Princ si vzal Meghan. Kto si vezme mňa?
29. 5. 2018 | Paťka

Princ si vzal Meghan. Kto si vezme mňa?

Možno vám už táto téma lezie hore krkom, možno nie. Každopádne, veľa žien rieši otázku, kto si ich vezme za manželku. Každá máme riadny obraz o svojej vysnívanej svadbe. Môže to byť veľkolepá princeznovská svadba, svadba na pláži len s partnerom alebo napríklad svadba na zámku v okruhu rodiny.

Teraz si puknime našu nádhernú predstavu o svadbe a vráťme sa späť do reality. Kto si nás vezme? Tie, ktoré sú šťastne zadané, majú to o trošku ľahšie. Avšak ani to nezaručuje, že s partnerom ostanete na veky vekúce. Život je veľmi nevyspytateľný.

My, ktoré sme ako sa vraví, slobodné a bez záväzkov túto tému občas riešime. Najmä pri pokecoch s kamarátkami alebo minimálne raz mesačne počas našich dní, kedy riešime úplne všetko. Väčšina princov už má svoje manželky a tí, ktorí ich nemajú sú momentálne skôr neplnoletí.

Kde je však náš princ na bielom koni? Alebo aspoň kôň síce bez krásy princa ale s dobrým srdcom? Je chyba v nás či nie?

Nuž milé dámy, možno máme aj my (dokonalé) nejaké chybičky. Nemusia to byť zrovna chybičky krásy, ale úprimne si vstúpme do svedomia a opýtajme sa samé seba, prečo nie sme zadané. Nie je to náhodou v tom, že niečím tých mužov odstrašujeme? Alebo si nahovárame, že máme ešte čas? Nie sme pripravené? Všeličo vám teraz prechádza hlavou.

Prvým a najhlavnejším problémom je, že my, ženy, sa dnes chceme až príliš vyrovnať mužom. Sme až príliš samostatné, čo väčšinu mužov odrádza. Niektorí jednoducho nevedia prekusnúť to, že by ich partnerka mohla byť v niečom lepšia. Ale ak si už vieme postaviť nábytok zo švédskeho obchodu úplne samé, vieme dokonca aj bezpečne narábať s vŕtačkou či kladivom, pre mužov tu ostáva najmä jedna vec, ktorej sa skoro všetky bojíme. Milí muži, neradi vyháňame hmyz. Minimálne v tom nám viete pomôcť.

 pexels-photo-949223_1527577991.jpg

Ďalším problémom môže byť to, že sme prílišné kariéristky. Ženieme sa za kariérou hlava nehlava a pritom všetkom zabúdame na to, že by sme občas potrebovali vypnúť a len tak si ľahnúť do náruče milovanej osoby. Ale keďže na to nemáme čas a do noci pracujeme, takto vlastne momentálne až tak nepotrebujeme.

Ako tretí problém by som zaradila vyhováranie, že sme na to príliš mladé alebo už príliš staré. Milé ženy, na lásku nie ste nikdy ani primladé a ani pristaré. Láska kvitne v každom veku. Svojmu srdcu jednoducho neporučíte. Ani neviete a bum, ste zamilované. Tak sa tým citom nebráňte.

Bránenie citom? Veď to sa nedá.

Ale dá a čudovali by ste sa ako veľmi sa im dá brániť. Niektoré z nás berú trávenie voľného času s partnerom ako vystúpenie z vlastnej komfortnej zóny. Nechceme na našom živote nič meniť a jednoducho, partner nás má mať rád takú akou sme. Lenže vzťah je aj o kompromisoch. Jednoducho povedané, ak ho ľúbite tak to urobíte. Ak nie, tak nie je o čom.

Slečny, dámy, dievky, nebojte sa lásky a vzťahu. Aj keby mal byť ten vzťah otvorený, rozumej kamarátstvo s benefitmi, dá vám to niečo do života. Minimálne sa naučíte to, ako funguje druhé pohlavie.

Občas len buďme ženy.

Zraniteľné, jemné bytosti, ktoré chcú muži ochraňovať a tešiť ich. Odhoďme tú našu tvrdú masku, za ktorou sa ukrývajú malé dievčatká, ktoré aj tak túžia po svojom princovi, ktorý si ich vezme za maželku a budú spolu žiť šťastne až do smrti.

Ilustračné foto: Pexels.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Ako si Olívia lásku hľadala
Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Kľúč k šťastnému vzťahu je pochopiť muža a vážiť si ho
Partner mi nedokáže povedať, že ma ľúbi. Čo sa za tým skrýva?
Užite si február naplno nielen na Valentína!
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Odstráňte problém vo vašom vnútri: Skryté príčiny, prečo ste single