomína, že nemusíme nasledovať štandardy alebo očakávania iných. Skutočná krása vychádza z prijímania vlastných nedokonalostí.

Monika radí sledovať vlastný hlas a byť autentickými nielen voči sebe, ale aj voči svojej cieľovej skupine. Úspech v marketingu prichádza, keď dokážeme preniesť autenticitu do našich kampaní a komunikácie.

Autenticita nie je len heslo, ale životný štýl. Prijať svoje chyby a byť sebou samým je cestou k sebavedomiu a úspechu. V jej očiach nie sme definovaní našimi chybami, ale našou schopnosťou ich prijať a rásť. Autenticita nie je len sila, ale aj dar, ktorý nám dáva silu prekonať očakávania a dosiahnuť svoje sny.

Monikin online obchod nájdete TU: https://www.markizamodaitaliana.sk/

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autora Redakcia

Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
DOD Centrum pohybu FitRužinov
Vianočná súťaž, ktorá poteší vaše srdce
Ako nosiť dámske členkové topánky: 6 nápadov na outfit na rok 2024
Máš všetko, a predsa niečo chýba
Lucia Vlkovičová: Kozmetika mi pomohla splniť jeden z mojich snov
Ešte stále predávate svoj čas za peniaze?
Beauty trendy na leto 2023: 5 najlepších trendov v líčení, ktoré musíte vyskúšať

Ďalšie články na podobné témy

Katarína Szárazová: Základ spokojného a naplneného života je rovnováha
Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra
Markéta Kopčilová: Verím v silu prirodzenosti
Zuzana Jánošíková: Vychádza mi, že tu a teraz mi je najlepšie.
Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
Miroslava Horňáková: Nerealizovaný sen vždy bude len snom
Alexandra Vrábelová: „Krása nie je náhoda“
Katarína Molnárová: „Manažuj svoju energiu, nie svoj čas“