Prvá pomoc pri spálenej pokožke
31. 5. 2017 | Paťka

Prvá pomoc pri spálenej pokožke

Na Slovensko prišlo v posledných dňoch krásne slnečné počasie, ktoré nás láka ísť sa opaľovať. Istotne vám nemusím pripomínať, že prvé slnečné lúče sú veľmi nebezpečné, ale pre istotu si prečítajte pár tipov, čo si dať na pokožku, keď sa už spálite. Okrem výrobkov s panthenolom sú účinné aj domáce prípravky.

1. Aloe Vera – okrem toho, že obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálnych látok, Aloe je skvelým pomocníkom pri spálenej pokožke. Vďaka jej analgetickému účinku po použití prípravkov s Aloe Vera predídete bolesti v oblasti spálenej časti pokožky. Prípravky z Aloe Vera nájdete v hociktorej dobrej drogérii alebo lekárni, dokonca si ho môžete vypestovať aj sami doma. Gél priamo z rastliny však nevtierajte ale len ním jemne pokožku potrite.

solarna-seria-lr_1496206424.jpg

2. Smotana alebo jogurt – starý dobrý overený recept. Na spálené miesto naneste vrstvu jogurt, nechajte ju pôsobiť 5 minút a opláchnite. Ja si nechávam jogurt na pokožke aj 30 minút a má to rýchlejší účinok.

3. Kamilkový čaj – ak máte spálené očné viečka, položte na ne čajové sáčky s kamilkovým čajom, ktorý nie je známy len vďaka jeho protizápalovým účinkom, ale aj upokojujúcim účinkom. Navyše zosvetľuje pleť, dodáva jej zdravý lesk a pôsobí hydratačne.

4. Zelený čaj – kúpeľ zo zeleného čaju je osvedčenou procedúrou na upokojenie spálenej pokožky. Po kúpeli pokožku len veľmi zľahka osušte a natrite výrobkami s obsahom panthenolu alebo Aloe Vera.

opalovanie

5. Ovocie a zelenina s obsahom betakaroténu – na spálenú pokožku sa treba pozerať aj z vnútra organizmu a telo je potrebné zásobovať betakaroténom, ktorý nájdete či už v mrkve, hrachu, jahodách alebo v špenáte.

Upozornenie: pri zvýšenej teplote a bolesti hlavy, je nutné telo zásobovať veľkým množstvom vody. Ak spálená pokožka nie je len začervenaná ale objavia sa na nej aj malé vyrážky, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Ilustračné foto: Pixabay.com, Unsplash.com, LR-slovak.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
3 jesenné polievky, ktoré zahrejú telo a pohladia dušu
S týmto okolo vás komáre ani len nepreletia
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
8 zaujímavých faktov o menštruácii
Kúpeľ z domácich čajových sáčkov bude vašim najlepším priateľom
Nechajte deti robiť chyby
Ako som schudla 10 kg?

Ďalšie články na podobné témy

Zázrak menom kokosový olej
Tipy: Ako sa správne opaľovať od začiatku!
Malinová chuť leta s čajom Teekanne Raspberry
Ako vrátiť spálenú pokožku späť do formy? Netradiční pomocníci útočia!
Jesenné tipy na posilnenie imunity
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako zahnať jesenný splín?
Kúpeľ z domácich čajových sáčkov bude vašim najlepším priateľom

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.