Režisér filmu Piaty element Luc Besson prichádza  s veľkolepým sci-fi Valerian a mesto tisícich planét
1. 7. 2017 | PR Servis

Režisér filmu Piaty element Luc Besson prichádza s veľkolepým sci-fi Valerian a mesto tisícich planét

Film vznikol podľa celosvetovo známeho komiksu Pierra Christina a Jean-Clauda Mézièresa. Komiksový seriál, ktorý vytvorili Pierre Christin a Jean-Claude Mézières vyšiel po prvýkrát v časopise Pilote v roku 1967. Východiskom komiksu je galaktické impérium, ktoré v 28. storočí chráni všetok čas a priestor. Dve hlavné postavy, Valerian a Laureline sú vesmírni agenti, ktorí cestujú časom a spoločne bránia vesmír. Stretávajú sa s mnohými mimozemskými národmi a čelia nebezpečenstvám. Seriál Valerian vychádzal 43 rokov a v celku je zviazaný do 21 zväzkov. Budúci rok oslávi 50. výročie, v júli 2017 príde do kín ako celovečerný film.

Valerian a mesto tisícich planét má medzinárodné hviezdne obsadenie. Diváci uvidia Dana DeHaana, Caru Delevingne, Clive Owena, Rihannu, Ethana Hawka či Krisa Wua a Johna Goodmana.

df-16153-bmk001-0010-v009-withlut-rv2_1498889574.jpg

Dobrodružstvo plné predstavivosti a akčných scén zavedie divákov do najzvláštnejšieho vesmíru, aký bol kedy stvorený. Je rok  2740, Valerian (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) sú zvláštnymi agentmi, ktorých vláda poverila úlohou udržiavať vo vesmíre poriadok. Ich veliteľ (Clive Owen) ich vyšle na misiu do dych berúceho intergalaktického mesta Alfa, ktoré je stále sa rozrastajúcou metropolou zloženou z tisícok rôznych národov zo všetkých kútov galaxie. Na toto skvostné historické mesto útočí neznámy nepriateľ. Valerian a Laureline vedú boj s časom aby našli zdroj zla a zastavili ho skôr, ako zničí celý vesmír. Alfa je obrovská vesmírna stanica, ktorá sa postupne premenila na rozpínajúce sa a oslňujúce mesto prepojených svetov. Pred mnohými storočiami obiehala Alfa okolo Zeme, dnes je ale stredom medzigalaktickej diplomacie a zároveň domovom tisícok rôznych mimozemských druhov z celého vesmíru. Všetci sa sem sťahovali roky, s cieľom zjednotiť svoje schopnosti, technológie a zdroje, aby sa zlepšil spoločný osud ich všetkých.  Alfa rastie už od roku 1985, v súčasnosti má priemer 36 kilometrov a takmer 20 miliónov obyvateľov, medzi nimi 3236 druhov, ktoré hovoria viac ako 5000 jazykmi.

V roku 1997 obsahoval Bessonov Piaty element 180 záberov s vizuálnymi efektami. Jeho nový film, Valerian a mesto tisícich planét ich má 2734.

Veľkolepé sci-fi Valerian a mesto tisícich planét prichádza do kín 20. júla v slovenskom dabingu v 2D a v 3D verzii.

m-27-vdf-53316-rv2_1498889504.jpg

Sen z detstva Luca Bessona sa stáva realitou

Keď mal Luc Besson desať rokov zamiloval sa do komiksového príbehu o Valerianovi a Laureline. Po viac ako 45 rokoch sa mu splnil sen a komiksový príbeh sa mu podarilo sfilmovať. Režisér, ktorý stojí za snímkami ako Piaty element, či Lucy, uviedol: „Tento film som chcel sfilmovať už dávno, ale musel som počkať, kým technológia dobehne moju predstavivosť. Jean-Claude Mézières, tvorca komiksu Valerian so mnou spolupracoval na filme Piaty element a celú dobu sa ma pýtal, prečo nesfilmujem príbeh komiksu Valerian. Vždy som mu odpovedal, že nemôžem, pretože v celom komikse je približne desať ľudských postáv, všetci ostatní sú mimozemšťania. Všetko sa však zmenilo keď som videl film Avatar. Od tej chvíle som vedel, že moje možnosti už nemajú žiadne hranice.“

Dvaja giganti vizuálnych efektov sa spojili, aby zmenili dejiny

Dve spoločnosti, ktoré sa zaoberajú vizuálnymi efektami, VFX GIANTS WETA a IL sa spojili pri práci na filme Valerian a mesto tisícich planét. V spolupráci so spoločnosťou Rodeo FX si tri najdôležitejšie spoločnosti vo svete vizuálnych efektov, ktoré stoja za filmami ako sú Avatar, Pán prsteňov, Avengers: Age of Ultron a Lucy, vytýčili za cieľ priviesť víziu Luca Bessona k životu.

m-3vdf-04686af_1498889495.jpg

Valerian a mesto tisícich planét

Valerian (Dane DeHaan) and Laureline (Cara Delevingne) sú špeciálni vládni agenti nasadení v ľudských teritóriách, ktorí kontrolujú dodržiavanie poriadku naprieč vesmírom. Na základe rozkazu veliteľa (Clive Owen) sú odvelení na misiu do dych berúceho medzigalaktického mesta Alfa. Alfa je  rozpínajúca sa metropola, ovplyvnená tisíckami rôznych národov a druhov. 17 miliónov obyvateľov Alfy  prispieva svojim talentom, inteligenciou a technológiami k dobru a mieru všetkých. Nanešťastie, nie každý z Alfy uznáva rovnaké hodnoty. Pomaly sa približuje sila, ktorá pre vlastné záujmy plánuje zničiť mier a pokoj dokonalého sveta.

 

Hlavné postavy

Valerian / Dane Dehaan

Srdečný, silný a odvážny hrdina a bojovník, má šiesty zmysel pre taktiku.

Laurine / Cara Delevingne

Vysoko inteligentná, nezávislá a rozhodná. Pravá ruka majora Valeriana.

Skyjet                                                                                                                         

Vesmírna loď s vlastnou osobnosťou a zmyslom pre humor, ktorú pilotuje Valerian a Laureline. Preletí akýkoľvek priestor a čas.

Veliteľ Arrun / Clive Owen 

Bubble / Rihanna

Odvážna otrokyňa uväznená v mimozemskom kabarete.

Perly

Mierumilovný národ, na ktorý kvôli jeho bohatstvu útočí neznámy nepriateľ.

Melo

Nenápadný tvor s mimoriadnou schopnosťou.

Omelite

Technologický expert

Alfa, mesto tisícich planét

Oslňujúce mesto prepojených svetov. Domov mimozemských druhov z celého vesmíru. Sťahovali sa sem roky, aby zjednotiť schopnosti, technológie a zdroje, aby zlepšili spoločný osud. Má priemer 36 km, 20 miliónov obyvateľov, 3236 druhov, ktoré hovoria viac ako 5000 jazykmi.

 Premiéra:  20.07.2017

Originálny názov:  Valerian and the City of a Thousand Planets

Produkcia:  Francúzsko

Formát: 1:1,85., Dolby Digital, 2D/3D digitál

Jazyková verzia: Slovenský dabing

Žáner: Sci-Fi

Zvuk: 5.1

Minutáž: 137 minút

Prístupnosť: 12

Réžia: Luc Besson

Scenár:  Luc Besson, Pierre Christin / komiksová kniha /a Jean-Claude Méziers / komiks /                            

Hudba:  Alexandre Desplat         

Hrajú:  Dane DeHann, Rihanna, Ethan Hawke, Clive Owen, John Goodman, Cara Delevingne a iní

Trailer:  https://www.youtube.com/watch?v=gF9FCHiMyak         

WEB:  www.valerianmovie.com

www.magicbox.sk

Fotogaléria k článku

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Viete, pre koho je určená mladomanželská pôžička a ako si ju vybaviť?
Kedy a ako nosiť rúška a ako sa o ne starať?
Tipy, ako naučiť deti zásady bezpečnosti na cestách
Štýlová aj v zime? Máme zateplené zimné tenisky
9 tipov pre rodičov, ako viesť deti k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti
Viete, ako by ste si mohli predĺžiť životnosť práčky?
Majte v kuchyni len to najnutnejšie a vytvorte si v tom systém
Ako zvládnuť home office a byť produktívna?

Ďalšie články na podobné témy

Do kín dorazila komédia, ktorá rozosmiala aj Gizku Oňovú
Tipy ako stráviť jesenné dni
Letná kreativita pre malých aj veľkých
Pozvanie na letné tvorenie, kurzy pre malých aj veľkých
5 seriálov na dlhé zimné večery
Práca z domu alebo ako si zariadiť home office
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.