Rande po rokoch? Prečo nie?
26. 5. 2020 | Paťka

Rande po rokoch? Prečo nie?

Veľa vzťahov upadne po pár rokoch do zaužívaného stereotypu, kedy partneri tak trochu zlenivejú. Prečo by ste si napríklad aj po 8 rokoch nemohli vyraziť len tak na rande? Nie je na tom nič zložité a láska predsa kvitne v každom veku nielen v mladosti. Ako ísť na rande aj keď už nemáte práve 20 rokov?

joshua-coleman-kuqlyhnvsqc-unsplash_1590398745.jpg

Okamžite! 

Už sa nenachádzate v situácii, kedy musíte čakať, kým rodičia zaspia aby ste sa potichučky vytratili z izby večer von. Povedzte svojmu partnerovi nech sa oblečie, obuje a vyrazte si von! Choďte na dlhšiu prechádzku, na zmrzlinu, do kaviarne, na hocaké obľúbené miesto. Je len na vás, kam pôjdete. 

nathan-dumlao-edulzpoksue-unsplash_1590398742.jpg

Ísť von s partnerom vás nemusí stáť ani cent

Je úplne nepodstatné koľko máte rokov. Chyťte sa za ruky, objímte sa, pobozkajte. Nie je to nič nevkusné. Práve naopak. Keď mladí ľudia vidia, že si lásku prejavuje starší pár, vkladá to do nich nádej, že aj ich vzťah vydrží toľko rokov. Verte mi. Niektoré dnešné ,,vzťahy" majú trvanlivosť kratšiu ako šunka z obchodu. A to je na tom práve to smutné. Ukážte mladším, že láska dokáže vydržať. 

O vzťah sa treba predsa starať

Nemyslite na to, že vás bolia kríže, nohy, ruky. Nemusíte si dať 10 kilometrov dlhú prechádzku. Stačí si ísť sadnúť na najbližšiu terasu, objednať si niečo, čo ste už dlho nemali a kvalitne sa porozprávať so svojim partnerom. Uvidíte tú zmenu vašej nálady. Nechoďte do tém, ktoré riešiť nechcete. Skúste si zaspomínať na to, aké to bolo krásne na začiatku, na vtipné príhody zo svadby alebo na úsmevné chvíle s vašimi deťmi. 

Náš tip: Mobil nechajte obaja doma. 

john-schnobrich-rzospqwes1o-unsplash_1590398744.jpg

Užívajte si daný moment

Nie je nič krajšie ako vnímať jeden druhého. Vyrazte si von len tak sami. Bez detí, bez psa, bez kamarátov. Váš vzťah je neuveriteľne pevný aj keď si možno myslíte pravý opak. Ku partnerovi vás viaže láska. Tá láska, ktorú ste ku nemu vždy cítili. Ukážte mu ju! Nielen ženy potrebujú cítiť prejavy lásky.

A teraz si to už len predstavte 

Nemusíte vyzerať ako z časopisu. Oblečte si na seba niečo pohodlné, chyťte sa za ruky už od dverí, prechádzajte sa po uličkách, sadnite si do niektorého podniku a vnímajte jeden druhého. Pozerajte sa na západ slnka, uvoľnite sa a nechajte situácii voľný priebeh. Už sa nemusíte hrať na niečo, čo nie ste. Už sa nemusíte pretvarovať, že ten zvuk nebolo grgnutie ale vám len zabehlo. Rande po rokoch vie mať úplne iné čaro. Také, aké si budete chcieť zopakovať.

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Prestaňme sa vyhovárať a začnime žiť
Úspešné chudnutie: Začať od pondelka sa nie vždy vypláca

Ďalšie články na podobné témy

3 otázky, ktoré si o svojom vzťahu teraz určite neklaďte
Otestujte sa: 3 otázky a spoznáte či spolu vydržíte naveky
Oslávte Valentína doma a naservírujte si francúzsku kuchyňu
Máj mesiac lásky: čo ak nie ste na „zamilovanej vlne“?
Blíži sa čas letných románikov, prežite ich naplno
Aké darčeky my ženy od partnerov najčastejšie vyžadujeme?
Partnerská výzva: objavte svoju najlepšiu verziu
Pán Božský existuje. To len my nie sme ako Carrie

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.