Príďte si oddýchnuť a načerpať energiu do Vysokých Tatier
13. 6. 2020 | PR Servis

Príďte si oddýchnuť a načerpať energiu do Vysokých Tatier

Tento rok sa mnohé rodiny rozhodli uprednostniť dovolenku na Slovensku pred zahraničím. Pred koronakrízou sme mohli cestovať prakticky bez obmedzení do všetkých kútov sveta. Koronakríza ale zmenila cestovanie. Ak uvažujete nad tým, kde na Slovensku by ste si mohli oddýchnuť a načerpať novú energiu, vyskúšajte dovolenku vo Vysokých Tatrách.

Kde sa ubytovať?

Mesto Vysoké Tatry a jeho jednotlivé osady ponúkajú viacero možností, kde sa ubytovať. Vybrať si môžu aj tí náročnejší, nakoľko vo Vysokých Tatrách nájdeme aj luxusné hotely, ktoré môžu konkurovať bez problémov aj tým zahraničným.

Vo Vysokých Tatrách sa odporúča využívať predovšetkým Tatranskú elektrickú železnicu, ktorá sa dostane do všetkých osád, ktoré patria pod mesto Vysoké Tatry. Najlepšie ubytovacie zariadenia ale nájdete predovšetkým v troch najznámejších lokalitách – v Tatranskej Lomnici, v Smokovcoch a samozrejme aj na Štrbskom Plese. Viete, že čoraz viac ľudí tu organizuje rozlúčku so slobodou? Ak sa chcú budúce nevesty rozlúčiť štýlovo so slobodou, odporúčame Vysoké Tatry.

obrazok-k-clanku-5_1591629292.jpg

Aké miesta sa oplatí pozrieť?

Vysoké Tatry ponúkajú množstvo krásnych miest, chát, či turistických trás, ktoré sa oplatí vidieť. Ak nemáte dobrú kondíciu, začať by ste mali s jednoduchou turistikou, prechádzkami – Popradské pleso, Predné Solisko, Ostrva, Hrebienok, Hincovo pleso, či Chata pri Zelenom plese od zastávky Biela Voda.

Pre skúsenejších turistov odporúčame Rysy, Kôprovský štít, Jahňací štít, ale aj obľúbený Kriváň. Veľmi obľúbenou turistikou je aj Veľká Svištovka, ktorá ponúka krásne výhľady na Zelené pleso.

Odporúčame aj prechádzku okolo Štrbského Plesa. To je klasika, ktorú zvládnete aj s tými najmenšími a dokonca aj s kočíkom. Vyviezť sa môžete na Skalnaté pleso, Lomnický štít, či Lomnické Sedlo. Tieto miesta ponúkajú v zime perfektnú lyžovačku v Tatrách.

Čo sa týka chát, odporúčame navštíviť Majláthovú chatu na Popradskom plese, Rainerovu útulňu, Bílikovú chatu, Téryho chatu, Zbojnícku chatu a samozrejme aj Zamkovského chatu.

Zdroj obrázka:

Autor:  kovop58  / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ideálne sukne na letné dni: Ľahké tkaniny a materiály
Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!
Chcete zaujať svadobným oznámením? Skúste tieto prevedenia
Vypnite „online mode“ hodinu pred spaním
Sedem tipov, ako zachrániť váš vzťah
Pánske šľapky môžu byť aj štýlové! Toto by ste o nich mali vedieť
Zabráňte vzniku vrások
Pociťujete únavu? Berte ju ako impulz k životnej zmene!

Ďalšie články na podobné témy

TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku
Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť II.
Potrebujete si oddýchnuť? Zavítajte do Demänovskej doliny a do Jasnej
Kam na dovolenku s deťmi? Tipy na 5 slovenských aquaparkov, ktoré sa oplatí navštíviť
Príjemný jesenný pobyt môžete zažiť aj v Púchove
Čo s prichádzajúcimi teplými dňami v okolí Banskej Štiavnice?
Nechajte sa uniesť čarom slovenskej zimy