Ricínový olej: Výsledky, ktoré presvedčia!
12. 10. 2020 | PR Servis

Ricínový olej: Výsledky, ktoré presvedčia!

Dámy, ktoré majú na jeseň problémy so zničenými vlasmi alebo suchou a podráždenou pokožkou by mali zbystriť pozornosť. Vynikajúcim prírodným pomocníkom bude v tomto prípade ricínový olej. Výsledky, ktoré príjemne prekvapia sa totiž dostavia už po niekoľkých dňoch. Mali ste už možnosť vyskúšať takmer zázračné účinky ricínového oleja?

Pri starostlivosti o svoju krásu by ste rozhodne nemali opomínať oleje. Jedným z tých, ktoré sa oplatí mať po ruke je aj ricínový olej. Neraz sa používa ako prírodné preháňadlo, vonkajšie použitie je však nielen bezpečné ale hlavne účinné.

Ricínový olej je vynikajúcim zdrojom nenasýtených mastných kyselín, hlavne kyseliny ricinoolejovej, kyseliny olejov a kyseliny linolovej. Olej je vďaka svojmu zloženiu známy ako bojovník proti množeniu a tvorbe baktérií a vírusov, práve preto by ste ho mali používať ak vás trápia rôzne bakteriálny, kvasinkové či vírusové ochorenia kože. Olej stačí jemne naniesť a vmasírovať.

Náš tip: Účinný je aj na mnohé podráždenia a začervenania, rovnako ako aj na pokožku popálenú slnkom. Preto ho majte po ruke aj počas letných mesiacov či pri lyžovačke na horách.

Vďaka ricínovému oleju môžete aj omladnúť. Určite by mal mať čestné miesto na vašej poličke s prípravkami prírodnej kozmetiky. Ak už prichádzate do veku, kedy na vašej pleti badať prvé stopy starnutia, určite by ste mali siahnuť po ricínovom oleji v rámci prevencie. Má vysoký obsah vitamín E a tak masáž týmto olej bude nielen príjemná, ale aj užitočná.

Úľava pre nohy

Trápia vás mykózy na nohách? Aj v tomto prípade pomôže ricínový olej. Mykózy ničia nielen naše nechty ale neraz aj päty. Ak sa vám pravidelne vytvárajú nepríjemné bolestivé pukliny či zhrubnutá koža, skúste namočiť do ricínového oleja ponožky, aplikujte na nohy a nechajte pôsobiť po celú noc.

Bojovník s bradavicami

Kto už raz mal bradavice, dobre vie, že po ich návrate rozhodne netúži. Ak sa vracajú, alebo dokonca rozširujú po kožke, aplikujte ricínový olej na bradavicu pravidelne raz denne. Postihnuté miesto môžete aj prelepiť, na bradavicu predtým priložte malý tampón namočený do oleja. Nechajte pôsobiť po celú noc a opakujte, kým bradavica nezmizne.

Ilustračné foto: Pixabay.com 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Dušičky sa blížia. Nezabudnite na svojich zosnulých blízkych
Módna obuv jeseň/zima 2023/2024: Nové trendy
Ako zvládnuť začiatky bývania s partnerom
Dettol sa znova spojil s Nadáciou Kvapka Nádeje. V boji pomáha napríklad štrnásťročnému Marekovi
Viete,kedy si môžete alebo musíte vymeniť vodičský preukaz?
Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom

Ďalšie články na podobné témy

Jednoduché triky pre krásne vlasy
Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!
Ako sa zbaviť mastných vlasov?
Esenciálne oleje a aromaterapia
Vypadávanie vlasov: hormonálna zmena alebo vážne ochorenie?
Iná farba vlasov každý druhý deň? Prečo nie!
Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy