Pripravte sa na leto – inak
13. 5. 2017 | Simona

Pripravte sa na leto – inak

Zo všetkých strán na nás útočia rady, tipy a triky ako sa do lesa dostať do kopy, aby sme vyzerali super v plavkách a priťahovali tak pohľady všetkých okoloidúcich. Obdivné a závistlivé pohľady žien či žmurknutie od naokolo prechádzajúceho džentlmena. Je to vôbec za tak krátky čas možné?

Prijmite svoje telo také, aké je

 nádherná žena

Snáď ste o tomto ,,pravidle“ už počuli. Možno hneď aj niekoľko krát. No pokiaľ nevyskúšate lásku k sebe samej na vlastnej koži, nebudete vedieť či naozaj funguje alebo nie. Nie vždy je to jednoduché, veď predsa chcete určité partie vylepšiť, zmenšiť či zväčšiť. Existuje niekoľko prípadov žien, ktoré sa dlhý čas snažili schudnúť, ale nedarilo sa im. Až potom, keď sa na všetko ,,vykašľali“ a akceptovali to ako vyzerajú, zhodili až niekoľko kíl! Prechovávajte preto k sebe súcit a majte trpezlivosť. Všetko potrebuje čas. Nemusíte sa hneď postaviť pred zrkadlo a začať sa chváliť a mať rada (aj keď... prečo nie?!). Stačí, keď si poviete: ,,Dobre, môžem sa mať rada. A preto urobím všetko preto, aby som sa cítila dobre sama so sebou, vo svojej vlastnej spoločnosti.“

,, Až potom, keď sa na všetko ,,vykašľali“ a akceptovali to ako vyzerajú, zhodili až niekoľko kíl!“

Jedzte bez výčitiek

zdravé jídlo

Každá z nás sme iná, preto aj potrebujeme a vyhovuje nám iná strava. Chcem vás ale podporiť v tom, aby ste pri jedení necítili výčitky, ani žiadne iné nepríjemné emócie. Na jedlo sa tešte a vychutnávajte si každé jedno sústo. Vnímajte jeho chuť, farbu, konzistenciu. Pokiaľ chcete, vyskúšajte jesť päť až šesťkrát denne, v malých porciách. Nevyhýbajte sa tuku a rovnako nie je dobré, ak z jedálnička úplne vylúčite sacharidy. Zamerajte sa radšej na tie polosacharidy (hnedá ryža, špaldová múka,...) a biely cukor nahraďte kvalitným medom alebo kokosovým cukrom. Raz za čas si doprajte aj nejakú tú maškrtu alebo lakôtku. Nebuďte na seba veľmi prísne a aj keď vám to spočiatku nepôjde nebojte sa, ak ste disciplinované a trpezlivé, všetko pôjde.

Krúťte bokmi

brušný tanec - boky

 Tu to nie je myslené doslova, ale tie, ktoré obľubujete tance, hlavne tie brušné a latinskoamerické, nebojte sa im oddať! Ak už roky túžite po tanečnom kurze a ticho závidíte ženám, ktoré tak ladne kráčajú... aj vy sa môžete stať jednou z nich. Pri otázke pohybu pri snahe schudnúť si zvoľte šport, ktorý sa vám páči. Nemusia to byť nutne činky alebo kardio. Hýbte sa tak, ako sa cítite. Možno máte dnes chuť ísť len na prechádzku, ale ak sa vám chce ísť behať, urobte to!

Ilustračné foto: Pixabay.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autorky Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA

Ďalšie články na podobné témy

Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?
Keď máte jasný cieľ, musíte na ňom pracovať
Dobrodružstvo je nebezpečné, ale rutina je smrteľná
Zázrak menom kokosový olej
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Poznáte ju? Huda Kattan je kráľovná Instagramu v beauty svete!
Zdravá a štíhla na plese?
Úspešné mamičky, ktoré dokázali skĺbiť materstvo a kariéru. Zvládnete to aj vy!