Rozhovor týždňa: Doprajte si s nami zázračný Emočný detox
3. 6. 2020 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Rozhovor týždňa: Doprajte si s nami zázračný Emočný detox

Už ste o ňom počuli? Ako dokáže zmeniť život aj vám? O transformácii i hľadaní šťastia a rovnováhy v živote  nám tento raz porozprávala Nora Šulíková, certifikovaná transformačná a vzťahová koučka a optimistka. Ak sa chcete dozvedieť ako dosiahnuť osobný úspech či ako nájsť šťastie v živote, začítajte sa s nami!

Kto si, čo si, niečo pekné napíš o sebe, s čím by si sa chcela podeliť?

Volám sa Nora Šulíková a som certifikovaná transformačná a vzťahová koučka a optimistka, ktorá pomáha ženám dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážu predstaviť.

Som autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, viac ako 120 vzdelávacích prednášok, 8 špecializovaných online kurzov, množstva rôznych meditácií a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA a online konferencie SAMA SEBOU.

nora-ruz-copy_1591130917.jpg

Čo robíš a ako si sa k tomu dostala? Čo pre teba táto práca znamená, čo ti dáva?  Prečo práve toto? Prečo to vnímaš ako svoje životné poslanie?

Pomáham ženám zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, ktorý tvorím, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádzam ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.

Ako som sa k tomu dostala?

V roku 2010 mi skrachovalo manželstvo, dostala som sa do totálneho štádia vyhorenia, nič mi nedávalo zmysel a nevedela som, čo ďalej robiť... Jedného dňa som si povedala, že to takto ďalej nejde. “Náhodou” sa ku mne dostala 21-dňová meditačná výzva a to bol začiatok mojej cesty meditácie, ktorú som potom raketovo naštartovala vďaka intenzívnym kurzom a transformačným tréningom, ktoré mi úplne zmenili život. 

Pochopila som, že pokiaľ sa chcem dostať zo dna a túžim po tom, aby som bola šťastná a aby bolo zároveň šťastné aj moje dieťa, musím úplne zmeniť svoje každodenné návyky a svoje vnútorné nastavenia. 

Svoj osobný aj pracovný život som od základu zmenila a objavila skrytú energiu žiť svoj život naplno :) Teraz verím, že toto možno čaká aj Vás. Viem to z vlastnej skúsenosti - niekedy stačí aj málo a začnú sa diať zázraky :)

Aké je tvoje životné motto, krédo, čím sa riadiš alebo čo ťa motivuje?

“Daj každému dňu šancu, aby sa stal najkrajším dňom tvojho života.” (Mark Twain)

Si úspešná žena? Bola si úspešná vždy? Aký bol tvoj sen? Ako si za ním išla, čo ťa viedlo?

Úspešná som vtedy, keď sa cítim spokojne a šťastne. Keď si dokážem uznať to, čo sa mi podarilo. 

Keď som bola pred 17 rokmi na niekoľkomesačnom pobyte v USA, natrafila som v jednom magazíne na ilustráciu s nápisom:

KEĎ BUDEM VEĽKÁ, CHCEM BYŤ SAMA SEBOU.

Tak veľmi ma to nadchlo, že som si tento obrázok vystrihla a dlhé roky schovávala medzi svojimi pokladmi...

Samozrejme, vtedy som bola nadchnutá a inšpirovaná, ale rokmi som sa svojim prístupom a rozhodovaním dostala do takého rozpoloženia, že som necítila už takmer žiadnu radosť a dostala som sa do stavu úplného vyhorenia v osobnom aj pracovnom živote.

Potrebovala som si prejsť rôznymi životnými situáciami, zvládnuť veľa prekážok, prečistiť svoj vzťah k sebe a k iným ľuďom, aby som sa mohla postupne stať ženou, akou som dnes.

Ženou, ktorá je sama sebou, dokáže si dopriať radosť a každé ráno s nadšením vstáva do nového dňa.

Ako by si ty sama definovala pojem úspešná žena? Ako má úspešná žena podľa teba vyzerať? S čím podľa teba súvisí úspech?

Úspešná žena je žena, ktorá je sama sebou, cíti sa so sebou a v sebe dobre a počúva svoju dušu. Vtedy môže kráčať životom ľahšie, vnímavejšie a úspešnejšie.

2019-07-09-nora-sulikova-05_1591130916.jpg

"Objavila som svoje poslanie a zarábam tým, čo ma baví" - čo to pre teba znamená? Žiješ to? Si ohodnotená a platená za svoje poslanie? Ako si sa k tomu dostala? 

To, že žijem svoje poslanie, pre mňa znamená, že keď ráno vstanem, tak sa teším na každý nový deň a na prácu, ktorá ma čaká. 

Založila som transformačnú online ŠKOLU ŠŤASTIA, kde sa môžu ženy každý deň zastaviť a načerpať obrovské množstvo energie a inšpirácie… Je to miesto, kde si môžete odľahčiť svoju dušu od sklamaní, smútku, pocitu osamelosti alebo hnevu, kde môžete prebudiť svoj potenciál a nakopnúť sa k aktivite, cítiť sa bezpečne a od srdca sa vyrozprávať bez toho, aby sa na vás niekto pozeral divne… 

Je to jednoducho miesto, kde sa každý deň môže vaša duša rozžiariť…

Na tomto svete nie sme len preto, aby sme to tu prežili, ale predovšetkým preto, aby sme si to tu užili.

Vďaka Emočnému detoxu® , ktorý tvorím, sa ženy dokážu s ľahkosťou zbaviť negatívnych emocionálnych tráum a záťaží, ktoré im bránia byť sama sebou a užívať si život. 

Čo je Emočný detox®

Pokiaľ máte pocit, že vás VNÚTORNE NIEČO ŤAŽÍ, neviete, čo to je, a ako sa toho zbaviť… Pokiaľ sa vám v živote OPAKUJÚ ROVNAKÉ SITUÁCIE a trápite sa, čo s tým? Ocitli ste sa v živote V SLEPEJ ULIČKE a jednoducho neviete, ako ďalej? 

Vďaka Emočnému detoxu® môžete objaviť odpovede na otázky, ktoré by ste si nikdy predtým nepoložili a pritom zásadne ovplyvňujú váš život. 

V ŠKOLE ŠŤASTIA už v tejto chvíli na vás čaká 20+ hlbokých transformačných odblokov EMOČNÝ DETOX® na rôzne dôležité témy.

Čo by si poradila žene, ktorá chce zmeniť svoj život a nevie ako začať? Čo sú podľa teba prvé kroky?

Zmeniť svoj život v akomkoľvek zmysle znamená, že začnete robiť niečo inak, ako ste to robili doteraz. Je úplne normálne, mať strach zo zmeny, ale nie je ideálne sa nechať týmto strachom paralyzovať. Prvý krok, ktorý vám to pomôže prekonať, je táto jedna veta, ktorá mi pomáha už veľa rokov naštartovať zmeny v mojom živote.

ZAČNI SKÔR, AKO SI PRIPRAVENÁ.

Poznáš príbeh niektorej ďalšej ženy, ktorá si takto zmenila život alebo na tom pracuje? Podelíš sa s ním v krátkosti?

Tisíce čitateliek mojej knihy Šťastie na dosah. Táto veta je totiž záverečnou bodkou mojej knihy.

Čo by si poradila svojej dcére/synovi/deťom, ak sa ťa opýta: "Mama, chcem byť v živote úspešná, čo mám robiť?"

Svojho 13-ročného syna vediem k tomu, aby mal svoj vlastný názor, a aby sa zároveň cítil sám so sebou dobre a spokojne, čo je podľa mňa základ úspešného života. 

Okrem iného som ho tiež odmalička motivovala k tomu, aby si každý večer pred spaním odpovedal na tieto tri otázky.

Tieto tri jednoduché otázky dokážu robiť zázraky. Posilnia seba-vedomie, zvedomia radosť z každého prežitého dňa a nastavia človeka na vlastnú seba-reflexiu. 

A fungujú úžasne nielen u detí, ale aj u dospelých. 

Ak by si mala znovu 20 rokov a vedela vtedy, čo vieš dnes, čo by si si poradila?

Keďže svoju vlastnú cestu duše si vyberáme a plánujeme sami, asi by som ju prežila podobným spôsobom, aby som sa mohla naučiť práve to, čo už teraz viem. Pretože keby som sa neocitla v situáciách, ktoré sa mi v živote stali, tak by som sa ani nemohla stať človekom, akým som dnes.

Máte chuť objaviť viac? 

Ďakujeme za rozhovor!

Zdroj fotografií: archív N.S.

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autora Bohumila Vrbovská Ďurišová

9 tipov pre podnikanie a pasívny príjem pre ženy v roku 2024
Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?
Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?
Roseteddy a Darčekové krabičky sa spojili
Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
Čo som spravil pre iných?
HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?

Ďalšie články na podobné témy

Je pre vás rozhodovanie problém? Vyriešte ho pomocou troch slov
Santa Claus vs. Ježiško. Kto nosí darčeky?
Ovplyvňujú emócie to, čo kupujeme?
Ako si nájsť dobrú prácu po štyridsiatke
Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
5 pravidiel úspešnej podnikateľky
Naučte sa konečne angličtinu
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom